RSS

Trumpai tariant

20 Geg

 

Žiniasklaida pranešė, kad mūsų visų mylimas Ozis Osbornas, „Black Sabbath“ vokalistas, buvęs alkoholikas ir … alkoholikas, po skandalo su žmona Šeron dingo. Vienas telekanalas pranešė, kad Šeron išvijo savo 67-ių metų amžiaus sutuoktinį iš namų, apkaltinusi jį turint meilužę – 45 metų kirpėją ir metalistę Mišelę Pav. Vaikai skambino Oziui, bet visi bandymai susisiekti su juo buvo nesėkmingi. Vėliau pasirodė pranešimai, kad Osbornų šeimynėlės galvą matė vedžiojant šunį ir pagaliau paaiškėjo, kad jis apsigyveno pas vieną iš šeimos narių. Osborno atstovas spaudai pareiškė, kad kalbos, jog išsiskyrimo priežastimi tapo Ozio meilė alkoholiui ir narkotikams, yra netiesa. Yra žinoma, kad Ozis jau daugiau kaip trys metai yra visiškai „švarus“. Tuo tarpu Šeron viename interviu prisipažino, kad vyras nevisada buvo jai ištikimas ir buvęs užkluptas lovoje su auklėmis, kurias Šeron samdė vaikams. Pagaliau atsirado pats Ozis ir davė interviu portalui E!News. Į žurnalisto klausimą, ar žalingi Ozio įpročiai ir buvo ta pagrindinė konflikto priežastis, atsakė: „Aš daugiau kaip trys metai esu blaivus. Per tą laiką aš neprisiliečiau nei prie narkotikų, nei prie alkoholio“. Tie, kurie pirko bilietus į Black Sabbath koncertą, gali atsidusti. Kitą vertus… neaišku, ką dar gali iškrėsti Tamsos Valdovas…

341ACABE00000578-3589249-image-m-39_1463155194979

P.S. Ketvirtadienį Ozis ir Šeron apsilankė festivalyje „Ozzfest meets Knotfest“. Kaip matyti iš nuotraukos, abu puikiai nusiteikę. Tai ką, visas tas triukšmas buvo reklaminis triukas?   Pagyvensim, pamatysim.

Rolling Stones sugrojo nemokama koncertą Kuboje, kuris tapo didžiausiu muzikiniu įvykiu nuo 1959 metų revoliucijos. Daugelį metų Kubos valdžia persekiojo jaunimą už domėjimąsi roko muzika, kuri „daro žalingą poveikį jaunimui ir propaguoja supuvusio kapitalizmo meną“ (tai kažkur ir kažkada jau girdėta, ar ne?). Jauni kubiečiai slapta klausėsi roko muzikos ir keitėsi įrašais bei plokštelėmis. „Laikas keičia viską“,- pasakė Mikas Džageris spaudos konferencijoje. Į pirmą per 55 metus roko koncertą Kuboje susirinko daugiau kaip 200 tūkstančiai žmonių. Šis koncertas buvo pavadintas didžiausiu muzikos įvykiu nuo 1961-jų metų, kai Fidelis Kastro uždraudė roko muziką, pavadindamas ją dekadentiška ir pavojinga revoliucijai. Kažkaip visi šitie buvę draudimai ir komunistinis marazmas nesiriša su Kubos pavadinimu – „Laisvės sala“…

Members of The Rolling Stones, from left, Charlie Watts, Mick Jagger, Keith Richards and Ron Wood talk to journalists upon their arrival to Jose Marti international airport in Havana, Cuba, Thursday, March 24, 2016. The Stones are performing a free concert in Havana on Friday, becoming the most famous act to play Cuba since its 1959 revolution. (AP Photo/Ramon Espinosa)

Mirė garsus dainininkas Princas.  Per 40 savo muzikinės karjeros metų Princas tapo viena iš pop-kultūros ikonų, jo muzika padarė didelį poveikį pop, roko, r‘n‘b, fank ir soul muzikiniams žanrams. Daug kartų buvo apdovanotas „Grammy“, 1985 metais gavo „Oscar“ apdovanojimą už saundtreką filmui „Purple Rain“, kelis MTV apdovanojimus bei „Auksinį Gaublį“. Būdamas karjeros viršūnėje, nusifilmavo juostoje „Purple Rain“, taip pat filmuose „Po vyšniniu mėnuliu“ ir „Grafičių Tiltas“ – be kita ko, paskutinius du režisavo ir buvo jų scenarijų autorius. Kovodamas su leidybinėmis kompanijomis, pasivadino „simboliu“, o publika pradėjo jį vadinti „muzikantas, anksčiau žinomas kaip Princas“.  1984 metais buvo išleistas albumas „Purple Rain“, kuriame buvo daina „Darling Nikki“. Joje pasakojama, kaip dainos herojė Niki užklumpama besimasturbuojanti, ir atsitik tu man taip, kad šią dainą išgirdo 11-metė tuometinio senatoriaus Alberto Goro dukra. Jos motinėlė – Tiper Gor –pakėlė pasaulinį alasą ir ant jo bangos įkūrė organizaciją „Parents Music Resource Center“, kuri ant diskų viršelių pradėjo klijuoti  „Parents Advisory“ lipdukus…  1994 metais Warner Bros. nepalaikė Princo leiblo Paisley Park Records, taip tarp Princo ir kompanijos prasidėjo karas. Princas, protestuodamas ant žando užrašė „SLAVE“… Barakas Obama pareiškė dainininko šeimai užuojautą ir pasakė: „Mažai kuris iš artistų turėjo tokią aiškią įtaką šiuolaikinės muzikos skambėjimui ir trajektorijai… Vienas iš talentingiausių ir produktyviausiu mūsų laikų muzikantų, Princas mokėjo groti viską: fanką, r‘n‘b, rokenrolą. Jis buvo instrumentalistas-virtuozas, puikus lyderis, uždegantis atlikėjas. Kartą jis pasakė: „Stipri dvasia viršija visas taisykles“. Niekas neturėjo stipresnės dvasios, narsos, kūrybiškumo. Mes galvojam apie jo šeimą, apie grojusius kartu su juo muzikantus, apie visus, kas jį mylėjo ir meldžiamės už jį“.

Polas Makartnis nusifilmuos „Karibų piratų“ tęsinyje – „Dead Men Tell No Tales“. Pasibaigus filmavimui buvo nuspręsta, kad scena, kurioje nusifilmavo seras Polas, būtų įtraukta į filmą. Ką vaidino Makartnis ir apie ką tas epizodas – neaišku. Lygiai po metų filmas pasirodys ekranuose ir klausimų neliks. Polas Makartnis bus antras roko muzikantas, nusifilmavęs „Karibų piratuose“, trečiame ir ketvirtame filmuose matėm Rolling Stones gitaristą Kitą Ričardsą, suvaidinusi Džeko Žvirblio tėvą.

RIchards_pirate

Guns‘n‘Roses vokalistas pakeitė susirgusi AC/DC „balsą“ Brajaną Džonsoną prieš prasidedant koncertiniam turui Europoje. Iki birželio 12 dienos Akselis Rouzas koncertuos su AC/DC, po to grįš į Guns‘n‘Roses ir surengs koncertinį turą Amerikoje. Rouzas ne kartą sakė, kad yra „aisidų“ fanas ir savo koncertuose dažnai atlieka jų dainas, tame tarpe jų seną kompoziciją „Riff Raff“. Duodamas interviu vienam britų leidiniui, jis pavadino Guns‘n‘Roses „palengvinta AC/DC versija“. Tuo tarpu Brajanas Džonsonas oficialiame grupės pareiškime sako: „Šiuo metu visos mano pastangos nukreiptos į gydymą ir klausos atstatymą. Kovo 7 dieną, po eilės tyrimų, man buvo rekomenduota nutraukti pasirodymus dideliose koncertinėse aikštelėse, kitaip, kaip sakė gydytojai, man gresia visiškas kurtumas. Aš esu prislėgtas visų paskutinių įvykių daugiau, nei jūs galit įsivaizduoti. Aš niekada nesijaučiau taip siaubingai blogai. Noriu nuraminti mūsų fanus, kad aš neišeinu į pensiją. Gydytojai pasakė, kad aš galiu tęsti darbą studijoje, ir būtent taip aš ir noriu pasielgti“.

Tai, apie ką dažnai užsimindavo Džo Lin Terneris (kalba ėjo apie legendinį Ričio Blekmoro „kūdikį“ – grupę „Rainbow“) pagaliau įvyko! Paskelbtos trijų,  atsikūrusios Rainbow, koncertų datos: birželio 17 ir 18 festivalyje „Monsters of Rock“ ir birželio 25 dieną Birmingeme. Labai gaila, bet pats Džo, kuris buvo vadinamas realiausiu kandidatu užimti vokalisto vietą, į grupės sudėtį neįėjo. Blekmoras: „Aš myliu Džo, mes su juo rašėm geras dainas. Bet aš noriu, kad grupėje būtų ir žinomi, ir mažiau žinomi žmonės. Vokalisto vietą užims ispanų power-metal grupės „Lords of Black“ narys Ronis Romero. Prieš kurį laiką aš galvojau atgaivinti senus kūrinius, bet kuo ilgiau galvojau, tuo mažiau man ši idėja patiko. Ir štai aš išgirdau Ronį Romero. Jo galingas balsas primena Ronio Džeimso Dio balsą ir idealiai tinka mano idėjos įgyvendinimui, tad tai tapo paskutiniu postūmiu. Beje, jo balso tembras leidžia atlikti ir Gilano dainas. Set-listas bus toks – 70 procentų Rainbow dainų (ir būtinai „Stargazer“), kiti 30 procentų – Deep Purple dainos“. Kiti grupės muzikantai: grupės „Stratovarius“ klavišininkas Jensas Juhansonas, „Blackmore‘s Night“ bosistas Bobas Nuvo ir tos pačios grupės būgnininkas Devidas Kinas. Ar nebus sunku grįžti į sunkujį roką pačiam Ričiui, kuriam jau 70 metų? „Aš sąmoningai paskyriau tik tris koncertų datas, kad suprasčiau, ar sugebėsiu susitvarkyti. Grįžti po akustikos į sunkųjį roką bus nelengva, bet jeigu mes gerai pasismaginsim ir žiūrovai suteiks mums pozityvių vibracijų, aš neatmetu tęsinio galimybės. Tačiau antras kėlinys gali būti tik 2017 metais. Viską nuspręs chemija tarp muzikantų ir auditorijos. Šie koncertai bus įrašomi, tad vėliau bus galima išleisti DVD“.

Rainbow albumui “Rising” – 40 metų! 1976 metų gegužės 17 dieną buvo išleistas antras grupės albumas “Rising“, įrašytas apsnigtoje Miuncheno įrašų studijoje. Albumas, tapęs vienu iš pagrindinių Rainbow kūrinių ir vienu esminių hardroko šedevrų. Šiame albume idealiai sutapo Ričio Blekmoro ir Dio muzikiniai skoniai: iš dainos į dainą keliauja paslaptingos damos ir grėsmingi burtininkai… 76-jų vasarį muzikantai kartu su vienų iš garsiausių sunkios muzikos prodiuserių susirinko Miuncheno studijoje Musicland. Albumo įrašymui užteko 10 dienų! Muzikantai grojo taip ryškiai ir darniai, kad dauguma kompozicijų buvo įrašyta iš 2-3 karto, o „Light in the Black“- iš pirmo karto. Įrašant epinę kompoziciją „Stargazer“, vaikinams talkino Miuncheno simfoninis orkestras. 1981 metais žurnalo „Kerrang!“ skaitytojai pavadino albumą geriausių visų laikų hard & heavy albumų. Manęs dažnai klausia: „Kas tau labiau patinka- Ozzy, Metallica ar AC/DC?.“ Aš atsakau, kad man jie visi patinka, bet Rainbow Rising šiame gyvenime turi išklausyti kiekvienas tikras vyras, o paskui gali ramiai keliauti ar viršun, ar žemyn…

Mokslas pripažino Fredžio Merkurio balso unikalumą. „Queen“ vokalisto balso išskirtinumas, kuriuo niekada neabejojo milijonai klausytojų, dabar įrodytas moksliniais tyrimais. Švedijos, Austrijos ir Čekijos mokslininkai išanalizavo archyvinius įrašus ir išsiaiškino, kad greičiausiai Merkurį gamta apdovanojo baritonu, bet jis išgarsėjo kaip tenoras. Mokslininkų manymu, jis taip pat buvo įvaldęs garsiąją Tuvos gerklų  dainavimo („overtone singing“) techniką ir išsiskyrė savo greituoju vibrato. Būtent šių faktorių visuma padėjo jam sukurti ryškų ir ekscentrišką sceninį paveikslą, teigia tarptautinė tyrėjų grupė.

The Beach-Boys albumui „Pet Sounds“ – 50 metų! 1966 gegužės 16 dieną išėjo 11-asis studijinis kaliforniečių albumas, kuris yra pripažintas vienų didžiausiu pasiekimų muzikos istorijoje (žurnalo Rolling Stone reitinge jis užima antrą vietą tarp 500 visų laikų geriausių albumų). Grupės lyderis Brajanas Vilsonas smarkiai pakeitė studijinio darbo standartus ir supratimą. 65-jų pabaigoje jis išgirdo naują kolegų-draugų-konkurentų Bitlų albumą „Rubber Soul“ ir buvo didžiai sužavėtas. Iškart kilo noras duoti galingą „atsaką“ liverpuliečiams. Pasitelkęs pagalbon „medžiagas“, sukviečiančias visas rokenrolines mūzas, Brajanas ėmėsi darbo (apie tai yra sukurtas neblogas filmas „Love and Mercy). Atsakas gavosi iš tiesų galingas!

2016051620303675

Tiek galingas, kad Polas Makartnis 87-jį kartą perklausęs Vilsono kompoziciją „God Only Knows“, atsisėdo ir parašė savo šedevrą „Here, There & Everywhere“. Na, o Bitlų albumas „Sgt. Pepper‘s Lonely Hearts Club Band“ buvo „atsakas“ į Beach-Boys albumą „Gyvūnų Garsai“. Džordžas Martinas savo prisiminimuose rašė: „Džonas, Polas ir Džordžas kiek įmanydami stengėsi perspjauti „Pet Sounds“, kurdami „Seržantą“…“ Daugelis mano, kad albumas „Pet Sounds“ yra Brajano Vilsono solinis darbas –  praktiškai visas kompozicijas muzikantas įrašė be kitų grupės narių, todėl kompanija Capitol reikalavo, kad albumas išeitų kaip Vilsono solinis darbas. Iš tiesų, grupės muzikantai nebuvo sužavėti naujomis dainomis – jie mane, kad radikalus serf-stiliaus pakeitimas kažkuo avangardiniu pakenks grupės populiarumui. Ir tame buvo racijos – Amerikoje albumas nebuvo populiarus ir užėmė „tik“ 10-ą vietą topuose. Tuo tarpu Britanijoje albumas sukėlė didėlį ažiotažą ir Beach-Boys buvo pripažinti geriausiu vokaliniu kolektyvu, aplenkdami net Bitlus! Dabar visame pasaulyje šis albumas vadinamas roko klasika.

ROLLING STONES HAVANOJE

rolling.stones.cuba.4

rolling-stones-001_ec89d69d881f442193463635eeed86dc.nbcnews-ux-2880-1000rolling-stones-live-getty

 

Reklama
 
Komentarų: 1

Publikavo gegužės 20, 2016 Uncategorized

 

1 atsakymas į “Trumpai tariant

  1. Jj

    gegužės 23, 2016 at 9:48 am

    Tikras vyras turi vaiksciot su cebatais, smirdet tabaku ir sakyt “mauc, boba!“ 😁

     

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: