RSS

Mėnesio albumas

28 Spa

uriah-heep_1785786_0

 

Uriah Heep albumui – 45!

Istorija prasidėjo 1971-siais spalį…

Savo trečiu albumu Hipai davė aiškiai suprasti, kad užima tvirtą vietą hard-rock‘o elito gretose. Po albumo „Salisbury“ grupę paliko būgnininkas ir tai smarkiai sujaukė vaikinų planus dėl gastrolių Amerikoje. Pamaina buvo greitai surasta – tai buvo Janas Klarkas, grojęs grupėje Cressida. Ši grupė, kaip ir Uriah Heep, tuo metu įsirašinėjo Vertigo firmoje.

uriah-heep-143332

Amerikoje Uriah Heep gavo „apšildytojo“ etatą populiarioms vietinėms grupėms Three Dog Night ir Steppenwolf, kurios grojo didžiosiose arenose,  talpinusiose 20 tūkstančių žmonių. Mikas Boksas prisimena: „Iš muzikinės pusės buvo klaida groti kartu su Three Dog Night, grupe, kurios muzika visiškai nesiderino su mūsų. Bet tai buvo puiki patirtis“. Įgavę tokios patirties, vaikinai sugrįžo į Londoną įrašinėti trečiojo disko. Tuo metu grupės prodiuseriui Džeriui Bronui baigėsi sutartis su Vertigo, tad jis ilgai nelaukęs įkuria savo įrašų firmą Bronze Records. Po Bronze Records sparneliu buvo priglausti visi su Džeriu anksčiau dirbę atlikėjai. Naujai iškepta firma iškart perleido du pirmuosiu Uriah Heep albumus.

180406_big

„Look At Yourself“ buvo įrašinėjamas 1971-jų vasarą. Muzikantai  dirbo Londono įrašų studijoje „Lansdowne“, kuri tapo jiems antrais namais. „Tai buvo tas momentas, kai grupė rado savo kryptį muzikoje“,– sakė Džeris Bronas. „Boksas sugalvojo viršelio su veidrodžiu idėją. Jo manymu, veidrodis turėjo atspindėti tavo iškreiptą atvaizdą. Iš tiesų, ne tik viršelis, bet ir pati muzika tarsi sakė –  pasižiūrėk į save“.

Titulinė kompozicija, sugrota pašėlusiu greičiu, it žaibas perskrodžia erdvę, o epiloge stulbinantys grupės Osibisa mušamieji nuneša klausytojui čerpes nuo stogo. Toliau dar gražiau: opusas „July Morning“ – tarsi Beno Jenčiaus daugiasluoksnių potėpių paveikslas, kuriame vyrauja polichrominė klavišinių paletė, o pabaigai – grandiozinis, lyg atskiras kūrinys Mini Moog solo, aštri gitarinė linija ir nemirtingas kintančių atspalvių Bairono vokalas.

Mikas Boksas: „Man išskirtiniausias albume– tai „Liepos rytas“, kuriame visa tuometinė Uriah Heep siela. Nuostabi, puikios dinamikos daina su šiltu Hammond vargonų skambėjimu, galingais gitariniais rifais ir stulbinančiu vokalu, kuris ir dabar priverčia mane krūptelėti kiekvieną kartą, kai aš jį išgirstu. Įrašinėdami šį albumą, jautėm tarpusavy visišką dvasinę harmoniją. „July Morning“ ryškus tos įrodymas“.

look-at-yourself-559d97d26f9ee

Kenas Henslis: „ Deivido vokalas šioje dainoje ypač galingas. Manfredas Menas į savo solo mugo sintezatoriumi pridėjo rafinuotų spalvų… Ši daina virto stipriu koncertiniu numeriu su besikeičiančia dinamika, įvairia ir spalvinga garsine palete… Dainą parašiau 1970 metais, koncertinio turo Anglijoje metu. Sėdėjau autobuse ir laukiau kitų, o jie lakstė kaip pašėlę aplinkui. Aš labai ilgai prasėdėjau autobuse laukdamas visos kompanijos. Kas man beliko daryti? Paėmiau gitarą, pradėjau kažką tyliai groti ir taip pamažu atėjo daina… Ir tai iš tikrųjų buvo liepos rytas, dar daugiau – buvo 3 valandos ryto…“

Džeris Bronas: „Kalbant apie garsiąją Mini Moog‘o partiją dainoje, istorija buvo tokia: kai mes įrašinėjom šią dainą, Anglijoje buvo tik vienas žmogus, Manfredas Menas, kuris turėjo mini-mugą. Jis niekam neleisdavo juo naudotis. Bet įrašant dainą, mugas mums buvo reikalingas, todėl mes ir pasikvietėm jį. Tokia tad iš tikrųjų istorija.“

inlay-3

Daina „July Morning“ įkvėpė vienos tradicijos atsiradimą Bulgarijoje: jauni (ir nelabai) žmonės iš visos šalies naktį iš birželio 30-os išeina į kelionę (dažnai autostopu) tam, kad pasitiktų liepos 1-ąją ant Juodosios jūros kranto. Savaime aišku, kad pagrindinė šios kelionės daina – „July Morning“. Iš tiesų panaši tradicija gimė Amerikoje hipių laikais, bet iki šių dienų išliko gyva Bulgarijoje.

45 metai praėjo nuo albumo išleidimo, bet jo muzika skamba taip pat šviežiai ir spindi visomis spalvomis, kaip ir tą tolimą 71-ųjų rudenį, auksinę klasikinio roko epochą.

 

 
Komentarų: 1

Publikavo 28 spalio, 2016 Uncategorized

 

1 atsakymas į “Mėnesio albumas

  1. dzilbus

    28 spalio, 2016 at 10:02 pm

    45 metai, kai pagalvoji, atrodo lyg vakar
    UH – jėga

     

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: