RSS

Debiutas

27 Sau

Blue Oyster Cult

OAKLAND - SEPT 1978:  Blue Oyster Cult performs at Oakland Stadium in September 1978 in Oakland, California.  (Photo by Ed Perlstein/Redferns/Getty Images)

Paslaptinga, mistiška ir keista 70-jų pradžios grupė Blue Oyster Cult iššliaužė iš Niujorko underground’o, apsirengusi sado-mazo rūbeliais ir apsiginklavusi dainomis apie iškrypėlišką seksą ir žiaurias baikerių gaujas. Spauda juos pavadino “metalo juokdariais”,- bet aš iki šių dienų nesuprantu, kuo čia dėtas metalas? Nebent dėl metalinių kniedžių drapanėlėse.

 

Didžiausią galvos skausmą naujos grupės pavadinimas sukėlė tėvams – jie, nabagai, pagalvojo, kad tai kažkoks paslaptingas kultas, kankinantis vaikučius austrių pagalba… Pasirodo, kad taip vadinosi eilėraštis apie ateivius, kurie bandė pakeisti istorijos eigą Žemėje.

1971-jų rudenį B.O.C. per dvi savaites įrašė debiutinį albumą. „Tai buvo nauja medžiaga, bet mes perdirbom ir kai kurias dainas, kurias dainavom mūsų psichodelinėje praeityje“- pasakojo vienas iš grupės „tėvų“ Donaldas „Buck Dharma“ Rozeris. Tuo metu Ameriką drebino Led Zeppelin, tad muzikantai „pasunkino“ savo repertuarą. Plokštelė pasirodė rinkoje 72-jų pradžioje. Muzika, kurią įrašė vaikinai, nebuvo panaši į jokią kitą, skambėjusią tuomet radijo stotyse. Tekstai priminė mokslinę fantastiką – kaip sakė vokalistas Erikas Blumas – „tai buvo beprotystė. Kaip sudainuoti tokias eilutes – „By silverfish imperetrix whose incorrupted eye sees through the charms of doctors and their wives“ nenusilaužus liežuvio?. Šios dainos buvo kuriamos viename kambaryje su psichais“. Prodiuseris pasiūlė reklaminį motto – „Susipažinkit – Blue Oyster Cult. Kol jie dar nesusipažino su jumis“, tiems, kam „nedašuto“, apie ką albume eina kalba.

Voko dizainą kūrė muzikantų bendrakursis Bilas Gavlikas. Jis sugalvojo grupės logo – senovinio simbolio variaciją, reiškianti Kroną, Saturno planetą ir šviną. Pagrindinis dizainas vaizdavo begalybę košmariškai-fantastiškų statinių ir bėgius, vedančius į kosmosą. Visas paveikslas buvo nupieštas plunksnakočiu, braižybos įrankiais ir nufotografuotas juodai-baltam variante. Jokių muzikantų nuotraukų nerasta – viskas turėjo atrodyti paslaptingai… Fabrikėlis kepa diską  – pats laikas pasirūpinti vaikinų įvaizdžiu, tad Erikas Blumas ir B.O.C. prodiuseris Sendis Pirlmanas nuvyksta „pasišopint“ į gėjų aprangos tašką – „The Leather Man“. Buvo pasirinkta: odiniai Levi‘s džinsai, diržai su kniedėmis ir dygliuotos apyrankės, firmos „Anania Bros.“ batai, tokie patys, kaip nešiojo Kiss vaikinai, ir galų gale grandinės, kuriomis rednekai rišdavo šunis prie būdos. Kai kurie papildė garderobą žaismingais odiniais šortais…

… 1974 metai, spalis, Niujorko Muzikos akademija. Į sceną išeina blondinė ir šaižiu balsu skelbia: „Ant kojų ar ant kelių…“. Auditorija atsistoja tarsi žiūrovai Romos amfiteatre, belaukiantys krikščionių ir liūtų. Auditorija trokšta kraujo. „Pasitikite,- rėkia moteriškė. – Iš Niujorko. Didieji ir pritrenkiantys! Blue Oyster Cult!“. Išsiskleidžia vėliavos su B.O.C. logo. Cult‘as tarp savų. Visa Amerika netrukus kris po kojom…

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo sausio 27, 2017 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: