RSS

Brit Floyd, Kaunas, 2016

24 Lap

Prisipažinsiu, nevaikštau į grupių, kurių svarbiausias muzikantas- idėjinis vadas, ar pagrindinis vokalistas palikęs grupę ( išėjęs į pensiją, ar muzikuoja sparnuotajai auditorijai, ar banaliai prasigėrė). Nepatinka. Taip pat nepatinka įvairūs originalių (ir garsių) kūrinių perdirbinėtojai, kurie neva „įpučia į seną dainą naują supratimą“. Man iškart pakyla klausimas – pro kurią vietą įpučia? Nesiginčysiu, būna puikiai padarytų „cover“ versijų ir dažniai jas pagimdo roko veteranai. Visi kiti padaro greitą pinigą ir trumpai pabūna žinomi. Penktadienio vakarą pamačiau savo akim ir išgirdau savo ausim grupę, kuri nieko neperdaro ir iš naujo nekuria. Ji paprasčiausiai kopijuoja.

20150828-img_6101

Brit Floyd pakeitė mano skeptišką nuostatą į tribiuto grupes: muzikantų požiūris į savo nepaprastą darbą, žiūrovus, neabejotina meilė ir pagarba Pink Floyd muzikai privertė pažiūrėti į šitą reikalą kitu kampu. Svajonė gyvai išgirsti mėgiamos grupės muziką po Riko Raito (Pink Floyd klavišininko) mirties tapo neįgyvendinama, tad penktadienio koncertas buvo puiki proga ne tik atgaivinti prisiminimus iš mano matytų Pink Floyd koncertų Maskvoje ir Prahoje, bet ir puikiai praleisti vakarą.

635862889664775827-brit-floyd-2015-5

Į ką atkreipiau dėmesį šio koncerto metu? Į set list‘ą įtrauktos kelios dainos, kurių Pink Floyd , išėjusVotersui, niekada negrojo. Kaip žinome, Votersas teismo keliu uždraudė likusiai trijulei groti jo kūrinius. Pavyzdžiui, kūriniai iš albumo Animals negali būti atliekami, nes visos kompozicijos šiame albume buvo parašytos Voterso, tik vieno kūrino –  „Dogs“ –  bendraautorius buvo Deivas Gilmoras. O kaip ir koks kūrinys skambės BritFloyd koncerto metu, sprendžia Damianas Darlingtonas.  Pačios sunkiausios dainos, tokios kaip „Dogs“ ar „Echoes“ – ilgi epikai, jos yra muzikantų sugebėjimų išbandymas. Tačiau manau, jog sunkiausia BritFloyd yra groti kūrinius iš pirmųjų „Pinkų“ albumų, nes supranti, jog tuo metu, kai tos kompozicijos buvo kuriamos, patys grupės nariai dar tik mokėsi muzikavimo pradmenų.

hou_arts_revention_music_center_brit_floyd_space_and_time_co

Damianas Darlingtonas savo interviu pasakojo apie vizualinę šou pusę: visi klipai, rodomi apvaliame ekrane yra perdaryti, nes tai leido daryti patys Pink Floyd muzikantai. Iš pradžių pamaniau, kad The Wall animacija yra originalus Pink Floyd produktas, bet apsirikau – šiuos filmukus sukūrė Brajanas Kolupskis. Niekas nedraudė Brit Floyd naudoti originalią vizualinę medžiagą, net dėl autorinių teisių nebūtų kilę problemų, tačiau muzikantai pasirinko kitą variantą. Tas pats ir su specialiaisiais garso efektais: šalia originalių „Pinkų“ garsinių efektų buvo naudojami ir kiti, tačiau kiek įmanoma arčiau originalo.

Brit Floyd performing at The Liverpool Echo Arena Nov 9th 2013

1994 metais, kai grupė dar vadinosi Australian Pink Floyd, jie koncertavo Londone, o tikri Pinkai dar važinėjo po pasaulį su savo koncertiniu turu Pulse, į Pink Floyd klono pasirodymą  atėjo pasižiūrėti Deividas Gilmoras. „Mes nežinojom, kad jis buvo salėje,- pasakojo Damianas,- tai buvo staigmena. Po koncerto jis atėjo į užkulisius ir pabeldė į persirengimo kambario duris: čia Deividas Gilmoras. Tai buvo bomba! Jam mūsų koncertas patiko ir jis pakvietė mus į vakarėlį, skirtą Pink Floyd koncertinio turo pabaigai. Tūsas buvo fantastiškas! Po dvejų metų mums paskambino Deivido žmona Poli Semson ir paklausė, ar mums nebūtų įdomu pagroti Deivido 50-ties metų jubiliejuje. Tai buvo Poli idėja ir jos siurprizas Deividui ir mums. Bet siurprizo nepavyko išlaikyti paslaptyje: viena diena prieš renginį Poli papasakojo Gilmorui apie savo sumanymą“.

britfloyd1

Jau daugiau kaip 20 metų Damianas su kolegomis dirba šį darbą. Ar jis atsipalaidavimui klausosi Pink Floyd? „Muzikos pasiklausymas dažnai tampa techniniu pratimu – pradedu rinktis kai kuriuos įdomius dainų fragmentus, analizuoju – vau, pas mus šioje vietoje gitara skamba ne taip… Bet tai neišvengiama. Jau 20 metų“.

Tikrai verta buvo ateiti į šį koncertą. Vien tam, kad atsipalaiduotum ir ramiai paklausytum mėgiamos muzikos. O ne drebančiom rankom laikytum žiūronus ir gaudytum kiekvieną Deivido Gilmoro judesį.

P.S. Bet buvo dalykų, kurie užkniso. Esam šalis, kuri neturi savo nacionalinio stadiono. Esam šalis, neturinti normalios koncertų salės. Salės, kurioje būtu įmanoma parodyti visą atlikėjo vizualinių galimybių spektrą. Štai ir šiame koncerte – virš žiūrovų turėjo sklandyti kiaulaitė, tačiau ji buvo pripūsta scenos kampe ir ten kukliai mataravosi . Iš tos vietos, kur aš sėdėjau, tebuvo matoma žarna, vieta, per kurią kiaulę pripūtė (drąsiai sakau – šikna), ir jos šnipas. Visa kita užstojo garso kolonėlė. Kas tai? Per maža salė ar lietuviško biznio apendiksas, kuomet tariamasi su atlikėju ir pasirenkamas pigiausias variantas – tauta vis vien praris? Štai interneto platybėse galima pamatyti, ką dar galėjo parodyti Brit Floyd per savo šou. Tūlas tautietis gali pasakyti, kad čia svarbiausia yr muzika. Sutinku. Bet nepamirškim, kad tai yra Pink Floyd pasaulis, kuriame viskas susiję. Ir sienos, ir kiaulės, ir muzika. Thank you. Good night.

maxresdefault

Source : http://bit.ly/1V2zKjz Photo taken by Mark Ridgwell (2011-08-02).

l702

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo lapkričio 24, 2016 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: