RSS

Beach-Boys debiutas

16 Spa

Grupė gimė Kalifornijoje, tuo metu, kai plačiai buvo propaguojamas „visuotinis gyvenimo malonumas“ ir Amerikos klestėjimas. Tuo paaiškinamas ir grupės pavadinimo pasirinkimas, imidžas ir dainų tematika – saulėti Kalifornijos paplūdimiai, jūra, linksmas gyvenimas, meilė ir, žinoma, serfingas. Ši sporto šaka tapo itin populiari būtent „The Beach-Boys“ dėka – daugumos pirmų hitų pagrindinė tema buvo serfingas. Grupėje vienintelis žmogus, pametęs protą dėl serfingo ir kasdien „gaudęs“ bangas – būgnininkas Denis Vilsonas.

1961 metais jauni muzikantai gavo galimybę padaryti bandomąjį įrašą vienoje iš Holivudo muzikos firmų. Demo juosta patiko kompanijos vadovybei ir tais pačiais metais pasirodė pirmas grupės singlas „Surfin‘“, kuris netrukus papuolė į nacionalinį hitparadą. Eksperimentinį įrašą finansavo tėvai – jie apmokėjo instrumentų ir studijos arendą. Singlą išleido nedidelė kompanija Candix. Pirmas pasirodymas publikai įvyko Naujujų 1962-jų vakarą. Pasirodymas puikiai pavyko. Vienintelis minusas buvo repertuaro nebuvimas: grupės bagaže tuo metu buvo tik trys dainos. Klausytojams labai patiko „minkštas“ rokenrolas, sujungtas su kantri ir folku, o  ypač patiko vaikinų vokalinis meistriškumas. Vokalines harmonijas grupė „nusižiūrėjo“ iš  grupės „The Four Freshmen“, toks polifoninis skambėjimas tapo „Beach-Boys“ firminiu ženklu.

Staiga, pajutę dolcų kvapą, pabudo šou biznio rykliai ir tarp leiblų kilo lokalinis karas, kas paims naują ir talentingą grupę po savo sparnu. Laimėjo Capitol Records, kuri pasiūlė muzikantams kontraktą įrašyti ir išleisti tris geriausias Beach-Boys dainas: „Surfin‘ Safari“, „Surfer Girl“ ir „Surfin‘ USA“. Derybas vaikinų vardu vedė jų tėvas, džiazo muzikantas ir grupės vadovas Miuris Vilsonas. Po kontrakto pasirašymo jis tapo Beach-Boys menedžeriu.

Grupės sėkmė buvo stulbinama – tokių puikių melodijų, tokių sodrių ir intriguojančių harmonijų iš debiutantų niekas nesitikėjo. Trys broliai Vilsonai – Brajanas, Denisas ir Karlas kartu su pusbroliu Maiku Lavu ir Brajano mokyklos draugu Elu Džardinu sukūrė vieną kokybiškiausių savo skambesiu pop muzikos grupių. Amerikos jaunimas ėjo iš proto dėl serfingo, kurį propagavo vaikinai, o kritikai kalbėjo apie naują muzikos stilių surf roką.

1962-jų spalio pirmą dieną muzikos parduotuvių lentynas papuošė pirmasis  Beach-Boys albumas. Titulinė daina iškart papuolė į Top 20. Ažiotažas, kurį sukėlė surf rokas, buvo panašus į beprotybę: paplūdimiuose trūko vietų, serfingo lentų pardavimas pakilo į neregėtas aukštumas, merginos, it rykliai paskui savo aukas, sekė iš paskos serferiams. Štai ką reiškia jausti rinką ir publikos norus! Ką „Paplūdimio vaikinai“ ir padarė. Teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad surf  muzikos ir gyvenimo stiliui pradžią davė kiti Pietų Kalifornijos atlikėjai – Dick Dale, „The Chantays“, „The Astronauts“ ir kiti. Beach-Boys gi sėkmingai įsiliejo į šią srovę, išryškindami aprangos stilių bei nerūpestingą, kupiną malonumų gyvenimą. Iki karo Vietname ir Vudstoko buvo likę 7 metai…

Antras albumas „Surfin‘ USA“ pasirodė lygiai po pusės metų ir akimirksniu pakilo į Top 10 bei tapo „auksiniu“, užtvirtindamas pirmojo albumo sėkmę. Firmos Capitol politika reikalavo, kad komanda dirbtų su jų studijos prodiuseriu, tačiau vyresnysis brolis Brajanas paėmė iniciatyvą į savo rankas. Du pirmus albumus vaikinai įrašė faktiškai jam vadovaujant. Jis drąsiai eksperimentavo su muzikos struktūra ir instrumentais.   Iki 1963-jų pabaigos pasirodė dar trys naujos plokštelės. Broliai Vilsonai aptiko aukso gyslą. Saulėti landšaftai su merginomis, sportiniai automobiliai ir jūra tapo grupės vizitine kortele ir amerikiečių roko muzikos klasika.  1964-1966 metais Beach-Boys albumai čartuose stovėjo šalia Bitlų albumų, ir Amerikos patriotai pradėjo vadinti grupę „mūsų atsaku Britanijai“.

Išties, laimėję 60-jų populiariausios Valstijose grupės titulą, Beach-Boys buvo vienintele alternatyva  Bitlams, kurių laurai ilgus metus nedavė vaikinams ramybės. Be Beach-Boys niekam nepavyko, net trumpam, pakovoti su Liverpulio ketveriuke dėl absoliutaus lyderiavimo, užkariaujant roko muzikos fanų širdis bei rašančios apie muziką brolijos protus.

 
Parašykite komentarą

Publikavo 16 spalio, 2017 Debiutas

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: