RSS

Games for May

12 Geg

Prieš penkiasdešimt penkerius metus, 1967 m. gegužės 12 d., „The Pink Floyd“ surengė savo pirmąjį konceptualų koncertą pavadinimu „Games for May – kosminio amžiaus atsipalaidavimas pavasario kulminacijai“, Londono Karalienės Elžbietos salėje. Tai buvo pirmasis erdvinio garso roko koncertas. Dėka jų savadarbio, proto-kvadrafoninio įrenginio „Azimuth Co-ordinator“, muzika skambėjo puikiai.

Be savo ankstyvųjų dainų ir neseniai baigtos pirmojo albumo „The Piper at the Dawn“ medžiagos, grupė taip pat pristatė visiškai naują, specialiai šiam renginiui parašytą dainą: „See Emily Play“ (dar žinoma kaip „Games For May“).

Tuo metu šios dainos žodžiai buvo šiek tiek kitokie. „See Emily Play“ buvo įrašytas „Sound Techniques“ Chelsyje, ir neilgai trukus tapo pirmuoju Floyd‘ų hitu.

Prieš pasirodymą, jo metu ir po jo buvo galima išgirsti keletą garso efektų: paukščių ir kitų gamtos garsų koliažą, kuris taip pat skambėjo salės fojė prieš koncertą. Be to, Rogeris mėtė bulves į didelį gongą, aišku, Nikas taip pat kapojo malkas scenoje, o kažkoks vyras (apsirengęs kaip admirolas) dalino publikai narcizus. Buvo daugybė gėlių ir spalvotų burbulų, kurios gamino mašina,kurią valdė Rikas. Minėtas „Azimuto koordinatorius“ buvo pavogtas iškart pasibaigus pasirodymui. Nepaisant to, šis koncertas yra svarbus ankstyvojoje grupės istorijoje. Daug vėliau pasklido gandai, kad koncertą įrašė EMI profesionaliais (daugiatakiais) įrašymo įrenginiais, tačiau Peteris Dženeris tuos gandus neigė. Nors kai kurie lankytojai matė, kad salėje buvo įrašymo įranga, tačiau jokių tikrų įrodymų nebuvo.

 
Parašykite komentarą

Publikavo 12 gegužės, 2022 Archeologija

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: