RSS

“A Night At The Opera“ – 45!

22 Lap

Queen magnum opus – albumas „A Night At The Opera“ buvo sukurtas gilios organizacinės krizės metu. Nors grupei grėsė finansinis bankrotas ( buvę grupės menedžeriai ir visokie žulikai grasino teismais) , tačiau tuo pat metu grupėje buvo didžiausias kūrybinis pakilimas.

Brajanas Mėjus prisimena: „Ateitis neaiški:  jei albumas žlugtų, tai reikštų grupės pabaigą. Studijos darbuotojai dirbo nemokamai. Diskas buvo įrašomas siaubingoje situacijoje “. Queen išgelbėjo Eltono Džono vadybininkas J. Ridas, kuris pasakė: „Eikit į studiją ir įrašinėkit  geriausias savo dainas, o visa kita aš sutvarkysiu“.

Rodžeris Teiloras sako, kad didelę įtaką jų kurtai muzikai turėjo Bitlų albumai, o ypač „Rubber Soul“ ir „Revolver“. Kalbėdamas apie disko „Naktis operoje“ įrašymą, Mėjus ypač šiltai kalbėjo apie garso inžinierių Miką Stouną – neapdainuotą herojų, lyginant su albumo prodiuseriu R. T. Baikeriu, kuris studijoje pasirodydavo itin retai.

Nepaisant visų negandų, muzikantai „Ridge Farm“ studijoje Surėjaus grafystėje sugebėjo sukurti dar vieną šedevrą, vėl parodydami geriausias savo savybes.

Fredis Merkuris: „Mes nenorėjome nieko šokiruoti. Tiesiog mes buvom tokie. Yra tiek daug dalykų, kuriuos norėjome padaryti, tačiau juk negali padaryti visko vienu metu. Pripažinkime: šiuo metu mes išleidome albumą, kurį tikrai sugeba suvokti ne visi… Jei kalbėsim apie vokalinę dalį, tai mes perspjaunam bet kurią grupę. Man kilo mintis padirbėti su operiniu vokalu, kodėl gi ne?“

„Esu labai patenkintas operinio dainavimo aspektu. Man visada norėjosi sukurti iškirtines vokalines partijas, nes mus dažnai lygina su kitais muzikantais, o tai yra taip kvaila. Klausykite operinių partijų ir suprasite, kad apie jokius palyginimus negali būti nė kalbos. Mes būtent to ir siekėme“.

 „A Night At The Opera“ iki šios dienos įkūnija absoliučią harmoniją, o tarsi pagrindinis deimantas, vainikuojantis Jos Didenybės karūną, šiame albume yra garsioji Bohemian Rapsody . Turbūt visas pasaulis –  nesvarbu, ar tai buvo Queen gerbėjai, ar nemylėtojai, ar net tie, kurie iki tol net negirdėjo jų – visi, kurie išgirdo Bohemiškąją Rapsodiją, buvo priblokšti to srauto emocijų, ekspresijos, to virtuoziško atlikimo, tų netikėtų meistriškų perėjimų iš vienos muzikinės temos į kitą… Tai buvo taip spalvinga, taip netikėta, taip platu ir gilu, taip nepakartojama, taip įspūdinga…tarsi Šiaurės Pašvaistė…

 
Parašykite komentarą

Publikavo 22 lapkričio, 2020 Archeologija

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: