RSS

Trumpai tariant

31 Gru

Štai ir sulaukėm dar vienų Kalėdų – linksmos apsirijimo ir šopinimosi šventės. Smagu! Kas ieško vietos parkinge prie prekybos šventovių ir keikia džipo vairuotoją, pasistačiusį savo žaisliuką invalido vietoje, kas gudresnis – šopinasi internete, „šakniavaisiai“ ir kiti pensininkai ropoja į turgų. Kas perka dovanas, kas perka ginklus, o kai kurie (kitame pasaulyje) šopinasi ypatingose vietose – aukcionuose. Smagu gauti dovanas ir ypač malonu jas pasidovanoti pačiam mylimiausiam – sau. Tokį malonumą apturėjo mūsų rašinėlio herojai. Deja, negaliu pagarsinti jų vardų, nes jie to patys nenorėjo.
Pats pirmasis būgnų komplektas, kuriuo grojo Ringo Staras- Ludwig, su „The Beatles“ logo – buvo parduotas aukcione už 2. 110. 000 &. Šiame aukcione, kuris vyko mėnesio pradžioje Beverli Hilse, buvo parduota ir daugiau daiktų, išsaugotų Ringo. „Pas mane galybė daiktų, kurių publika nematė“,- sakė Ringo. „Mes su Barbara sukom galvą, ką su jais daryti ir nutarėm juos pasiūlyti aukcionui“. Tarp tokių įprastų daiktų, kaip arbatos servizai ir stiklinės, iš kurių gėrė grupės nariai, baldai ir paveikslai iš muzikantų namų, buvo ir Džordžo Harisono bei Džono Lenono gitaros. „Mums nusibodo laikyti visus šiuos daiktus ir, galbūt, kažkas ras jiems tinkama vietą, o žmonėms suteiks šiek tiek džiaugsmo“,- prieš aukcioną kalbėjo Ringo.

2015120611333062
Vienas įdomiausių lotų (man-aut.past.) – „Baltojo“ albumo egzempliorius, pažymėtas Nr.000001, kuris 35 metus buvo laikomas banko seife. Kaip byloja legenda, labiausiai šio albumo norėjo Džonas, bet legenda nutyli, kaip pirmuosius albumo egzempliorius Bitlai pasidalino ir kaip šis diskas pateko pas Ringo Starą. Už šį raritetą anoniminis pirkėjas suplojo rekordinę sumą – 790.000 „žalių“.

2015112621074038
Džono Lenono gitara Rickenbacker, kurią jis padovanojo Starui, buvo parduota už 910 tūkstančių dolerių. Kita Lenono gitara, akustinis Gibsonas, buvo parduota už 2,4 milijonų dolerių. Ši gitara 1963 metais po vieno Bitlų koncerto Londone paslaptingai dingo, o 1970 metais komiso parduotuvėje ją nusipirko kažkoks muzikantas.
Džordžo Harisono gitara, kurią Ringui padovanojo po „Concert for George“ Džordžo giminės, „išėjo“ už kuklius 179,2 tūkstančius dolerių. Už tokią pat sumelę buvo parduotas Ringo šveicariškas 18-os karatų auksinis laikrodis „Moonphase“. Visa parduotų aukcione daiktų suma sudarė 9,2 mln. dolerių. Dalis pinigų buvo pervesta į Lotus Foundation organizaciją.

Kitas žaisliukas – Džanis Džoplin „Porsche 356C“- Sotheby‘s aukcione buvo parduotas už 1,76 milijonų dolerių. Mašinikę išpuošė Džanis draugas, dailininkas Deivas Ričardsas tolimais 70-siais. Prieš perduodant automobilį aukcionui, buvo sumontuotos visos originalios detalės: sėdynės, stiklo valytuvai ir specialiai dainininkei pagamintas radijo imtuvas. Paskutinį kartą Džanis vairavo šią mašinikę savo mirties dieną… Paskutiniai „Porsche“ savininkai buvo Džanis brolis ir sesuo. 20 metų mašina buvo eksponuojama rokenrolo Šlovės muziejuje, Klivlende.

0_139b91_87706242_-3-XL

Du su puse tūkstančio žmonių pasirašė protesto peticiją ir adresavo ją SNO. Kuo gi susirūpino piliečiai, kokios baisios mintys neduoda miegoti gūdžią naktį, kas tas ramybės drumstėjas? Ogi Filas Kolinsas. Buvęs „Genesis“ vokalistas, kuris 2011 visam pasauliui paskelbė, kad palieka sceną, nutarė grįžti. „Mano vaikams 10 ir 14 metų ir jie nori žinoti, kuo užsiima jų tėvas. Jie buvo dar vystykluose, kai aš paskutinį kartą buvau išėjęs į sceną. Jiems patinka mano muzika ir būtu nuostabu, kad jie ją išgirstu gyvai“,- žurnalui Rolling Stone pasakojo 64 metis dainininkas. Bet, pasirodo, daug kam jo muzika nekelia tokio entuziazmo, kaip jo vaikams. „Pasaulyje ir taip pakanka kančių. Filą Kolinsą reikia sustabdyti“,- rašoma peticijoje. – „Mano ausys daugiau negali pakęsti šio verksmingo balso. Keletą metų mes gyvenom tyloje. Kam drumsti ramybę? Jį reikia sustabdyti. Mes turim apsaugoti savo vaikus nuo tų kančių, kurias mes patyrėm praeityje“. Daugumai jaunų klausytojų Filas Kolinsas labiau pažistamas iš dainos „Another Day In Paradise“, kuri dažnai patekdavo į topus. Pats atlikėjas ne kartą buvo vadinamas pačiu nykiausiu ir erzinančiu atlikėjų specialiam pačių nykiausių atlikėjų sąraše. Tačiau Londono dienraščio Metro blic-apklausa parodė, jog 71% apklaustųjų nori, kad Kolinsas grįžtu į sceną. Prieš buvo tik 21%. Pats Kolinsas šios peticijos atsiradimo nekomentuoja.

PHIL COLLINS, BEAU-RIVAGE HOTEL, GENEVA, SWITZERLAND, 19/04/10

Buvęs tarybinis funkcionierius užsimojo sulyginti su žeme buvusį Ringo Staro namą Sunny Heights, Veibridže. Daugelį metų ši vieta buvo gausiai lankoma Bitlų fanų, bet dabar rusų milijardierius Vladimiras Ščerbakovas sumanė pasistatyti naują namą. Ringo pirko šį namą 1965 metais už tada milžiniškus 57 tūkstančius dolerių. Anksčiau jame buvo pabas „Flying Cow“, Vėliau Ringo perleido namą Džonui Lenonui ir Joko Ono, o 2013 metais namą už 9 milijonus nusipirko rusų oligarchas. Ši žinia buvo labai negatyviai sutikta ne tik Britanijoje, bet ir Amerikoje. „Negalima leisti rusams pirkti namų šioje šalyje“,- rašo vienas Sauthemptono gyventojas. „Kaip mes juos sustabdysim?“,- klausia kitas. „Jūs ilgus šimtmečius buvot galingiausia šalis po Romos, dabar musulmonai marširuoja jūsų gatvėmis, kelia savo reikalavimus, o dabar dar ir tai. Šalie, kurioje gimdavo geriausi muzikantai, pabusk!“,- viename internetiniame portale rašo amerikietis Markas Hornakas. O vienas šmaikštus britas ramina juos: “Let it be. Back in the USSR“.

tumblr_n98h5i0Nuy1rl2u51o3_1280

Džono Lenono įseserė Džulija Berd ir Liverpulio vicemerė Ana O‘Birn atidengė naują paminklą Bitlams. Bronzines ketveriukės statulas miestui padovanojo Cavern Club. Ši data sutapo su 50-ties metų jubiliejumi, kai Bitlai paskutinį kartą koncertavo Liverpulyje. „Užkalbinkit bet kurį mūsų miesto gyventoją ir aš garantuoju- jis būtinai paminės „The Beatles“,- iškilmingoje atidarymo ceremonijoje kalbėjo vicemerė.

2015120419230164

Ir pabaigai liūdna žinia: mirė vienas charizmatiškiausių ir elegantiškiausių naujos „grunge“ bangos frontmenų Skotas Veilandas. Jam buvo 48… Jo grupė Scott Weiland & The Wildabouts turėjo tą vakarą groti Medinoje, Minesotos valstijoje. Veilandas išgarsėjo dainuodamas vienoje garsiausių grendžo komandų „Stone Temple Pilots“ , o vėliau „Velvet Revolver“, bet visą karjerą jį lydėjo narkotikai. Ir tą tragišką vakarą policija pas jį rado nedidelį kiekį kokaino. Kaip pasakojo koncertų promouteriai, per kiekvieną pasirodymą jis reikalaudavo butelio degtinės.

skott_ueyland
P.S. Kai šis rašinys buvo paruoštas spaudai, atėjo dar viena labai liūdna žinia iš Los-Andželo – mirė grupės „Motorhead“ įkūrėjas ir jos lyderis Lemmy Kilmister. Vos prieš dvi dienas jam buvo diagnozuotas vėžys…

mh_interview_image001

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo gruodžio 31, 2015 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: