RSS

The Move

09 Bal

 

Nuo pat pirmų naujo kolektyvo žingsnių, grupės muzikantai orientavosi ne tik į muzikinį Rolingų ir The Who stilių, bet ir į jų skandalingą sceninį įvaizdį. Jų sceninio veiksmo diapazonas buvo gan siauras: arba jie apsirengdavo kaip Prohibicijos laikų gangsteriai, arba jiems „raptum“ užeidavo naikinimo priepuolis. Scenoje nuo kirvio smūgių žūdavo televizoriai ir baldai, buvo plėšomi ir deginami Hitlerio ir tuometinio Rodezijos ministro-pirmininko Jano Smito portretai. Visa tai vaikinams padėjo užkariauti Londono roko underground‘o herojų vardą. Laikui bėgant The Move populiarumas augo, bet savo sceninio įvaizdžio grupė neatsisakė, o dar papilde veiksmą psichodeliniais šviesos efektais ir slaidų demonstravimu.

1967 į britų topus patenka dvi The Move dainos – I Can Hear Grass Grow ir Flowers In The Rain. Paskutinė buvo be perstojo sukama naujoje muzikinėje Radio One programoje. Bet didžiausią reklamą „Gėlėms lietuje“ padarė iššauktas politinis skandalas. Tik pasirodžius singlui, nepasitaręs su muzikantais grupės menedžeris Tonis Sekunda leido laikraštyje patalpinti karikatūrą, kurioje buvo pavaizduotas tuometinis ministras-pirmininkas Haroldas Wilsonas lovoje su savo sekretore. Vilsonas padavė grupę teisman ir laimėjo bylą, tad vyrukai turėjo sumokėti daug svariukų, kuriuos uždirbo jų daina. Menedžeris buvo išvytas, vaizdžiai tariant, Sekunda sudegė kaip „Sekundės“ bankas. Pažvelgus iš marketingo puses, šis skandaliukas visiškai save pateisino ir daina tapo klasikiniu hitu, o The Move pasiekė populiarumo viršūnę.

Po kiek laiko grupės lyderis Rojus Vudas vis dažniau ėmėsi vokalisto darbo ir nuo singlo Fire Brigade šios pozicijos niekam neatidavė. Po singlo Blackberry Way, kuris pakilo į pirmą britų čartų vietą, The Move pradėjo ruoštis gastrolėms Amerikoje, bet, grupę palikus bosistui Trevorui Bertonui, turne buvo neilgam laikui atidėtas. Taigi, tų pačių metų rudenį grupė pirmą ir paskutinį kartą koncertavo už Atlanto. Ten jie buvo laikomi užkietėjusia underground‘ine komanda, tad teko atsiauginti plaukus ir labai garsiai groti. Efektai nepadėjo: gastrolės patyrė finansinę katastrofą. Visas turas buvo fatališkai suplanuotas – koncertų buvo mažai, nebuvo tinkamos logistikos, todėl grupė po visą šalį keliavo treileryje. Tada ir prasidėjo rimti konfliktai tarp Rojaus Vudo ir vokalisto Karlo Veino.

Grįžę namo, vaikinai įrašo puikų albumą Shazam, bet jų nelaimei jiems priskiriamas naujas menedžeris – Piteris Volšas, žinomas kaip kabareto specialistas. Jis organizuoja grupės turą po Anglijos „kabakus“, kur renkasi atitinkama publika. Ši žinia labai patiko Karlui Veinui, mėgstančiam pasipuikuoti prieš klausytojus. Ko nepasakysi apie Rojų Vudą – jį šis sumanymas pribaigė… Vieną vakarą Rojus susikivirčijo su vieno kabako savininku ir tas pavadino jį „pediku“. Atsakydamas Vudas paleido į savininką stiklinę. Negana to, už scenos Karlas „užvažiavo“ ant Vudo. Po šio incidento The Move dvasia mirė… Karlas Veinas dar turėjo viltį surinkti seną sudėtį – pasikviesti atgal į komandą išėjusius Trevorą Bertoną ir Eisą Kefordą ir gelbėti The Move. O Rojus Vudas su nauju The Move nariu Džefu Linu pradeda kurti naują projektą:  Vudas ketino groti ambicingesnę muziką, panašią į Bitlų Strawberry Fields Forever, ar I‘m The Walrus dainas, ir subūrė paralelinį, eksperimentinį „susivienijimą“, vardu Electric Light Orchestra. Veinas pasiūlo Vudui sandorį – dirbti su nauja grupe, bet rašyti dainas The Move.  Tačiau šį pasiūlymą atmetė visi trys naujos grupės įkūrėjai- Vudas, Bivanas ir Linas. Tad The Move paliko pats Veinas.

1971 metais pagal kontrakto sąlygas The Move turėjo išleisti albumą. Ką vaikinai ir padarė, nors tų vaikinų liko tik trys iš penkių – Rojus Vudas, būgnininkas Bivas Bivenas (beje, pabuvojęs Lietuvoje su ELO) ir naujokas Džefas Linas. Po trumpo muzikavimo su ELO, Vudas nutarė palikti smarkiai progresuojantį Elektrinės Šviesos Orkestrą ir subūrė naują kolektyvą – Wizzard.

 
Parašykite komentarą

Publikavo 9 balandžio, 2018 Debiutas

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: