RSS

Trumpai tariant

10 Bir

Ray Davies gavo riterio titulą.

Vienos garsiausių 60-jų grupės The Kinks lydėriui „už tarnavimą menui“ buvo suteiktas riterio titulas. Bekingemo rūmuose muzikantui apdovanojimą įteikė princas Čarlzas. „Tai tęsėsi kokias 3 minutes ir praėjo puikiai. Aš atsisveikinau ir išėjau namo“,- papasakojo 72-metis muzikantas. Rėjus ir Deivas Deivisai bei du jų draugai įkūrė The Kinks 1964 metais. Grupė garsėjo savo aštriais tekstais socialinėmis temomis ir gal būt todėl buvo nelabai megiama politikų. 1990 metais Rėjus kartu su Kinks tapo rokenrolo Hall of Fame nariais, jis taip pat yra Ivor Novello Awards laureatas už ypatingus nuopelnus britų muzikai. 2004 metais jis tapo ordino „The Most Excellent Order of the Britis Empire“ komandoru.

 

Legendinio trio „Cream“ muzikantų vaikai atkuria tėvų muziką

Birželio pradžioje Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje vyks grupės „The Music of Cream“ turas skirtas „Cream“ 50-čiui. Visi šios naujos formacijos nariai yra artimi legendinės 60-jų komandos giminaičiai. Kofis Beikeris yra Džindžerio Beikerio sūnus, multiinstrumentalistas Malkolmas Briusas yra Džeko Briuso sūnus ir dar vienas muzikantas – Vilas Džonsas, Eriko Kleptono sūnėnas ir garsiojo garso inžinieriaus Endi Džonso, dirbusio su Džimiu Hendriksu, Rolling Stones ir Led Zeppelin, atžala.

Visi trys yra patyrę muzikantai ne kartą kartu su tėvais ir kitais roko veteranais groję koncertuose. Jubiliejinį renginį, kaip kviestinė žvaigždė palaikys ir buvęs Deep Purple narys Glenas Hjuzas.

Krevetė pavadinta Pink Floyd vardu

Oksfordo universiteto zoologas Semis de Greivas pavadino naują krevetę aptiktą prie Panamos krantų savo mylimos grupės vardu. „Aš dažnai darbe klausausi Pink Floyd. Šios krevetės atradimas tapo puikia galimybe pagaliau pažymėti mylimą grupę. Mūsų laboratorijoje yra pakankamai Pinkų fanatų, todėl mes susitarėm, kad jeigu rasim naują rožinę krevetę, tai ją ir pavadinsim Pink Floyd“, – pasakojo de Greivas.

Oksfordo mokslininkai nepraleido progos draugiškai partolinti kolegas ir nupiešė šaržus į kultinių Pinkų albumų viršelius.

 „Procol Harum“ jubiliejus

Prieš pusę amžiaus Procol Harum išleido savo garsiausią singlą „A Whiter Shade Of Pale“, kuris suformavo dar vieną roko stilių – progresyvųjį roką. Iki šių dienų šis singlas yra visų laikų perkamiausių.

Labai įdomią istoriją, susijusią su šia daina papasakojo Polas Makartnis: „67-jų gegužės 15-tą Brajanas Epstainas surengė vakarėlį, skirtą albumo „Sgt. Pepper‘s“ užbaigimui. Po jos Polas su draugais nuvažiavo į klubą Bag O‘Nails. Tą vakarą aš sutikau Lindą. Ji ten buvo su The Animals muzikantais, kuriuos gerai pažinojo. Kai ji praėjo šalia mūsų staliuko, aš pastojau jai kelią ir pasakiau: „Labas, kaip gyveni?“. Aš prisistačiau ir pasakiau, kad mes einam į kitą klubą ir ar ji nenorėtų mums palaikyti kompaniją?“.

Redaktorė prie garsaus klubo įėjimo

Mes visi nuvažiavom į Speakeasy klubą. Tai buvo pats pirmas kartas kai aš išgirdau įrašą „A Whiter Shade Of Pale“ su tekstu apie tai, kad kažką pykino. Tekstas buvo keistas, bet labai poetiškas, o muzikinė tema buvo paimta iš Bacho, bet mes šito nežinojom. Paprasčiausiai mes pagalvojom „Dieve, kokia nereali daina! Tai buvo etalonas. Mes pradėjom spėlioti, kas atlikėjas. Kažkas iš mūsų nuėjo į DJ‘jaus kabiną ir paklausė, ką jis ką tik pagrojo. Jis pasakė: „ Ak, taip, A Whiter Shade Of Pale, Procol Harum“. Procol kas? Čia lotyniškai ar kokią kitą kalbą? Visi apie tai ir kalbėjo, ką tai reiškia. Tai buvo vakaro intriga“.

Nuo savo pirmo pasirodymo Procol Harum evoliucionuoja, tik prie grupės vairo lieka nepakeičiamas vokalistas, pianistas ir kompozitorius Geris Brukeris. Paskutinis grupės albumas buvo išleistas 2003 metais ir štai dabar grupė 50-čio progą pasirodė naujas diskas „Novum“. Gyvenimas tęsiasi.

Sukūrta Lenono figurelė.

Jau dabar Internete galima užsisakyti Džono Lenono žaislinę figurelę. Skubekit, nes jų yra tik 500 vienetų. Nors kaina ir kandžiojasi (300 svarų), bet manau tikriems Džono fanams tai bus puiki dovana. Į komplektą taip pat įeina rūbai, aksesuarai ir keičiamos rankos.

Kuboje pažymėjo Seržanto Peperio 50-tį

A woman dances during an open-air covers concert in celebration of the release of Beatles’ landmark album “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band“ 50 years ago, in Havana, Cuba June 1, 2017.

Laisvės saloje buvo surengtas koncertas skirtas garsiausiam Bitlų albumui. Šou vyko atviroje aikštelėje viename iš Havanos parkų. Koncerto dalyviai grojo kubietiškas albumo dainų kaver versijas, kartais pagardindami jas salsos ritmais. Kubos spauda parašė, jog šalyje prasidėjo „pavėluotas bitlomanijos žydėjimas“.

Laisvė alui!

Šiais metais metaliūgos, kurie rinksis į Wacken Open Air festivalį, alų gaus iš alaustiekio. Vamzdžiai, kuriais alutis tiekės į festivalį bus 70 cm gylyje ir 7 kilometrus bėgs į ištroškusių metalistų gerkles.

Anksčiau alutį veždavo statinėmis sunkvežimiai, bet gamtą mylintis vokiečiai nusprendė atsisakyti sunkiųjų furų kadangi jos ardo dirvožemį ir baueriai pasibaigus festivaliui negalės pasisėti nei ridisėlio, nei morkvos.

Wacken Open Air yra vienas didžiausių sunkios muzikos festivalių pasaulyje. Pedantiški fricai paskaičiavo, kad kasmet jį aplanko apie 75000 metalistų, kurie per tris dienas išgeria vidutiniškai 5,1 litro alaus kiekvienas. Blemba, reiktu deleguoti į ten Karbauckį su Veryga!

 

Šiais metais festivalyje pasirodys Accept, Alice Cooper, Avantasia, Candlemass, Marilyn Manson ir dar apie 150 garsių komandų.

Visi trys yra patyrę muzikantai ne kartą kartu su tėvais ir kitais roko veteranais groję koncertuose. Jubiliejinį renginį, kaip kviestinė žvaigždė palaikys ir buvęs Deep Purple narys Glenas Hjuzas.

Vaizdeliai iš festo

 

 

 

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo birželio 10, 2017 trumpai tariant

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: