RSS

Džimui Morisonui atminti. Po pusės amžiaus

04 Lie

1971 metų liepos 3 dieną mirė „The Doors“ lyderis. Remiantis žurnalo „Classic ROCK“ tyrimu, muzikantas mirė Paryžiaus „Rock’n’Roll circus“ klube, išbandęs neaiškią substanciją, kurią pirko Pamelai.

Džonas Densmoras: „Per kelerius metus Džimas išikrovė taip, kad niekas kitas nebūtų galėjęs per amžius. Tai buvo jo pašaukimas … “

Robis Krigeris: „Gali būti, kad galėtume groti ir šiandien. Arba būtume metę viską. Kas žino? Kai Džimas išvyko į Paryžių, buvau visiškai tikras, kad jis greitai grįš ir mes vėl pradėsime įrašinėti. Deja, taip neatsitiko “.

Briusas Botnikas (garso inžinierius): „Buvo daugybė žmonių, kurių žvaigždė blykstelėjo ir užgeso dar prieš Džimą, tačiau jis buvo vienas geriausių. Sunku jį įsivaizduoti mūsų laikais – ypač su jo klasikinėmis dainomis … “

Rėjus Manzarekas: „Jei Džimas būtų nustojęs gerti, Doors vis tiek darytų neįtikėtinus dalykus; liktume aktyvus kūrybinis kolektyvas: albumus įrašinėtume kas dvejus ar trejus metus, kruopščiai repetuodami kiekvieną kūrinį. Taip pat ketinome vykti į gastroles, kurti filmus … buvo daug planų. Būtų malonu galvoti, kad iš tikrųjų Džimas apsigyveno atogrąžų saloje ir sukūrė šeimą, tačiau jo likimas buvo dainuoti grupėje, jis negalėjo būti be jos. Todėl manau, kad jis jau seniai persikėlė į kitą pasaulį …“  (2007m.)

Džimas Morisonas: “Klausykit, tikroji poezija nieko nesako, ji tiesiog atveria galimybes. Atidarykit visas duris. Galite įeiti pro bet kurias, kurios jums tinka. Štai kodėl poezija mane taip traukia – ji yra amžina. Kol egzistuoja žmonės, jie galės įsiminti žodžius ir žodžių junginius. Niekas negali atsispirti sunaikinimui – tik eilėraščiai ir dainos. Niekas negali prisiminti viso romano. Niekas negali apibūdinti filmo, skulptūros, tapybos, tačiau tol, kol egzistuoja žmonės, dainos ir eilėraščiai išliks“.

 
Parašykite komentarą

Publikavo 4 liepos, 2021 Archeologija

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: