RSS

Trumpai tariant

04 Gru

Žurnalo Rolling Stone internetinis puslapis paskelbė interviu su Rodžeriu Votersu, kuriame pasakojama apie jo naują albumą, koncertinį turą ir atskleidžia naujausias smulkmenas apie Pink Floyd. Rodžeris parašė elektroninius laiškus Meisonui ir Gilmorui, ir, anot Voterso, „jie sutiko trumpam rejunionui“. Spalio 6-ą dieną Votersas, Gilmoras ir Meisonas savo feisbuko paskyroje patalpino pranešimą apie misijos „Moterų flotilija Gazai“ palaikymą. Jachta su 13 aktyvisčių ketino pralaužti Gazos sektoriaus blokadą, bet buvo sulaikyta izraeliečių pakrantės apsaugos pareigūnų. „Ši istorija mane labai jaudina,- sakė Votersas. – Aš pažistu šias moteris ir viena jų, Meirid Magvair, yra Nobelio premijos laureatė“. Kur įvyks tas susijungimas korektiškai nutylima, juk Votersas toks neprognozuojamas… Tame pačiame interviu Votersas papasakojo apie būsimą naują albumą ir  koncertinį turą. „Naujasis turas vadinsis „Us & Them“,- papasakojo Votersas, – ir jis apie tai, kad mums visiems reikia susikabinti rankomis ir suprasti paprastus dalykus, apie kuriuos aš „buchtelinu“ paskutinius 40 ar 50 metų – „Sienų statymas tai ne atsakymas“. Dabar tai ypač aktualu, kai keli išprotėję maniakai kalba apie nacionalinį išskirtinumą, ir kai viskas gali būti sunaikinta ir paversta dulkėmis. Ir nebeliks buvusio gyvenimo…

Metallica grįžta į trash‘ą. Prieš kelis metus, kai grupė kūrė naują albumą „Death Magnetic“, Larso Ulricho iPod‘e buvo išsaugota 1650 garso failų – studijiniai džemai, soundcheck‘ai ir, žinoma, gitariniai rifai, kurių pagalba ir kuria muziką kvartetas. „Mes įrašinėjom viską, ką grojom, – pasakojo Ulrichas. – Vėliau aš perklausydavau įrašus ir patikusius žymėdavau, pavyzdžiui „gabalas No.723 skamba kietai“. Iš šitų „skutelių“ muzikantai pradėjo lipdyti savo pirmą dvigubą diską „Hardwired… To Self-Destruct“.

„Vaizdelis perklausius visus trekus gan niūrus ir albume daug „raw shit“. Atvirai pasakius, medžiaga pakankamai agresyvi,- atvirauja Larsas. – Todėl, kad tai mūsų  bepročio Džeimso Hetfildo smegeninės kūdikis“. Viena daina skirta mirusiam Motorhead atamanui Lemiui. „Be jo įtakos nebūtu ir Metalikos,- tesia Larsas. – 81-jų vasarą aš važinėjau paskui Motorhead po visą Ameriką, o grįžęs su Džeimsu nutarėm suburti komandą“.

Albumas buvo įrašinėjamas Metalikos „štabe“ San-Rafaelyje. Darbas prasidėdavo apie 9 valandą ryto, iškart po to, kai Larsas ir Džeimsas nuveždavo savo vaikus į mokyklą. Sesija baigdavosi apie trečią dienos, kai ateidavo laikas pasiimti vaikus iš mokyklos. Visiems Metallica nariams virš 50, bet jokių išėjimo į pensiją požymių nematyti. „Vienintelis klausimas – ar atlaikys mūsų kūnai,- juokiasi Ulrichas. – Morališkai mes pasiruošę jums groti dar kokį šimtuką metų“.

Rodui Stiuartui suteiktas riterio vardas. 71-ių rokmenas pagaliau papildė sąrašą 1149-ių, kuriems šis titulas buvo suteiktas anksčiau. Titulas Stiuartui suteiktas už pasiekimus meno srityje ir labdaringą veiklą. 2013 metais, duodamas interviu Radio Times, Rodas skundėsi, kad jo draugai ir bendraamžiai – Tomas Džonsas, Mikas Džageris, Eltonas Džonas ir Polas Makartnis jau gavo šį titulą. Dabar jo oficialus titulas – Seras Roderikas. Trumpinti šį titulą spaudoje ar TV ir vadinti jį Rodu griežtai draudžiama.

Bobui Dilanui paskirta Nobelio literatūros premija. Premija buvo paskirta už „naujų poetinių formų sukūrimą tradicinėje amerikietiškoje dainoje“. Robertas Alenas Cimermanas gimė Minesotoje 1941 metais. Savo debiutinį albumą jis išleido 1962, o viso per savo karjerą jų buvo virš 30. Jis apdovanotas devyniais „Grammy“, „Auksiniu Gaubliu“ ir „Oskaru“ už dainą „Things Have Changed“, kuri skambėjo filme „Vunderkindai“. 2010 žurnalas Rolling Stone suteikė jam antrą vietą geriausių 20 amžiaus muzikantų sąraše. Savaime aišku, pirmi tam sąraše Bitlai.

Ozis Osbornas nori, kad jo laidotuvėse skambėtų Bitlų muzika. Šią žinią paskelbė Birmingham Mail. „Iš tikrujų, man dar reikia laiko apsispręsti, bet tikriausiai tai bus kažkas iš „Sgt. Pepper‘s Lonely Hearts Club Band“, arba „Revolver““… (Mano manymu, puikus pasirinkimas. Prieš kokį 20 metų panašią mintį ir aš turėjau. Tačiau dabar ne apie mane – Dino past.)

„Tai nebus kažkas „tipo mano geriausi gabalai“, jokių laimingų tralialia, aš juk miręs!“,- sakė Ozikas. Toliau jis papasakojo, kad gyveno ne „pačioj krūčiausioj vietoj“ ir dažnai galvodavo apie tai, kaip iš ten išnešti muilą. „O paskui, kartą per radiją leido „She Loves You“. Mano sūnus visada klausia manes: „Į ką tai buvo panašu, kai atsirado Bitlai?“. Mano atsakymas skamba maždaug taip: „Isivaizduok kad tu eini miegoti viename pasauly, o paskui pabundi kitame, ir tokiame nuostabiame, jog tai priverčia tave jaustis laimingu, kad tu gyveni jame“.

 

The Rolling Stones — «Blue & Lonesome»

Pagrindinė planetos roko grupė, gimusi iš meilės bliuzui ir pradėjusi savo karjerą bandymais jį groti, išleido albumą, kuriame išskirtinai Čikagos 50-60-jų bliuzai. Be abejo, tai grįžimas, skant, prie šaknų, bet ir puikus marketinginis manevras, žinant, kad jau praėjo 11 metų po jų paskutinio albumo. Nereikėjo kankintis, kuriant naujas dainas ir leisti dienas studijoje, šlifuojant naują medžiagą.

Tačiau ir idealus marketingas čia nepadėtų, reikėjo sukurti nedidelį stebuklą. Vakariniame Londone Rolingai iš Marko Noflerio (buvusio Dire Straits boso) išsinuomuoja studiją ir per tris dienas įrašo puikų albumą. Praktiškai „gyvai“, susėdus rateliu aplink mikrofoną. Toje „jam session“ jiems patalkino „baltojo bliuzo karalius“ Erikas Kleptonas, kuris toje pačioje studijoje įrašinėjo savo diską. Jo intarpai yra patys švelniausi plokštelėje: Rolingai senai nerodė tokios laukinės, šiurkščios energijos, palyginus su 90-jų albumais. Kai kurie kritikai kalba, jog Rolingai bandė atkartoti savo pirmųjų albumų skambėjimą, kai jie naiviai manė, kad jie tikra bliuzinė komanda. Nesąmonė- jie bandė groti kaip tikri bliuzmenai, bet realiai nemokėjo ir negalėjo. Taip, kaip ir lietuviško tipo „bliuzmenai“, nuo Balbieriškio ar Zizėnų, kurie, kaip žinia nėra Čikagos priemiesčiai.

Dabar gi, naujos skaitmeninės eros antrajame dešimtmety,  Mikas & Co. subliuzavo. Ir „padarė“ visus.

Deep Purple Goodbye?

Turiu dvi žinias – įtariat kokias? Atspėjot. Pradėsiu nuo geros.

Hard roko veteranai ir Rokenrolo Šlovės Salės eksponatai Deep Purple išleidžia savo 20-ąjį, jubiliejinį albumą „InFinity“.  2017-jų pradžioje albumas turėtu pasirodyti ir Lietuvoje.

Bloga žinia – po albumo išleidimo rengiamas atsisveikinimo turas „The Long Goodbye tour“. Anoniminiai, bet gerai informuoti šaltiniai pakuždėjo, kad „highway star“ mažina apsisukimus ir gastrolių intensyvumą, juolab, kad šią vasarą Peisas, nepakeičiamas DP būgnininkas turėjo mikroinsultą. Kitiems dviems nepakeičiamiems nariams – bosistui, dainų kūrėjui ir prodiuseriui Rodžeriui Gloveriui bei vokalistui Janui Gilanui –  kartu sudėjus jau 142 metai, tad visi klausimai kaip ir atpuola…

 

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo gruodžio 4, 2016 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: