RSS

Archeologija: Cactus

22 Geg

Cactus_(1970)
Kai „Vanilla Fudge“ išleido paskutinį atodūsį, Timas Bogertas ir Karmin Episas pradėjo galvoti, kokį čia dabar projektėlį užsukti, kad galėtų groti muziką, nepanašią į „užsieksperimentavusios“ vanilės. Išeitis buvo greitai rasta: aišku, kad reikia groti hard roką. Kaip orientyrai buvo pasirinkti Džimis Hendriksas ir „Led Zeppelin“. Į naują kompaniją buvo pakviestas Džefas Bekas, tačiau šiai trijulei nebuvo lemta pradėti repetuoti – Džefas papuolė į avariją. Teko ieškotis kito muzikanto ir netrukus buvo rasti net du kandidatai: Rastis Dejus, jau turėjęs patirties su grupėmis „The Detroit Wheels“ bei „The Amboy Dukes“ ir Rasčio kolega iš „Wheels“ Džozefas „Džimas“ Makartis, kuris dar spėjo pagroti su „Buddy Miles Express“. Pavadinimą naujam bendui sugalvojo Episas, kuriam kartą į akis krito kinoteatras su iškaba „Cactus“, tad jis pagalvojo, kad būtų geras „prikolas“ taip pavadinti komandą.

cactus

Netrukus gimė ir kontraktas su „Atco“ ir „Atlantic“ firmomis, kurių bosai tiesiu taikymu pasiuntė juos į „Break Out“ studiją. Repeticijos praėjo puikiai, o dainos buvo kuriamos tiesiog studijoje. Vaikinai buvo labai patenkinti savimi ir stebėjosi, kodėl jie anksčiau nesugalvojo groti kartu. Naujos komandos debiutas įvyko 1970 gegužės 16 dieną, kai stadione vyko koncertas kartu su „Steve Miller Band“, „Grateful Dead“ ir pačiu Džimiu Hendriksu. Maždaug tuo pačiu laiku buvo baigtas įrašinėti ir debiutinis albumas. Plokštelėje skambėjo kietas boogie, tad firmos „Atlantic“ gudručiams pasirodė, jog „saundas“ pernelyg šiurkštus. Albumą teko permiksuoti, bet tuo vargai nesibaigė: šį kartą buvo prisikabinta prie albumo viršelio. Solidiems „diedams“ nepatiko… kaktusas, primenantis vyrišką lytinį organą. Šią problemą taip pat greitai patvarkė, viešajai apžvalgai pasiūlydami „švelnesnį“ spygliaus variantą.

https://www.youtube.com/watch?v=hYQR1DALdXE

Plokštelė buvo labai gerai priimta klausytojų. Pagauti įkvėpimo, „Kaktusai“ pradėjo naujas įrašų sesijas, kurios vyko Džimio Hendrikso „Electric Lady“ studijoje. Tuo metų grupė visa sudėtimi „atsisėdo ant adatos“ – žolytė niekad nesibaigdavo, o paįvairinimui buvo „čiulpiamas“ LSD. Bet vyrukai per trumpą laiką spėjo sukurti sau kultinės komandos statusą, todėl fanai juos entuziastingai priimdavo koncertuose. Gyvenant tokį audringą gyvenimą, neapsieta be incidentų, taigi, vaikinai dažnai papuldavo už grotų. Nesibaigiantys koncertai, pagėrimai ir nuolatinės įrašų sesijos greitai atvedė prie destrukcijos ir iš pirmo žvilgsnio darni chebra po truputi pradėjo skilti. Pirmas apie išėjimą pradėjo galvoti Makartis, bet jam užteko jėgų pabaigti įrašyti trečiąjį albumą „Restrictions“. Laikinai jį pakeitė Ronas Lidžekas, o po kelių mėnesių šį pakeitė Kerneris Fritcšingas. Po to „Atlantic“ pradėjo spausti Rastį Dejų, tad naujuoju vokalistu tapo Piteris Frenkas iš „Atomic Rooster“, o klavišinius „užsėdo“ naujas muzikantas Dueinas Hitčingsas.

https://www.youtube.com/watch?v=d_y_m0mImGw

1972 metais ši muzikantų konfigūracija išleido albumą „Ol‘n‘Sweaty“, kuris smarkiai skyrėsi nuo to, ką grupė grojo iki šiol. Nors plokštelė gavosi pakankamai kokybiška, daugelis fanų neatleido „Kaktusams“ muzikinių orientyrų pasikeitimo ir nuo jų nusisuko. Disko tiražas buvo žymiai mažesnis už jo pirmtakus ir kaip tik šiuo kritišku momentu prieš Episą ir Bogertą tarsi iš rūko „nusipaišė“ Džefas Bekas. Vaikinai, nieko nelaukdami, „tepė slides“ pas jį. Autorines teises į „Kaktusą“ jie perdavė Hitčingsui ir tas, pakeitęs muzikantus bei iškabą į „The New Cactus Band“, įrašė diską „Son of Cactus“.

Cactus rockbook 5

1976m. Rastis Dejus pabandė reanimuoti „Kaktusą“, bet, išskyrus jį, senųjų grupės narių šioje formacijoje daugiau nebuvo, todėl naujos grupės populiarumas apsiribojo tik Florida. 70-siais Rastis bandė tapti „AC/DC“ vokalistu vietoj Bono Skoto, bet neįtiko broliukams Jangams.

1982 metais Rastis Dejus subūrė grupę „Uncle Acid & The Permanant Damage Band“, garsėjančią savo meile narkotikams. Liepos 3 dieną Rastis, jo 11-metis sūnus Raselas ir kaimynas Gartas Makrejus, su kuriuo jis kartu „narkošinosi“, buvo nušauti jo grupės gitaristo Rono Sanderso, kuriam Rastis buvo skolingas „babkių“.

2006 metais Timas Bogertas, Karmin Episas ir Džimas Makartis vėl susitiko studijoje ir įrašė albumą „Cactus V“, po kurio buvo užvertas paskutinis šios triukšmingos grupės istorijos lapas…

https://www.youtube.com/watch?v=0GD5RcG5-wY

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo gegužės 22, 2015 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: