RSS

Deep Purple „Fireball“ albumui – 50 metų

16 Rgs

Naujos medžiagos repeticijos vyko Velkombo kaime, Hermitedž sodyboje, prie Devono ir Kornvalio ribos.

R. Gloveris: „Pirmasis rimtas susiskaldymas grupėje prasidėjo tada, kai įstrigome kaime. Džonas ir Ričis porą kartų smarkiai pikosi, o aš buvau tarpininkas. Gillanas gi, praleido visą repeticijų procesą apsikabinęs viskio butelį. Ričis elgėsi itin nesuprantamai. Su juo nebuvo lengva … “

Blekmoras, tuo metu pamėgęs „magiškus“ eksperimentus, kūrybos procesui suteikė įtampos. Gloveris tuometinį gyvenimą apibūdina taip: „ Magijos seansai tapo įprastu dalyku, kaip pusryčiai ar vakarienė. Tačiau viskam yra riba: kartą Ričis mane davedė iki tokios būsenos, kad naktį aš jį persekiojau po namus su kėdės koja, ir, pasigavęs tamsiame kampe, sunkiai galėjau atsispirti, kad neišmušti iš jo visą šitą mėšlą: buvau toks įniršęs … Ir viskas todėl, kad jis kirviu sukapojo mano kambario duris, nes aš atsisakiau jam paskolinti kryžių kitam „magiškam seansui“.

Per repeticijas gimė singlas „Strange Kind of Woman“, taip pat dainos „Freedom“ ir „Slow Train“ (neįtrauktos į albumą), tačiau galutinius kontūrus albumas įgavo kai komanda grįžo į Londoną ir pradėjo įrašinėti albumą vadovaujant Martinui Birčui „De Lane Lea“ ir „Olympic“ studijose. Diske skambėjo: greita titulinė kompozicija su ryškiais bosinės gitaros ir vargonais  „Hammond“, draivinė „Demon’s Eye“, taip pat humoristiška, folko stilium skambanti „Anyone’s Daughter“, „The Mule“, kuri vietomis skambėjo kaip ankstyvųjų Pink Floyd ir Bitlų psichodelinių opusų mišinys, kieta „Fools“ su gitaros pasažais, imituojančiais violončelės skambesį ir „No One Came“ su ideologiniu tekstu, kurią dainavo rečitatyvu.

I. Pace: „Kai įrašinėjome„ Fireball “,  aš sugalvojau intro. Su vienu bosiniu būgnu gabalas  tiesiog neskambėjo, jam trūko jėgos. Laimei, „The Who“ dieną prieš mus baigė įrašynėti savo albumą toje pačioje studijoje ir Kito Muno būgnai vis dar stovėjo kampe. Aš paėmiau Kito bosinį būgną, pridėjau jį prie savo rinkinio ir gavosi stiprus dvigubas smūgis. Jei atidžiai klausysite, „bačkų“ smūgiai dešinėje ir kairėje garso kolonėlėse skamba visiškai kitaip. Viena iš jų yra mano, kita – Kito Mono “.

Kiek vėliau keturi grupės nariai apie albumą kalbėjo nelabai pozityviai, tačiau Gilanas buvo kitokios nuomones: „Fireball“ mums buvo labai svarbus, nes leido išsiveržti iš hard roko. Jei būtume įrašę dar vieną „In Rock“, tai jis užimtų pirmąsias vietas viso pasaulio topuose, bet nesu tikras, kad dabar kas nors apie jį prisimintų “.

P .S .

«I believe that I must tell the truth

And say things as they really are

But if I told the truth and nothing but the truth

Could I ever be a star…?»

 
Parašykite komentarą

Publikavo 16 rugsėjo, 2021 mėnesio albumas

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: