RSS

Debiutas: Bee Gees

15 Lie

Albumas “Bee Gees’1st”, išleistas 67-jų liepą, iš tiesų nėra debiutinis. Tai buvo trečias vaikinų albumas, o pirmi du išleisti tik Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Mūsų laikais, ko gero, lengviau būtų gauti Šekspyro autografą, nei tuos du diskus. 70-aisiais daugelis mano draugų melomanų (jų tarpe ir aš) galvojo, jog broliai Gibai yra australai, bet taip nėra – jie yra šimtaprocentiniai anglai, gimę Meno saloje. Vėliau gyveno Mančesteryje ir tik 1958 metais visa šeima emigravo į Australiją.

Dainuoti broliai Baris, Robinas ir Morisas pradėjo dar gyvendami Anglijoje. Atvykę į Australiją taip pat naudojosi kiekviena galimybe iš dainavimo užsikalti kišenpinigių. Ir “prisidainavo” iki to, kad jais susidomėjo vietinis impresarijus Bilas Gudas. Jis supažindino brolius su vietiniu DJ Bilu Geitsu(!). Žinoma, tai nebuvo mums žinomas kompiuterių dievas. Tas Bilas Geitsas ir pavadino juos Bee Gees – pagal savo ir Bilo Gudo inicialus. Anaiptol ne “Brothers Gibb”, kaip buvo manoma. Broliai tapo labai populiarūs Sidnėjaus klubuose, tad ant mokyklos buvo “padėtas skersas”. Juolab, kad kišenpinigiai jau nebetilpo kišenėse.

 

 

Po kelių metų muzikavimo broliai suprato, kad Australija yra stabdys jų tolimesniam tobulėjimui ir laikas grįžti į Londoną, kuris jau svingavo ir patapo naujos jaunimo filosofijos, madų ir roko muzikos sostine. 67-jų pradžioje broliai pasikrovė į laivą ir išplaukė gimtinėn. Gimdytojai buvo smarkiai prieš tokį vaikinų sprendimą – tėvas net buvo paslėpęs jų pasus, bet paskui atlyžo ir net parašė laišką, kurį kartu su demo įrašais išsiuntė pačiam Bitlų menedžeriui Brajanui Epštainui. Šis, kaip dabar madinga sakyt, delegavo tuos įrašus jaunam firmos darbuotojui Robertui Stigvudui. Po kažkiek metų šis jaunasis darbuotojas pataps Bee Gees ir Cream prodiuseriu bei įrašų kompanijos bosu.

Laivas plaukė šešias savaites ir broliai, turėdami marias laiko, rašė dainas. Debiutinio albumo dainos „To Love Somebody“, „I Can‘t See Nobody“ ir kitos gimė laive, plaukiančiam Anglijon. Pagrindinis albumo hitas – „New York Mining Disaster 1947“ buvo parašytas po tragiškos katastrofos Velso miestelio Aberfan kasykloje. Sunku įsivaizduoti, kad tokio turinio kūrinys būtų parašytas šiais totalaus glamūro ir vyriškų sijonų laikais, tuo labiau įeitu į čartus. Didžėjai kasdien per radiją grojo „New York Mining Disaster 1941“ singlą, manydami, jog tai Bitlai, pasivadinę „BG“, išleido naują dainą. Tai irgi padėjo smarkiai stumtelėti dainą į britų čartų 12-ą vietą.

Albumas tikrai nustebins tuos, kurie laiko Bee Gees glamūriniais, blizgančius rūbus dėvinčiais ir spiegiančiais balsais dainuojančius popsą bičais. Jame daug nuoširdžių, įvairaus stiliaus dainų. Nepamirškim, kad diskas pasirodė praėjus vos mėnesiui po Bitlų „Sergeant Pepper‘s…“ ir jame daug psichodelikos. Debiutinis Bee Gees albumas susilaukė didžiulės sėkmės, užimdamas aštuntą vietą Britanijos čartuose. Pati grupė gavo tais laikais neįsivaizduojamą pasiūlymą iš Atlantic Records – 80.000 svarų sterlingų kontraktą su teise platinti visus grupės albumus.

Gerb. Redaktorė apsilankė prie Bee Gees namo Londone

„Bee Gees‘1st“ yra vienas tų nedaugelio albumų, kurie sėkmingai iššauna pirmą šūvį ir garantuoja grupei vietą aukščiausioje roko lygoje. Pirmiausia rekomenduočiau šį albumą ne disko muzikos gerbėjams, o visiems 60-jų pabaigos psichodelinės ir kitos rimtesnės muzikos mėgėjams.

 

Reklama
 
Komentarų: 1

Publikavo liepos 15, 2017 Uncategorized

 

1 atsakymas į “Debiutas: Bee Gees

  1. Dzilbus

    liepos 18, 2017 at 5:05 am

    Igori, tu kai visad iškapstai intriguojančių ir daugumai melomanų mažai žinomų detalių. Tau reikia padėkoti, nes HQ Bee Gees įrašai tarp mūsų 1970 paplito tavo dėka

     

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: