RSS

Debiutas

12 Vas

Rough Diamond

Neapdorotas Deimantas

1976 metais „Uriah Heep“ vokalistui Deividui Baironui paaštrėjo problemos su alkoholiu, o kartu ir pablogėjo santykiai su kolegomis. Galbūt likę grupės muzikantai dar kiek būtų galėję pakęsti jo išsišokimus, bet paskutinį tašką padėjo incidentas su albumu „High & Mighty“, kuris Deividui reikalaujant buvo įrašytas be prodiuserio. Prieš tai išleistas albumas „Return To Fantasy“ buvo blogai parduodamas Amerikoj.

louie-rentrock-pinkpop-1024x698

Manoma, jog Bronze Records bosas ir „Uriah Heep“ menedžeris Džeris Bronas sukiršino grupės vaikinus su jų vokalistu, tad, pasibaigus koncertiniam turui Ispanijoje, jis buvo išmestas iš grupės. Kenas Henslis, grupės klavišininkas ir dainų autorius, tomis dienomis duodamas interviu sakė, kad Baironas yra klasikinis pavyzdys žmogaus, kuris nepripažįsta klaidų ir tiesos ieško butelyje. Džeris Bronas tėškė pareiškimą, jog Baironas konfliktuoja su kitais komandos nariais ir dėl „Uriah Heep“ interesų jis buvo „atleistas“. Tai buvo perkūnas iš giedro dangaus – visi žinojo, kad Henslis „uosto“, bosistas Geris Teinas „sėdi ant adatos“, o Mikas Boksas geria ir koncerto metu jam lūžta ranka. Bet nukentėjo Baironas…

Palikęs „Uriah Heep“, Baironas su ex- „Colosseum“ ir „Humble Pie“ gitaristu Klemu Klempsonu, ex-„Wings“ būgnininku-karatistu Džefu Britonu surinko komandą „Rough Diamond“. Pasirašiusi kontraktą su Island Records, grupė išleido vieną albumą ir surengė sėkmingas gastroles. Plokštelė buvo neblogai perkama, tačiau kritikai gadino muzikantams nervus, vadindami juos „lūzerių“ ir “buvusių“, kvintetu. Menedžmentu užsiėmė pats Baironas ir viskas sekėsi gerai iki tol, kol iš jo šį darbą perėmė samdytas menedžeris. Buvo nutrauktos kelios sutartys dėl koncertų, o vėliau tas žmogelis visai dingo, pasičiupęs visus grupės pinigėlius, skirtus promoušenui. Baironui nieko neliko, kaip tik paskelbti apie grupės iširimą.

Jis ir toliau dirba ir įrašinėja kaip solistas, bet tai jau kita istorija…

1985 vasario 28 dieną, jis buvo rastas miręs savo bute Redinge. Mirties priežastimi buvo širdies smūgis. Jis buvo metęs gerti: kraujyje alkoholio nebuvo rasta, juo labiau, policija jo namuose nerado ne lašo alkoholio. Skrodimas parodė, jog jo kepenys buvo visiškai sunaikintos…

Scorpions

Kaip ir daugelį pokarinės Vokietijos paauglių, Klausą Maine ir Rudolfą Šenkerį „auklėjo“ muzika ir su ja susiję atributai, kuriuos su savimi atsinešė amerikiečių kareiviai: Elvis Preslis, kramtoma guma, džinsai, odinės striukės ir rokenrolas. 60-jų pradžioje Bitlai padarė Didžiają Big-Byto Revoliuciją, o prabėgus keliems metams, Klausas ir Rudolfas pradėjo groti savo grupėse. Jų muzika turėjo būti   kietesnė, juolab, kad tuo metu atsirado Yardbirds, Pretty Things ir Spooky Tooth, grupės, kurios sugalvojo stilių, vėliau pavadintą hard rock‘u.

Jaunesnysis Rudolfo brolis Michaelis, nepaisant jauno amžiaus, buvo puikus gitaristas, tad pradžioje 1970-jų jis kartu su Klausu Maine palieka Hanoverio komandą Copernicus. Nauja grupė, į kurią jie „įstojo“, vadinosi grėsmingai – Scorpions.

1972 metais naujieji vokiečių hard roko gigantai išleidžia debiutinį diską „Lonesome Crow“. Tačiau muzikos šiame albume negaliu pavadinti sunkiuoju roku, kurį Skorpai pradėjo groti vėliau. Gal vaikinai dar negalvojo, kad grojimas –  tai galimybė užkalti neblogą pinigą, todėl ir grojo jiems tuo momentu patikusią muziką. Albume kokių tik stilių neišgirsi: tai ir bliuzas, ir hardas, ir art-rokas. Instrumentinė albumo pusė yra svarbiausia, todėl Maine balsas tame fone kažkaip pasimeta. Diskas yra niūrokas, o tokį įspūdį dar sustiprina įvairūs garsiniai efektai. Labiausiai albume sužibo 13 minučių kompozicija „Lonesome Crow“, kurioje daug įdomių novatoriškų idėjų. Gal šis albumas nėra kažkoks ypatingas šedevras, bet, manau, prieš 45 metus jis buvo puikus grupės, kuri jau virš penkiasdešimt metų neša hard roko vėliavą, debiutas.

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo vasario 12, 2017 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: