RSS

DEBIUTAS

05 Vas

Cheap Trick

Ilgas Cheap Trick kelias iki klausytojų ausų nebuvo rožėmis klotas. 1973 metais gimęs amerikiečių bendas tik po kelerių varginančių gastrolių atėjo į įrašų studiją „gimdyti“ debiutinės plokštelės. Nepaisant puikaus prodiuserio Džeko Duglaso, dirbusio ir su Aerosmith, darbo, albumas nesukėlė furoro kritikų ir klausytojų tarpe. Gal tik tokios dainos, kaip „Elo Kids“ ir post-bitliška „Taxman Mr. Thief“ davė užuominą, kokiu keliu eis nauja komanda.

Visa kita albumo medžiaga – galingi, bet neįtikinantys himnai Jo Didenybei Rokenrolui –  nebuvo tas kabliukas, ant kurio galėjo užkibti melomanai. Iki pat 80-jų vidurio šie puikūs melodistai nesugebėjo atskleisti ir vystyti savo esminio talento, nusirisdami iki banalaus roko, skirto „hedbengeriams“.

Manfred Mann‘s Earth Band

Viena seniausių britų grupių „Manfred Mann“ po 7 metų pakankamai sėkmingo muzikavimo nutarė keisti muzikos kryptį – iš rhytm&blues‘o ir pop-roko į eksperimentinį džiaz-roką. Taip nutarė grupės lyderis Manfredas Manas (metrikose jo vardas ir pavardė buvo įrašyti kitaip – Manfred Sepse Lubowitz).

Gimęs PAR, universitete studijavęs klasikinę muziką, vėliau grojęs Johanesburgo klubuose ir su grupe „The Vikings“ įrašęs du albumus. 1961 metais, būdamas aršus apartheido politikos priešininkas, išvažiuoja gyventi į Londoną, kur dirba žurnale Jazz News. 60-siais grupė „Manfred Mann“ buvo žinoma kaip rhytm&blues grojanti komanda, tačiau 1969 metais šis stilius nusibodo grupės bosui. Naujam dariniui buvo duotas vardas „Manfred Mann Chapter Three“ ir buvo bandoma groti eksperimentinę muziką, tačiau po dviejų ne itin sėkmingų albumų grupė buvo išformuota.

Nesustabdomas Manfredas, kuris, beje, tapo Britų Komunistų partijos nariu, vėl sugalvojo pakeisti muzikinę kryptį ir grupės pavadinimą. Taigi, 71-jų vasarą atsiranda jau ketvirta Manfredo Mano grupė – „Manfred Mann‘s Earth Band“, į kurios sudėtį įeina: Manfred Mann- klavišiniai, Mick Rogers- vokalas, gitara; Colin Pattenden- bosinė gitara, Chris Slade- būgnai (paskutiniu metu grojo su AC/DC). Pasirašę kontraktą su firma Polydor Records, kuri buvo orientuota į progresyvųjį roką, muzikantai įrašo pirmąjį diską. Gastrolės su bliuzmenais „Savoy Brown“ buvo labai sėkmingos ir „garsios“ – Floridos Universitete policija koncerto metu išjungė elektrą, nes aplinkiniai gyventojai paskambino į policiją ir pasiskundė, kad garso banga gali nušluoti nuo žemės paviršiaus jų fanerinius namus. Pirma komercinė sėkmė atėjo po albumo „Solar Fire“, kurio kompozicija „Joybringer“ įėjo į britų „Hot Ten“ sąrašą.

 

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo vasario 5, 2017 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: