RSS

Mirė Lu Ridas

05 Lap

Mirė „Velvet Underground“ lyderis Lu Ridas (Lou Reed). Jam buvo 71 metai. Mirties aplinkybės nepranešamos, bet žinoma, kad gegužę jam buvo persodintos kepenys.

 lou

        galima drasiai vadinti roko atšakos, vadinamos alternatyviniu roku, pradininku. 60-jų pabaigoje Lu kartu su „Velvet Underground“ davė pradžią šiam muzikos stiliui. Dar jį galima „apkaltinti“ tuo, jog jo roko muzika buvo intelektualesnė ir apsiėjo be tada taip madingo tuščio patoso. Ideologiškai ši muzika yra kažkur tarp pank ir art-rock‘o. Gimė Brukline 1942-jų kovo 2 dieną; mokykloje grojo keliose komandose, o universitete pradėjo domėtis free-jazz’u ir eksperimentine muzika. Išvytas iš univeros, įsidarbino „Pickwick Record“ firmoje etatiniu dainų kūrėju.   1964 metais buvo vienas iš grupės „The Primitives“ įkūrėjų, vėliau jie pakeitė pavadinimą į „Velvet Underground“.

velvet underground

Šioje grupėje Lu Ridas praleido penkis metus, per kuriuos užsirekomendavo kaip neordinarus kompozitorius ir poetas. Palikęs „VU“, kurį laiką dirbo tėvo firmoje buhalteriu, bet šis darbas buvo ne prie širdies, tad netrukus pasirašo kontraktą su „RCA Records“ ir pradeda solinę karjerą. Tuo laikotarpiu jo kūryba pasižymėjo savo stiliaus paieškomis: kurį laiką Ridas dirbo su „glemeriais“ Deividu Bovi ir Miku Ronsonu, 1973 m. įrašo vieną geriausių albumų „Berlin“, 75-ais visus šokiruoja dvigubu albumu, kuriame skamba sunkiai virškinamas elektroninis triukšmas. Šis albumas pripažintas vienu pirmųjų darbu „industrial“ stiliuje. Didžiausią sėkmę artistui atnešė albumas „New York“(1989), kurio kompozicijos susilaukė itin palankaus kritikų įvertinimo, beje, ir tiražas buvo žmoniškas – Ridas užsikalė marias babkių. O prabėgus 20 metų, 1990-aisiais, kartu su savo buvusiu partneriu iš „Velvet Underground“ Džonu Keilu įrašo albumą „Songs For Drella“, skirtą jų mirusiam draugui – garsiam avangardiniam menininkui, „Velvet Underground“ prodiuseriui ir mecenatui Endi Vorholui.

lou reed +andy

                                                                 Lou Reed                                            

                                                     1942.03.02 – 2013.10.27

                                                                      RIP

walkin

 
Komentarų: 1

Publikavo 5 lapkričio, 2013 Uncategorized

 

1 atsakymas į “Mirė Lu Ridas

  1. dzilbus

    6 lapkričio, 2013 at 5:44 am

    Ex alytiškis Mule, dirbantis savo klinikoje NiuJorke, Lou Reeda naudojo kaip ikona reklamai savo gydymo įstaigos, nes pas ji jis nuolat gydesi. Dar ir Demi Moor ir kitų įžymių veikejų pas Mulę lankėsi

     

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: