RSS

Creedence Clearwater Revival: Finalas

22 Bal

 

Po ketverių labai sėkmingų ir produktyvių metų viena populiariausių pasaulio grupių išleido paskutinį atodūsį –  albumą „Mardi Gras“.

1970 metai buvo ypatingai puikūs komercine prasme: trys „Kridensų“ albumai įėjo į Top-5, grupė dažnai gastroliuoja. Tačiau nepaisant milžiniškos sėkmės ir populiarumo, komandos viduje prasideda nesutarimai, dažniausiai dėl Džono Fogerčio lyderiavimo visais kūrybiniais klausimais. Kiti grupės muzikantai taip pat norėjo aktyviau reikštis dainų kūrime. „Mums nusibodo klausytis, kad mes esam Džono akompanuojanti grupė“,- viename interviu prisipažino Stiu Kukas. Pirmas neiškentė Džono brolis Tomas –  71-jų vasarį jis palieka Kridensus. „1958 metais aš pradėjau kaip solistas ir dabar mane slegia, kad aš negaliu būti tuo, kuo norėjau būti nuo pat pradžios. Aš išėjau dėl nesutarimų su Džonu, liečiančių mūsų muziką ir mano įnašą į ją“,- taip savo išėjimą paaiškino vyresnysis Fogertis.

Po Tomo išėjimo CCR toliau dirba trise, keikdami negražiais rusiškais žodžiais Solą Zencą (firmos „Fantasy Records vadovą), kuris juos apvogė, ir kontraktą, pagal kurį visi pinigėliai plaukė į Solo kišenę. Tačiau visgi reikėjo atidirbti tą vergišką kontraktą ir 1972-jų balandį pasirodo naujas albumas „Mardi Gras“. Albume šalia Džono kompozicijų yra Kuko ir Klifordo dainos, kurias jie patys ir atliko. Albumą kritikai ir klausytojai sudirbo kaip būras savo bobą ir po gastrolių, rudenį, kuomet Firma Fantasy Records, nepasitarusi su muzikantais, kontraktą pratęsė dar 30(!) metų, Kridensai visiems parodė fuck‘ą ir paskelbė apie karjeros pabaigą.

Tai buvo paskutinis šovinys, kuris paprastai paliekamas sau. Manau, jeigu šis diskas būtų išleistas anksčiau, sakykim, po „Cosmo‘s Factory“, grupės karjera nebūtų taip drastiškai pasibaigusi. „Biednas“ kaip bažnyčios pelė, Solo Zenco nuskausmintas „ant babkių“, kompozitorius, vokalistas, gitaristas ir grupės lyderis Džonas Fogertis buvo priverstas „atidirbinėti“ skolas, nesgi už kampo laukė heavy armed kreditoriai. Greituoju būdu Džonas įrašo du solinius albumus ir dešimčiai metų nutyla. Per tuos metus jo buvę kolegos du kartus – 1980 ir 1983 –  susibėgo pagroti  savo malonumui ir vėl išsibėgiojo. Beje, užsuko ir į Lietuvą – mano draugas Jonas sakė, kad koncertas buvo superinis. O Jonas šituose reikaluose yra žinovas.

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo balandžio 22, 2017 mėnesio albumas

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: