RSS

Trumpai tariant

13 Rgs

Britanijoje vėl atgijo kassavaitinis vinilinių diskų hit-paradas. „Official Charts Company“ vadovybė priėmė šį sprendimą, atsižvelgdama į vinilų ir singlų pardavimų tempus. Pernai buvo parduota 1,29 milijonai egzempliorių, o šiemet prognozuojamas 70% pardavimų augimas. Malonu matyti tarp naujų, nieko nesakančių grupių vardų ir roko grandus: Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Rolling Stones, The Beatles ir daugelį kitų 20-jo amžiaus herojų.

2015041410282794
Ringo Staras sėkmingai pardavė savo sodybą Ridingherste čekų milijardieriui Radovanui Vitekui. Turtuolis už statinius ir su jiems priklausančia teritorija sumokėjo 13,5 milijonų angliškų pinigų. Ringo pareiškė, kad daugiausiai laiko jis su Barbara praleidžia Los-Anžele ir šis XVII amžiaus dvaras jam kaip ir nereikalingas.

20150503113209472015050311330445
Džordžo Harisono gitara parduota aukcione už 490 tūkstančių $, bet kas tas laimingasis, aukciono namai „Julien‘s Auctions“ neatskleidė. Harisonas savo koncertams šią gitarą 1963 metais skolindavosi iš muzikinių prekių parduotuvės „Mastersound“. Pernai jo gitara Rickenbacker buvo parduota už 657 tūkstančius dolerių. Tais tolimais 63-siais už vieną koncertą Bitlai gaudavo po 100 svarų…

2015051713283462
Indijos šiaurėje miškas baigia pasiglemžti ašramą, praeito amžiaus 60-siais išgarsėjusį tuo, kad jame dvasingumo sėmėsi Bitlai. Centro teritorija, kuri yra nacionaliniame parke, baigia užželti krūmais ir medžiais. Šiame parke gyvena beveik du tūkstančiai dramblių, tigrų ir leopardų. Guru Mahariši Maheš Jogi su bendraminčiais paliko šį centrą dar 1970 metais ir ašramą po truputį atkovoja gamta. Baigia sugriūti The Beatles Cathedral Gallery – pagrindinė meditacijų vieta. Ją puošia grafičiai su citatomis iš Bitlų dainų: „And life flows on with you and without you“,- skelbia vienas užrašas. Utarakhando valstijos valdžia nusprendė ašramą, kur Bitlai praleido daug laiko ir parašė 48 dainas, atstatyti ir paversti ekoturizmo centru. Projektas numato nedidelio muziejaus atidarymą , jo eksponatais taps fotografijos, pasakojančios apie Bitlų svečiavimąsi ašrame.

201505171312156620150517131320622015052022330666
Robis Viljamsas buvo įtrauktas į ginčą su kaimynu, garsiu Led Zeppelin gitaristu Džimiu Peidžu. Viljamsas nori paversti savo Viktorijos laikų namą Londone moderniu statiniu. Jame bus įrengtas liftas ir įrašų studija. Peidžas, kuris savo namą, dar vadinama „Tower House“, pirko 1972 metais ir jokių pakeitimų (bent jau iš išorės) nedarė, pasipiktino ir nusiuntė laišką municipalinei valdžiai: „Aš esu atsakingas už „Tower House“ jau daugiau kaip keturiasdešimt metų ir visada pergyvenu, kai atsiranda veiksniai, kurie gali turėti neigiamų pasekmių šiam paminklui“. (Peidžo namas yra pirmos kategorijos architektūrinis paminklas – Dino past.) Jis priduria, kad Viljamso namas yra antros kategorijos architektūrinis paminklas, todėl namo išvaizda yra „šventas dalykas“.

2015011511274195

Naujo Deivido Gilmoro albumo „Rattle That Lock“ pasaulinė premjera įvyks rugsėjo 18 diena. Į albumą įeina 10 Deivido parašytų kompozicijų, penkioms iš jų tekstus parašė Deivido žmona Poli, dviem – pats Gilmoras, o likusios yra instrumentinės. Pagrindinė kompozicija prasideda keturiomis natomis, kurias sukūrė Michaelis Bumendilis ir jas dažnai galima išgirsti Prancūzijos geležinkelio stotyse – Deividas įrašė jas į savo telefoną Aix-en-Provance stotyje. Poli Gilmor įkvėpimo dainų tekstams sėmėsi iš Džono Miltono poemos „Prarastasis rojus“. Įrašyti albumą padėjo The Liberty Choir, dainininkės Mika Paris ir Luiz Maršal.

david_gilmour
Buvęs Deivido Gilmoro kolega Rodžeris Votersas sugebėjo atsirevanšuoti tik tuo, kad išleido į pasaulį naujai permiksuotą 1992-jų metų albumą „Amused To Death“. Bet su kokia pompa! Jis organizavo grandiozišką promo-akciją: ant pastatų sienų buvo projekcionuojamas albumo viršelis ir heštegas #amusedtodeath. Akcijos vieta buvo pasirinktas Londonas, o projekcijos- ko gero neatsitiktinai- ant dviejų garsių pastatų : Vestminsterio rūmų ir pagrindinio BBC ofiso. Heštegai pasirodė ir Londono gatvėse kaip trafaretiniai užrašai.

atd_projection_house_of_parliament
Naujas Iron Maiden albumas „The Book Of Souls“ pradėjo grupės karjeros penktąjį dešimtmetį. Albumas buvo įrašytas Prancūzijoje Guiomme Tell studijoje, o visam reikalui vadovavo garsus prodiuseris iš PAR Kevinas Širli, kuris su Iron Maiden įrašė ne vieną albumą. Kaip per albumo pristatymą sakė grupės balsas Briusas Dikinsonas, albumo įrašymas praėjo lengvai – visi dirbo su tokiu draivu, kad dar liko daug neįrašytu kompozicijų. „Mes jas palikom sekantiems metams. Tęsiniui.“ Nugalėjęs vėžį, Briusas su triguba energija dalyvavo kūrybos procese ir net išmoko skambinti fortepijonu, kuris buvo panaudotas pirmą kartą grupės istorijoje. Apie pergalę prieš vėžį, kaip ir apie darbą įrašų studijoje, muzikantas pasakė trumpai: „Viskas vyko greitai, be ypatingų pastangų ir kažkaip savaime“. Net albumo prezentacija buvo organizuota lengvai: Dikinsonas įsodino visus į Boingą 737 ir reisu, pažymėtu numeriu „666“, nuskrido į Paryžių, ten įrašų studijoje ir įvyko naujojo albumo pristatymas.

iron_maiden
71-ių metų The Rolling Stones gitaristas Kitas Ričardsas, garsėjantis savo, švelniai tariant, keistais poelgiais, paskelbė, kad jam mirus, leidžia savo dukroms įtraukti jo pelenus į nosį. „Aš net paliksiu specialų šiaudelį tam reikalui“,- paskelbė britas. Pasakęs šią frazę, jis prisiminė 2007 metais kilusi skandalą, kai jis prisipažino, jog kartą sumaišė su kokainu savo tėvo pelenus ir įkvėpė šį mišinį. „Tėtį kremavo. Aš negalėjau susilaikyti, neįtraukęs jo pelenų. Viskas pavyko puikiai, aš vis dar gyvas.“ Ričardsas prisipažino, kad atsisakė heroino 1978 metais, o kokaino – 2006-siais, kai ilsėdamasis Fidžio saloje po eilinės dozės nukrito nuo palmės.

keith-richards
Pabaigai puiki žinia „Elektrikų“ fanams: grupė išleidžia naują albumą! Su leidybine firma „Columbia Records“ pasirašyta sutartis dėl naujo (po penkiolikos metų tylos) albumo išleidimo. Džefas Linas, kurį vadina „žmogumi-orkestru“, bus disko prodiuseris, dainų autorius, aranžuotojas, solistas ir gitaristas. Kaip sakė Džefas, šio projekto tikslas – sukurti šiuolaikines rok ir pop dainas. Ką jis ir darė su šia grupe prieš 30 metų. Tai ne vienintelė naujiena: vakar grupės fanus pasiekė „Jeff Lynne‘s ELO Live in Hyde Park“ DVD. Koncertas buvo įrašytas pernai, kai Džefas ir Co kaip hedlaineriai grojo BBC Radio 2 festivalyje Londone.

2015091119531922

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo rugsėjo 13, 2015 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: