RSS

Rock And Roll Circus

17 Spa

1968 metais Rolingai svajojo, kad šis žvaigždžių paradas sugrąžins jiems rokenrolo karalių sostą. Bet „Rock And Roll Circus“ šou pavertė juos ne karaliais, o karaliaus dvaro juokdariais…Staiga išnirę iš nieko neveikimo pelkės su klasikiniu albumu „Beggars Banquet“, The Rolling Stones įdėjo 50 tūkstančių svarų (tais laikais milžiniški pinigai) į ambicingą projektą, kuriame žonglieriai, liliputai ir kita cirko publika, kaubojai ir indėnai „tūsavojosi“ su roko elito atstovais ir jaunais talentais. Šou, kuris buvo filmuojamas InterTel studijoje Londone stebint 300 žiūrovų, turėjo visu garsu pranešti apie didžiausios roko grupės planetoje sugrįžimą. Tačiau tą šaltą gruodžio vakarą viskas klostėsi ne taip, kaip buvo sumanyta Rolingų.

Circus-crew

Muzikantai pradėjo rinktis studijoje labai anksti, apie aštuntą valandą ryto. Šou buvo filmuojamas šaltoje, urvą primenančioje studijoje. Filmuojama buvo skubotai ir chaotiškai. Džonas Lenonas sėdėjo apsuptas garsiakalbių ir kažkokių dėžių, ramiai stebėdamas techninio personalo blaškymąsi po visą studiją. Su savo nutrintais, suplyšusiai senais džinsais, marškinių alkūnėje šviečiančia skyle jis nebuvo panašus į milijonierių, kuriuo buvo tituluojamas. Šalia jo įsitaisė Mikas Džegeris, Pitas Taušendas ir Erikas Kleptonas. Kiti muzikantai, nepaisant technikų keliamo šurmulio, ramiai šnekučiavosi su žiūrovais, sėdinčiais arti arenos. Rolingų gitaristas Brajanas Džonsas nedalyvavo pokalbiuose ir ramiai sėdėjo nuošaly, tik vieną kartą jis pakilo iš savo vietos ir priėjo prie Jano Anderseno, „Jethro Tull“ lyderio. Trumpai su juo paplepėjęs, paskolino grupės gitaristui mediatorių. Matėsi, kad Brajanas visiškai neadekvatus ir atrodė lyg atkeliavęs iš kitos planetos…

john-lennon-and-mick-jagger-rock-and-roll-cirucus

Pagal planą visas „cirkas“ turėjo vykti chronologiška tvarka ir tai buvo didžiausia klaida, nes viskas labai užsitęsė ir Rolingų pasirodymas buvo atidėtas, įpusėjus nakčiai. Visas šou prasidėjo grandioziškai: raiti kaubojai, liliputai, klounai, akrobatai… ir Joko Ono, apsirengusi juodai it ragana, o Lenonas su Arlekino kostiumu. „The Who“ būgnininkas Kitas Munas išplevėsavo į areną su juodom moteriškom pėdkelnėm, Erikas Kleptonas pasipuošė marga eilute ir pagaliau Džageris, panašus į ūkvedį.

John Lennon and Yoko Ono were among the guest celebrities at the Rolling Stones Rock 'n' Roll Circus

Pirmieji pasirodė „Jethro Tull“, kurie tuo momentu neturėjo pagrindinio gitaristo, todėl į areną išėjo Tonis Aiomis iš „Black Sabbath“ su nepajungta gitara ir ant akių užsimaukšlinęs skrybėlę, kad jo niekas nepažintų. Visa komanda vaidino, kad groja, tačiau viskas buvo pagal fonogramą. Vienintelis Andersonas dainavo ir grojo gyvai. Po jų pasirodė „The Who“, kurie savo setą atgrojo puikiai ir nereikėjo antro dublio.

_69770626_r+r65

Sekantis pasirodė Tadžas Mahalas, kuris vėliau prisipažino, kad atvyko į šalį nelegaliai: „Tais laikais buvo labai keista tvarka – jeigu iš Amerikos į Angliją atvykdavo keturi muzikantai, tai keturi britų muzikantai turėjo vykti į Ameriką. Kai mūsų lėktuvas nusileido Hitrou oro uoste, mes turėjom savo instrumentus su savim, bet pasieniečiams pasakėm, kad atvažiavom ne groti, o atostogauti. Mes įrašėm keturias dainas, bet galutiniam variante liko tik viena. Buvo šiek tiek skaudu, nes mes atlikom vieną naują dainą, o ją iškirpo“ (pilną jų pasirodymą galite pamatyti DVD, kuris išleistas 1996 metais– Dino past.).

tumblr_ngjpjf5znp1u3zh8ao1_1280

Šiame šou Džonas Lenonas pirmą kartą pasirodė vienas be Bitlų, vėliau jis sakė, kad groti su Eriku Kleptonu ir Kitu Munu buvo labai malonu. Jų komandoje keistu vardu „The Dirty Mac“, dar grojo Kitas Ričardsas ir Džimio Hendrikso būgnininkas Mičas Mičelas. Antras jų gabalas buvo improvizacija su Joko, kuri išnirdavo iš maišo. Jai akomponavo profesionalus smuikininkas. Kai vėliau vienas žurnalistas užkalbino smuikininką, šis apibūdino Joko Ono dainavimą kaip „katės, į kurią šeimininkė paleido karštą lygintuvą, kniaukimą“. Žurnalistui pasirodė, jog toks smuikininko palyginimas per švelnus… Pabaigoje Lenonas susižvalgė su Kleptonu ir išėjo iš arenos. Ko gero, Joko net nesuprato, kad ją paliko vieną maiše…

the-dirty-mac

Šou turėjo pasibaigti apie 11 valandą vakaro, o didžiausia publikos dalis buvo mergaitės-paauglės, todėl jų tėvai, kurie lūkuriavo lauke, pradėjo laužti duris. Rolingai išėjo į areną apie antrą nakties, šešias ilgas valandas laukę savo eilės. Brajanas Džonsas jau buvo grįžęs iš astralo, bet vos laikėsi ant kojų. Kažkas pakabino jam ant kaklo gitarą, išvedė į areną ir net uždėjo pirštus ant gitaros grifo. Brajanas nepataikydavo nei į ritmą, nei į natas. Žiūrovai buvo apstulbę ir nesuvokė kas vyksta, bet padėtį išgelbėjo „The Who“, kurie su savo firminiais „bajeriukais“ grąžino publiką į realybę.

tumblr_ngffipaBRc1u2r50eo10_1280

Jeigu atidžiai žiūrėjot šio šou DVD, turėjot pastebėti New Musical Express žurnalistą Kitą Olthemą, šokantį su Pitu Taušendu ir Kitu Munu pasiutišką šokį su pagalvėm ant galvų, kai Rolingai dainavo savo garsų hitą „Sympathy For The Devil“. „Mes pradėjom gerti nuo pat ryto ir tą akimirką, kai pradėjom šokti, pasiekėm nesvarumo būklę. Taip ir prašokom iki penkių ryto, kai filmavimas baigėsi“,- pasakojo Olthemas.

Rolling Stones guitarist Brian Jones, artist Yoko Ono and her husband, Beatles guitarist John Lennon, with his son Julian on his lap, at Internel Studios in Stonebridge Park, Wembley, where they watched some of the circus acts who will appear in a television spectacular planned by the Rolling Stones, 'The Rolling Stones' Rock 'n' Roll Circus,' England, 10th December 1968. (Photo by David Cairns/Express/Getty Images)

Netrukus Mikas Džageris suprato, kad jo vaikis virto monstru ir jeigu jį parodys plačioms masėms, bus labai blogai. Peržiūrėjęs visą nufilmuotą šou medžiagą, jis pamatė, kad Rolingų pasirodymas buvo tragiškas, dar daugiau – jų pasirodymą visiškai užtemdė puikiai sugrotas „The Who“ setas. Praėjus kiek laiko po didžiojo šou filmavimo mirė Rolingų gitaristas Brajanas Džonsas, o dokumentinis Žano-Liuko Gedardo filmas „One Plus One“ tapo gera reklama Rolingams. Tad poreikis grupės reklamai kuriam laikui buvo numalšintas. Mėnesio bėgyje dalis filmuotos medžiagos dingo, palikdama „Rock And Roll Circus“ mitinės pasakėčios statusą. 1989 metais dingę įrašai buvo surasti, filmas buvo atkurtas bei išleistas 1996 metais. Dabar jis suvokiamas ne kaip muzikos perlas, o daugiau kaip puikus kultūrinis ekskursas į praėjusią, beprotišką epochą…

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo spalio 17, 2015 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: