RSS

Trumpai tariant

04 Lap

tom_stoppardGarsus čekų kilmės britų dramaturgas Tomas Stopardas parašė radijo dramą, kaip jis pats sakė – „fantastinę – psichodelinę istoriją, kurios pagrindą sudaro garsaus albumo „Dark Side of the Moon“ dainų tematika“. Pjesė vadinasi „Dark Side“ ir tai savotiškas tokių temų, kaip konfliktas, godumas ir beprotybė, dramatinis tyrimas. Projektą palaikė Deividas Gilmoras: „Aš perskaičiau šios radijo pjesės scenarijų ir turiu pasakyti, kad jis yra puikus. Neįsivaizduoju geresnio būdo albumo 40-mečiui pažymėti“.

darksideplay

 

Prie prabangaus dizaino, kietais viršeliais knygos pridėta: diskas su valandos trukmės  pjesės įrašu, kuriame skamba ir didelė muzikinio albumo „Dark Side of the Moon“ dalis, 56-ių puslapių įdėklas su pjesės scenarijumi ir visais dialogais, originali Rodžerso Voterso lyrika, puikios firmos „Hipnosis“ dizainerio Obrio „Po“ Pauelo iliustracijos. Yra ir papildomas diskas su teksto vertimais į vokiečių, prancūzų, ispanų, italų, olandų, portugalų, japonų, kinų ir rusu kalbas.

Kadangi Lietuvoje niekas tokių „Pink Floyd“ negirdėjo ir nežino, tad šį puikų leidinį versti dar ir į lietuvių kalbą būtų per didelė prabanga.

 

„Nirvana“ ir Piteris Gebrielis pirmą kartą tapo nominantais į vietą Rokenrolo Šlovės Salėje. Kaip praneša AP, jie yra 16 nominantų sąraše, iš kurių ir bus atrinkti tie, kurie įeis į šią garbingą rokerių vietelę. Šiame sąraše šiemet puikuojasi dar kelios nusipelniusios žvaigždės: Linda Rondstad, duetas Halas ir Outsas, taip pat grupės „The Zombies“, „Yes“ ir „The Replacements“. Linda Rondstad buvo įtraukta į šį sąrašą po to, kai prieš kelis mėnesius ji pareiškė, kad daugiau negali dainuoti dėl Parkinsono ligos. Iš anksčiau nominuotų, bet dar nepagerbtų, šiame sąraše yra  Ketas Stivensas, „Kiss“, „The Paul Butterfield Blues Band“ ir „Deep Purple“ (pagaliau „Parpalai“ turi realią galimybę savo „abrozėliais“ papuošti šią Salę). Rokenrolo Šlovės Salė buvo įkurta 1986 metais ir pagal taisykles muzikantai į ją gali patekti tik praėjus 25-riems metams po debiutinio disko išleidimo. „Nirvana“, savo pirmą albumą „Bleach“ išleidusi 1989 metais, buvo nominuota iškart, kai tik praėjo 25-eri…

Amerikos senatorė Barbara Bokser paragino savo šalininkus pasirašyti peticiją, skirtą rūmų spikeriui Džonui Boneriui. Peticija parašyta, panaudojant Polo Makartnio dainą  „Let ‘em In“, rašo Examiner. Kaip sakė senatorė: „Dabar šalies gyventojai išgyvena beprotišką JAV vyriausybės „išjungimą“, kurį naudoja Respublikonų partija. Todėl Polo Makartnio dainos „Let ‘em In“ pagalba aš norėjau pasiųsti specialų muzikinį laišką spikeriui Džonui Boneriui ir dešiniajam Respublikonų partijos sparnui, pakviesdama juos atidaryti vyriausybės duris amerikiečių tautai“. Ji pažymėjo, kad šiais laikais sunku išlaikyti humoro jausmą. „Tačiau kartais mums reikia šiek tiek humoro, kad išgyventume“,- pareiškė politikė.

sir paul

Naujojo sero Polo albumo „New“ relizas, kaip ir buvo žadėta, įvyko Britanijoje spalio 14 dieną. „Sugalvoti kažką naujo nesudėtinga, sudėtingiau yra sugalvoti kažką išties gero“,- pažymėjo interviu kanalui Skynews Polas Makartnis. „Man taip patinka kurti, kad aš negaliu sustoti“. Albumo dainos atspindi paskutinių kelių jo gyvenimo metų įvykius – 2011metais jis trečią kartą vedė 17 metų už save jaunesnę amerikietę Nensę Ševel. Kitu įkvėpimo šaltiniu buvo prisiminimai apie jaunystės metus iki Bitlų susikūrimo. Albumas buvo palankiai priimtas muzikinių kritikų – jų manymu, muzika iš naujojo albumo pažadina prisiminimus apie Makartnio sėkmingiausią kūrybinį periodą ir yra melodinga, bei kupina teigiamos energijos. Kai kurie kritikai pastebėjo dainų panašumą į Bitlų albumo „Magical Mistery Tour“ tematiką bei vėlesnę Polo kūrybą su „Wings“. Naujas albumas britų čartuose pakilo į 3 vietą, į priekį praleidęs tik „Pearl Jam“ su disku „Lightnin‘ Bolt“, bei pirmą vietą užėmusį debiutinį Džono Numano albumą „Tribute“.

pompeii

Kaip jau skelbėm, buvo rasta nauja video medžiaga, kurioje įamžinti „Pink Floyd“. Spalio viduryje, Monrealyje vyko kino peržiūros, kurių metų platesnei žiūrovų auditorijai ir buvo parodyti šie video įrašai. „Pokalbis prie austrių“ (taip pavadinta nauja video medžiaga Red.) – visiška priešingybė filmui „Live At Pompei“,- sakė režisierius Adrianas Gabenas laikraščio „La Presse“ žurnalistui. „Čia galima pamatyti, kaip tuo metų  funkcionavo grupė. Ten daug tiek gražių, tiek ir trivialių pokalbių. Apie valgį. Apie draugystę. Apie tai, kaip išvengti konfliktų grupės viduje. Mes jaučiam, kad vaikinai nestokoja humoro jausmo. Tai „tamsioji“, nematoma „Pink Floyd“ pusė“. 1971-jų gruodį grupės muzikantai susitiko nedidelėje Paryžiaus „Europa Sonor“ studijoje, kad baigtų miksuoti muzikinio filmo „Live At Pompei“, kurį nufilmavo Šarlis B. Rošeris, garso takelį. Oficialiame saite „Festival de Nouveau Cinema“ Adrianas pasakoja apie naują video medžiagą: “Kai buvo baigtas miksavimas, ant originalaus įrašo uždėjo garsinius efektus, o Gilmoras ir Raitas perrašė savo vokalines partijas abiejose „Echoes“ dalyse. Votersas ir Meisonas buvo garso režisieriaus kambaryje ir iš neturėjimo ką veikti išsiuntė „roudy“ Krisą Adamsoną į restoraną „Brasserie Lorraine“ parnešti alaus ir kelis tuzinus austrių.

pink floyd in studioImprovizuotų pietų metu grupės muzikantai atsakinėjo į klausimus apie savo muziką ir muzikines schemas, kurias sugalvojo, kad išvengtų galimų vaidų. Jie laidė juokelius režisieriaus adresu ir šmaikštavo tarpusavyje. Tas linksmas ekspromtas buvo unikalus ir nesurežisuotas – tuo metu grupės nariai labai mažai pasakodavo apie save. Šis juodai-baltas filmas yra autentiškas tų laikų grupės portretas. Iš tiesų tai stebuklas, kad šie neseniai rasti įrašai nebuvo sugadinti“.

PM live in london

Polas Makartnis surengė dar vieną koncertą-siurprizą – šį kartą Londone. „Laba diena. Sveiki atvykę į Kovent-Gardeną“, – pasveikino visus susirinkusius aikštėje seras Polas. Kaip pranešė BBC, į muzikanto pasirodymą susirinko daugiau kaip 2 tūkstančiai žmonių. „Mes paprasčiausiai sudainuosim kelias dainas iš mūsų naujojo albumo“,- pasakė Polas ir paragino visus išsiimti savo telefonus, jeigu to dar nepadarė. Kaip ir Niujorke, apie koncertą buvo paskelbta likus valandai iki jo pradžios. „Didelis jums ačiū! OK, dabar vėl grįžtam į darbą!”,- šiais žodžiais jis baigė mini-koncertą. Po koncerto Polas davė interviu BBC ir pasakė, kad tokių koncertų-siurprizų idėją jam pakuždėjo duktė Stela. „Kodėl tau neatsiradus kažkur netikėtai ir nepakoncertavus, o visi išsitrauks savo telefonus ir pradės „tvitint““,- pacitavo jos žodžius Makartnis.

paul live in london

Vėliau, kaip rašo Standard, jis buvo pakviestas į BBC studiją Maida Vale, kur dviems šimtams žiūrovų surengė koncertą (viso rengėjai gavo 66.000 paraiškų). Koncertas buvo transliuojamas gyvai ir jo metu įvyko nelabai malonus incidentas. Seras Polas grojo senas dainas, kai staiga nutraukė grojimą – „Kas? Dabar?“,- paklausė jis vieno fanato, prašiusio autografo. „Kaip jums patinka? Kiekvienoje auditorijoje atsiranda toksai. Atrodo, jog turiu mažai reikalų – atsiminti dainas ir akordus“. Beje, šioje studijoje ne vieną kartą Bitlai įrašinėjo muziką, tad, kaip sake Polas, “grįžti čia buvo nuostabu“. Pamatęs ant sienos Bitlų nuotrauką, pasakė, kad joje „keturi labai gražūs vaikinai ir tai ne „One Direction“. Paklaustas apie autografų medžiotojus, jis pasmerkė tuos, kurie autografus medžioja dėl finansinės naudos: „Autografų sesijos yra gerai todėl, kad jos skirtos tikriems fanams. Bet paprastai, kai paskutiniu metu manęs prašo ką nors pasirašyti, dažniausiai tai būna žmonės, kuriuos mano komandos nariai vadina „pelno medžiotojais“. Tai vidutinio amžiaus vaikinai, kurie atsineša „Abbey Road“ arba „Seržanto Peperio“ vinilus. Aš jiems sakau: „O, jūs visą laiką grojat vinilus, tiesa?“, todėl kad aš žinau, jog šiuos pasirašytus albumus jie iškarto išstatys į eBay aukcioną. Susitikti su tais, kam iš tikrųjų patinka tai, ką aš darau, yra žymiai maloniau“.

plant

Duodamas interviu BBC Radio 6, Robertas Plantas papasakojo, kad jam pavyko „iškasti“ anksčiau nepublikuotus „Led Zeppelin“ įrašus. Kai programos vedėjas paklausė, ar atsiras „paslėpti perlai“ būsimuose remasteruojamo katalogo albumuose, jis atsakė, kad kai ką turi. „Aš radau kelias rites su keturių colių (6.35mm –  įprastinė juosta magnetofonui-Red.) juostomis. Kažkada mes dažnai susitikdavom su Džimiu Peidžu ir kaskart „prikepdavom“ aibę tokių juostų, o paskui patys jų klausydavomės. Ten yra net labai įdomių fragmentų ir kompozicijų, kurie, ko gero, atsiras naujuose remasteruotose albumuose. Juostose yra įrašų, kur pagrindinis vokalistas yra bosistas ir klavišininkas Džonas Polas Džonsas. Tai štai, jis pasiruošęs man už jas atiduoti dvi mašinas ir priedo šiltnamį, kad tik aš nepublikuočiau šių trekų albumuose“,- pokštavo Plantas. „Ak, Džonai, kur tu šiandien bebūtum su savo opera (šiuo metu Džonsas kartu su Robinu Hičkoku ir norvegų grupe „Supersilent“ kuria operą – Red.), juk tu lauki nesulauki tos dienos, kai visas pasaulis išgirs tavo dainavimą“. Pernai Džimis Peidžas žurnalui „Rolling Stone“ papasakojo apie savo darbą remasteruojant visą „Led Zeppelin“ katalogą. „Paskutinį kartą mes katalogą remasteravom prieš 20 metų. Praėjo daug laiko, taigi, dabar analoginis formatas keičiamas skaitmeniniu. Tai buvo pagrindine problema su „Led Zeppelin“ medžiaga – taip, kaip skambėjo mp3 formatas anksčiau, rimtam klausytojui sukeldavo juoką. Muzikos neįmanoma išgirsti tokios, kokia ji iš tiesų yra“. Peidžas papasakojo, kad grupė neįrašinėjo dainų, kurios nebūtu įtrauktos į albumą, bet rašydavo įvairias tos pačios dainos versijas ir eksperimentuodavo miksuojant. Jis sakė, kad papildomos  kompozicijos „iš labiausiai vertos dėmesio medžiagos“ įeis į naujus albumus.

fans                                                                                                                                                                                Buvo surasti „The Beatles“ fanai, kuriuos prieš 49 metus fotografijoje įamžino Ringo Staras. Kaip praneša NBC, penki Bitlų gerbėjai susitiks su nuotraukos autorium Las Vegase. Ringo buvo paskelbęs paiešką fanų, kuriuos jis nufotografavo pirmo koncertinio turo Amerikoje metu. NBC ne tik inicijavo šių gerbėjų paiešką, bet ir organizavo jų kelionę į Ringo koncertą Las Vegase. Gerbėjai papasakojo, kad Ringo juos nufotografavo važiuodamas Džordžo Vašingtono tiltu Niujorke. „Kai Ringo nuleido stiklą, mes tiesiog apstulbom“,- prisiminė 66-ių Siuzana Rejot. „Jis pasakė: „Sveika gražuole“,- nežinau, kam jis tai pasakė, bet aš tikėjausi, kad man“. 67-ių Haris van Dursenas pavadino Ringo Staro paskelbtas paieškas „neįtikėtinomis“. „Aš nežinojau, kad jis mus nufotografavo“,- prisipažino jis.

old fans

 

„The Who“ įkūrėjas Pitas Taunsendas paskelbė, kad 2015 metais grupė keliaus į grandiozinį koncertinį turą. Šis pasaulinis turas bus skirtas „The Who“ 50-jam įkūrimo jubiliejui. Jis pasakė, kad šios gastrolės britų kolektyvui bus paskutinės jų muzikinėje karjeroje. Kaip sakė 68-metis muzikantas, po serijos koncertų „The Who“ nutrauks savo veiklą dėl sveikatos problemų. Pats Taunsendas paskutiniu metu kenčia nuo tinnitiuso (chroniškas skambėjimas ir ūžesys ausyse), o vokalistui Rodžeriui Doltriui pašalintas gerklų navikas.

the who

„Šis turas bus paskutinis didelis turas mūsų karjeroje. Dar yra daug šalių, kuriose mes negrojom. Būtu smagu sugroti mūsų senus hitus kur nors Rytų Europoj ar kitose vietose, kur mūsų dar negirdėjo „gyvai“.“ Abu grupės senbuviai artimiausiu laiku dirbs prie savo solinių projektų. „The Who“ įkurta Londone 1964 metais, o sekančiais metais jų daina-himnas „My Generation“ pasiekė stulbinamą rekordą – buvo parduota daugiau kaip 100 milijonų kopijų. Žurnalas „Rolling Stone“ pripažino „The Who“ viena geriausių roko grupių pasaulyje. Du iš grupės įkūrėjų – Kitas Munas ir Džonas Entvistlas – jau groja roką danguje, bet grupė ir toliau tęsia savo karjerą, nors kelis kartus iširdavo ir vėl atsikurdavo. Paskutinį kartą Taunsendas ir Doltris kartu grojo per XXX Olimpiados Londone uždarymą.

 

New Music Releases – November 2013

November 5
David Bowie, ‘The Next Day Extra’
Bob Dylan, ‘The Complete Album Collection Vol. One’ (Box Set)
Fleetwood Mac, ‘Boston’ (1970 live album)
Lita Ford, ‘The Bitch is Back… Live’
Jimi Hendrix, ‘Miami Pop Festival
Jimi Hendrix, ‘Hear My Train a Comin” (documentary)
Various Artists, ‘Released! The Human Rights Concerts 1986-1998‘ (Six-DVD Box)

November 12
The Beatles, ‘On the Air – Live at the BBC Volume 2
Creedence Clearwater Revival, ‘Creedence Clearwater Revival’ (Box Set)
Emerson, Lake and Palmer, ‘Live in Montreal 1977′
The Rolling Stones, ‘Sweet Summer Sun – Live at Hyde Park
The Who, ‘Tommy‘ (Deluxe Box Set Edition)

November 19
REO Speedwagon, ‘Live at Moondance Jam’ (CD/DVD)
David Lee Roth, ‘Greatest Hits: The Deluxe Edition‘ (CD/DVD)
Rush, ‘Clockwork Angels Tour‘ (Live CD/DVD)
Various Artists, ‘Crossroads: Eric Clapton Guitar Festival’

November 26
Black Sabbath, ‘Gathered in Their Masses‘ (Live DVD)
Eric Clapton, ‘Give Me Strength: The ’74/’75 Recordings’

November 29 (Black Friday)
Cheap Trick, ‘The Classic Albums 1977-1979′ (Five LP set)
The Clash, ‘The Clash’ (CD in LP replica sleeve)
The Clash, ‘Give ‘Em Enough Rope’ (CD in LP replica sleeve)
The Clash, ‘London Calling’ (2 CDs in LP replica sleeve)
The Clash, ‘Sandinista!’ (3 CDs in LP replica sleeve)
The Clash, ‘Combat Rock’ (CD in LP replica sleeve)
The Doors, ‘Curated by Record Store Day’ (half-studio, half-live vinyl)
Bob Dylan, ‘Side Tracks’ (triple vinyl collection of rarities)
Grateful Dead, ‘Family Dog at the Great Highway, San Francisco, CA 4/18/70′ (vinyl)
Jethro Tull, ‘Benefit’ (vinyl)
Harry Nilsson, ‘Rarities Collection’ (vinyl)
Paul Simon, ‘Paul Simon’ (vinyl)
Paul Simon, ‘There Goes Rhymin’ Simon’ (vinyl)
Paul Simon, ‘Still Crazy After All These Years (vinyl)

 

 

 

 
Parašykite komentarą

Publikavo 4 lapkričio, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: