RSS

Mėnesio albumas

11 Gru

Wings – “Wild Life“

image

Trečias Polo Makartnio solinis albumas ir pirmas, pažymėtas grupės „Wings“ vardu, buvo išleistas prieš 45 metus. Šį kartą Polas nusprendė suburti roko grupę: „Mes pasitarėm su Linda ir tapo akivaizdu, kad reikia surinkti komandą“,- vėliau pasakojo Polas. Pirma mintis, atėjusi Polui į galvą – tai turi būti super-grupė, tačiau visos pastangos tokią „sukalti“ buvo tuščios. Jis bandė prikalbinti Eriką Kleptoną, dar ką nors. Žvaigždės, susiburiančios į grupes, pilnos savų ambicijų, todėl tokios komandos nebūna ilgaamžės. Paieškos prasidėjo Niujorke: buvo perklausyta daug muzikantų ir pagaliau Polas išsirinko būgnininką Denį Seivelą ir gitaristą Hju Makrakeną. Vėliau į Wings atėjo gitaristas Denis Leinas, kurį Polas pažinojo dar 60-jų pradžioje – jis grojo garsioje prog-roko grupėje The Moody Blues.

paul-mc-cartney-the-wings_0

Žinodamas, kad roko grupė – tai ištisos gastrolės ir nenorėdamas ilgam skirtis su žmona, Makartnis padarė iš jos muzikantą- išmokė ją groti klavišiniais. Taip pat Linda antru balsu pritardavo vyrui, dažnai paleisdama „gaidį“, kas sukeldavo sarkastiškų juokelių bangą muzikos kritikų gretose. Grupės pavadinimą sugalvojo Polas. Kai  Linda gimdė dukrą Stelą, buvo kilusi mirties grėsmė ir Lindai, ir naujagimiui. Polas buvo šalia ir karštai meldėsi už jas. Besimeldžiant jo vaizduotėje atsirado sparnai. Nieko neliko kito, kaip pavadinti grupę Wings.

Albumas buvo įrašomas Abbey Road studijoje. Garso inžinieriumi buvo Alanas Parsonsas, tas pats, kuris po metų padės Pink Floyd įrašyti jų garsujį „Dark Side of the Moon“. Dainos buvo įrašytos per savaitę – penkios iš aštuonių be jokių dublių, pirmų bandymų. Alanas Parsonsas pasakojo, kad Polas prašė palikti jas būtent taip, natūraliai skambančias.

Kitoje plokštelės voko pusėje yra nedidelė albumo anotacija, kurią parašė ponas Klintonas Hariganas. Štai ką jis parašė: „…Po to, kai Polas, Linda ir Denis kartu pagrojo Ram‘e (solinis Makartnio albumas – Dino past.), jie išsiskirstė atostogų. Maki grįžo į Britaniją ir kaimo ramybėje sukūrė visą „pundą“ dainų. Kai atėjo laikas įrašinėti, jis paskambino Deniui Leinui, vaikinui iš Birmingemo, ir paklausė, gal jis atvažiuotų pagroti. Šis sutiko, atsivežė savo ištikimą gitarą ir tada jis, Maki ir Denis Seivelas (kuris stebuklingai atvyko iš Valstijų, atsiveždamas savo žmoną, kuri vėl buvo girta) pradėjo darbą. Jie truputi parepetavo, padainavo kelias senas dainas, parašė keletą naujų dainų ir nuvyko į didelio miesto studiją. Per tris dienas jie įrašė visas dainas, o po dviejų savaičių albumas buvo gatavas. Jų muzika po šiuo voku. Įsikirtot?“.  1990 metais Polas prisipažino, kad mistiškas „Klintas Hariganas“ – tai jis.

Praėjus dviems mėnesiams po albumo išleidimo, penki muzikantai patraukė į koncertinį turą, lydimi žmonų, vaikų, draugių ir šunų. Visi sutilpo į furgoną, o aparatūra buvo sukrauta į nedidelį sunkvežimį, kurį vairavo du technikai, atsakingi už jos pajungimą. Marichuanos kvapas, sklindantis pro furgono langus, nudriskusi muzikantų išvaizda – visa tai buvo labiau panašu į keliaujantį čigonų taborą. Polas vairavo furgoną, šalia sėdėjo Trevoras Džonsas – turo menedžeris, kuris buvo atsakingas už koncertų organizavimą ir viešbučio suradimą.

Vakarais vykdavo koncertai, po kurių vaikinai pasidalindavo pinigus už koncertą, pernakvodavo ir traukė toliau. „Tai buvo nuostabus laikas, – prisimena Denis Seivelas, – viskas buvo natūralu. Visi puikiai sutardavom – Polą vadinom „Džimis Makas“, aš buvau „Didelis Denis“, Leinas buvo „Mažasis Denis“, o Lindą visi vadino „misis Mak“. Dar buvo Henris Makalahas, gitaristas, kuris grodavo puikius gitarinius solo. Tiesa, dar mes valgėm daug „fish & chips“. Polas Makartnis viename interviu labai šiltai atsiliepė apie šį turą: „Tai buvo mūsų Magical Mystery Tour kelionės versija. Mes norėjom viską pradėti nuo balto lapo ir suburti grupę, kaip tai darė visi“.

 

Fresh Cream

 cream-fresh-cream

1966-jų birželio vienuoliktą dieną žurnalas Melody Maker išspausdino straipsnį apie „sensacingą naują grupę“. Džekas Briusas, naujosios grupės Cream vokalistas ir bosistas išsiaiškino, kad naujieną nutekino jo senas antagonistas, o dabar grupės kolega, būgnininkas Džindžeris Beikeris. Kleptonui, kuris grupėje gavo pagrindinio gitaristo etatą, šis straipsnis irgi pagadino nervus. Jis dar formaliai „tarnavo“ Džono Majalo grupėje Bluesbreakers ir ši naujiena galėjo jį palikti be honoraro. Cream menedžeris Robertas Stigvudas įkyriems žurnalistams prisipažino: taip, grupė egzistuoja, ji yra super ir debiutuos liepą. Taip lygiai prieš 50 metų prasidėjo bliuz-roko legendos Cream istorija. Cream išsilaikė 28 mėnesius, sugrojo 280 koncertų, studijoje praleido viso 50 dienų ir pardavė 35 milijonus savo albumų.

 

Debiutinį albumą ėmėsi prodiusuoti grupės menedžeris Robertas Stigvudas, kuris apie muzikos prodiusavimą žinojo tiek pat, kiek ir patys muzikantai. Muzika buvo įrašinėjama „gyvai“ – kiekvieną kompoziciją pragrodavo porą kartų, o vėliau iškart įrašydavo. Kaip prisimena Erikas Kleptonas: „Mes paprasčiausiai linksminomės ir rimtai į tai nežiūrėjom. Aš turiu omeny, kad didžiausią laiko dalį mes kvailiodavom, pagerdavom, ir, kaip sakoma, „tiesiog gerai pasisėdėdavom“. Suprantat, mes buvom vaikai. Todėl muzika albume gavosi gyva ir spontaniška, tikras „fresh cream““. Įrašų sesija pasibaigė rugsėjo pradžioje, bet albumo pasirodymas leidybinės firmos buvo sulaikytas iki gruodžio. Matyt mislijo, kad per Kalėdas bus pats pirkimas. Išėjus albumui, Erikas viename interviu pasakė: „Aš nesu patenkintas. Albumas galėjo būti geresnis. Mes taip ilgai su juo dirbom, o per tą praleistą laiką mes smarkiai patobulėjom kaip muzikantai. Aš nelabai patenkintas šiuo kūriniu“.

10313866_394992080638697_8703075662071077185_n

Albumas buvo labai populiarus Anglijoje, bet, nežiūrint to, Cream ir toliau koncertuodavo pabuose ir kaimo šokių salėse. Apčiuopiamam rezultatui reikėjo užkariauti Ameriką…

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo gruodžio 11, 2016 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: