RSS

Trumpai tariant

28 Geg

Vienam iš mano mylimiausių vokalistų Erikui Berdonui sukako 75!

hexham-hydro-image-1-500193561

 1941-jų gegužės 11 dieną savo pakimusiu balseliu būsimas The Animals vokalistas Erikas Berdonas pranešė, kad į šį pasaulį atėjo unikalus, auksinės roko epochos balsas. Berdonas: “Tuo metu, kai jaunimas Anglijoje pasirinko bliuzą, Amerikos valdžia 60-siais smarkiai priešinosi “juodos” muzikos – bliuzo ir rokenrolo – išplitimui baltujų tarpe. Policija neleisdavo baltųjų į juodiesiems skirtas parduotuves, kad jie negalėtų nusipirkti plokštelių su juodaodžių muzika. Anglų muzikantai buvo gabesni ir išradingesni: geriausiai tai įrodo The Beatles. Dainos, kurias sukūrė, sugrojo ir sudainavo Bitlai- tai visų laikų klasika…Jie daug ką pakeitė, davė milžinišką impulsą muzikos vystimuisi. Atvažiavę į Jungtines Valstijas, jie sudrebino visą amerikietišką šou biznio pasaulį… Aš įsitikines, kad daug talentingų, jaunų žmonių šiais laikais daro muzikoj prasmingus dalykus. Negaliu pasakyti, kad tai kažkas naujo. Man atrodo, kad nieko naujo muzikoje nėra ir negali būti. Bet gerą muziką daug kas kuria. Papasčiausiai aš jos neklausau ir viskas. Man pakanka kitos geros muzikos. Mano namai pilni knygų ir diskų, ir tai mano brangiausias turtas, bent jau yra garantija, kad man negresia nuobodulio ir vienatvės naktys. Aš jau senai neskaitau spaudos ir nežiūriu žinių per televizorių. Kai kurie sako, kad aš dainuoju “juoduoju” balsu. Nesamonė, aš dainuoju savo balsu. Kai darai tai, kas tau patinka, padėk skersą ant pinigų ir dirbk savo darbą. Vistiek pinigai turi įprotį greitai išnykti. O talentą, jeigu tai tikras talentas, būtinai kas nors pastebės, juk tiesa?”

Debiutiniam „Small Faces“ albumui – 50 metų.  Pirmą kartą „Smulkūs Veideliai“ sudrebino rokenrolinę bendruomenę 1965 metais, surengę koncertą Kensingtono jaunimo centre. Būtent tada viena jauna dama, vardu Anabel, pasiūlė vaikinams pavadinti grupę „Small Faces“. Grupės lyderiui Stivui Meriotui pavadinimas patiko. O grupės istorija prasidėjo taip: 65-jų sausio 23 dieną į vieną Londono muzikinių prekių parduotuvių (įtariu, kad tai buvo parduotuve Denmark Street‘e), kurioje pardavėju dirbo Stivas, užėjo būgnininkas Kenis Džonsas ir bosistas Ronis Leinas, kuris norėjo pirkti bosinę gitarą. Kaip įprasta, pokalbis sukosi apie instrumentus, o vėliau vaikinai surengė trumpą jam-session, kuria labai nepatenkinti liko kiti pirkėjai. Tą patį vakarą gimė nauja grupė… Vienas talentingiausių 60-jų roko kolektyvų greitai įgijo puikią reputaciją klubinėje scenoje.

Small-Faces-LP

Po pusės metų grupė išleido debiutinį albumą, kuriam daugumą dainų parašė Meriotas ir Leinas, beje, albumą prodiusavo patys muzikantai. Tačiau labiausiai iš visų dainų išsiskyre Vili Diksono “You Need Loving”, kurią vėliau pasivogė “Cepelinai” ir padarė iš jos savo garsią “Whole Lotta Love”.

Polo Makartnio albumui „Ram“ sukako 45 metai. Kaip prisipažino seras Polas, po „The Beatles“ iširimo jis įpuolė į baisią depresiją, pradėjo smarkiai gerti ir norėjo „parišti“ su muzika. „Bet kuris žmogus atsidurtų depresijoj po išsiskyrimo su draugais, kuriuos pažinojai visą gyvenimą. Aš pradėjau gerti. Pradėdavau nuo alaus ir baigdavau viskiu. Iš pradžių buvo smagu, bet vėliau linksmybės baigėsi. Aš norėjau grįžti į blaivų gyvenimą, ir tada surinkau grupę „Wings“. Aš galėjau surinkti super-grupę, paskambinti Erikui Kleptonui, Džimiui Peidžui, Džonui Bonemui, bet aš to nepadariau“. Albumas gavo negatyvius muzikos kritikų vertinimus, tačiau vėliau jų nuomonė pasikeitė. Mes, paprasti Lietuvos melomanai, tik išgirdę albumą, nusprendėm, kad jis yr geras! Vien „Monkberry Moon Delight“ ko verta! Ir apskritai, nėr ko klausyti kritikų, klausytis reikia Makartnį.

Pink Floyd Records išleidžia visą grupės katalogą viniliniame formate. Birželio pradžioje pasirodys pirmi keturi Pink Floyd albumai: ypatingas dėmesys skirtas originaliam albumų įpakavimui ir informatyvumui. Plokštelės bus įrašytos ant 180 gramų vinilinio „blyno“, kas leis optimaliai atskleisti garso kokybę. Vinilus išleis ir platins Warner Music ir Sony Music. Norintys pasidovanoti sau puikius diskus jau gali tai padaryti Interneto pagalba. Tuo tarpu Royal Mail irgi nepagailėjo svarukų ir išleido pašto ženklų seriją skirta Pink Floyd.

pfr_first_four_montage

Amerikiečių atsakas Bitlams – „The Monkees“- po dvidešimties metų tylos išleidžia albumą „Good Times!“. Kažkaip liežuvis sunkiai juda pasakyti grupė – liko tik du buvusios garsios komandos nariai: Mikis Dolencas ir Piteris Torkas. Deivis Džonsas jau groja aukštybesė, o Maiklas Nesmitas groja tai, kas jam visą laiką labiausiai patiko – kantri muziką. Albumo išleidimas susietas su grupės 50-uoju jubiliejumi. Prodiusavimo procesui buvo pakviestas „Grammy“ ir „Emmy“ laureatas, dainų autorius Adamas Šlezingieris o dainas, kaip ir ankstesniuose albumuose, rašė kviestiniai autoriai. Kad gimtadienis būtų autentiškas, albumą papildė dainos, parašytos praeito amžiaus 60-aisiais.

Erikas Kleptonas išleido albumą „I Still Do“. Erikas įrašė nostalgišką albumą, kuriame perdainuoja kitų autorių kūrinius: delta-bliuzo klasiką, pop muzikos standartus, porą Džei Džei Keilo bugi ir porą savo bliuzų. Beje, prieš porą metų Keilui (po jo mirties) Kleptonas dedikavęs visą albumą. Muzikiniuose leidiniuose kilo intrigų ir spekuliacijų banga – airių bardo Polo Bredi dainos „I Will Be There“ kaverį kartu su Kleptonu sugrojo mistiškas Angelo Misterioso. Melomanai su stažu prisimena, kad prieš 47 metus Cream albume „Goodbye“ grojo kažkoks “L‘ Angelo Misterioso“. Kaip vėliau paaiškėjo, po šiuo paslaptingu pseudonimu slepėsi Džordžas Harisonas. Dabar žurnalistai suka galva, kas tas Paslaptingas Angelas? Buvo kalbama, kad tai Džordžo Harisono sūnus, Dhani, bet Kleptonas, norėdamas išsaugoti intrigą, pareiškė, kad paslapties neatskleis.

JAV užregistruotas rekordinis vinilinių plokštelių pardavimų lygis nuo 1988 metų. Pernai vinilų buvo parduota už 416 milijonų dolcų, kas yra 32% daugiau negu 2014 metais, ir tai yra aukščiausias rodiklis nuo 1988 metų. Savo ruožtu kompaktų pardavimas krito 17%, rašo The Financial Times. Įdomu, kaip bus šiais metais? Aš savo kolekciją papildžiau dviem vinilais, sumokėdamas sunkiai uždirbtus 45 eurikus, tad mano kuklus indėlis turėtų dar labiau pakelti vinilų pardavimus.

310550_4161321785424_1434279426_n

Gero savaitgalio!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo gegužės 28, 2016 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: