RSS

Electric Light Orchestra (No Answer) (1971)

01 Gru

1960-ųjų pabaigoje grupės “The Move” gitaristui, vokalistui ir dainų autoriui Rojui Vudui kilo mintis sukurti naują grupę, į kurios sudėtį įeitų styginiai instrumentai ir  suteiktų rokui klasikinės muzikos atspalvį. Šia idėja susidomėjo grupės „The Idle Race“ lyderis Džefas Lynas. 1970-jų sausį Džefas priėmė Vudo pasiūlymą prisijungti prie grupės. Buvo sąlyga, kad Lynas visą dėmesį skirs naujajam projektui. Jie įdarbino dar šešis muzikantus, grojusius styginiais instrumentais ir surengė repeticiją. Nepaisant didelių ambicijų, grupės skambesys vis tiek buvo panašus į „The Move“ saundą. Debiutinis albumas „The Electric Light Orchestra“ buvo išleistas 1971 m., o kūrinys „10538 Overture“ pateko į TOP-10 Anglijoje.

 Pabaigus įrašus,  prodiuseris norėjo išsiaiškinti debiutinio albumo pavadinimą, tad  liepė sekretorei paskambinti muzikantams. Ši niekaip negalėjo prisiskambinti vyrukams, todėl ant boso stalo paliko raštelį: „No answer“. Nusprendęs, kad taip vadinasi albumas, davė užsakymą jį tiražuoti. Po pirmojo disko tapo aišku, kad du tokie skirtingi kapitonai, Rojus ir Džefas, nesugebės suvaldyti „ELO“ laivo.

Vudas šią problemą išsprendė labai paprastai: jis paliko „elektrikus“ ir, į pagalbą atsikvietęs klavišininką Bilą Hantą ir violončelininką Hju Makdovelą, tęsė karjerą naujai įkurtame projekte „Wizzard“.

“Electric Light Orchestra“ išlieka ryškia žvaigžde klasikinio ir art-roko žvaigždyne. Nei Vudas, nei Lynas daugiau niekada nesukūrė kito panašaus albumo, nors Džefas nebuvo atsisakęs šios idėjos. „ELO“ karjera tęsėsi iki 1986 metų. Vėliau grupės muzikantų ir Džefo Lyno keliai išsiskyrė, prasidėjo ginčai dėl autorinių teisų į pavadinimą. Vyrukai ėmė koncertuoti, pasivadinę „Electric Light Orchestra part 2“, Džefas kūrė įvairius projektus su kitais atlikėjais. 2014 m. rugsėjo 14 d. per „BBC Radio 2“ laidą „Festival in a Day“ Džefui Lynui buvo pasiūlyta atlikti ELO kūrinius per koncertą Haid parke. Dėl tų pačių ginčų dėl autorinių teisių jis pakeitė pavadinimą į „Jeff Lynne’s ELO“.

 
Parašykite komentarą

Publikavo 1 gruodžio, 2021 mėnesio albumas

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: