RSS

Trumpai tariant

17 Bal

Šis „TT“ numeris yra kaip niekad liūdnas: daug garsių muzikantų iškeliauja į dangų… Viens po kito išeina „auksinio roko amžiaus“ didvyriai. Garbė jiems…
Oficialus grupės „Three Dog Night“ saitas paskelbė apie klavišininko Džimo Grinspuno mirtį. 2014 metais jam buvo diagnozuotas smegenų auglys. Amerikiečių grupė „Three Dog Night“ susikūrė 1968 metais. Ji grojo melodingą pop-roką su fanki, soul ir r&b muzikos elementais. 1969-1975 metais “TDN” turėjo didžiulę komercinę sekmę: 12 jos albumų gavo “auksinio” statusą, 21 singlas įėjo į pirmą Top-40 dešimtuką, o septyni iš jų gavo “auksą”. Per penkerius metus grupė pardavė 40 milijonų albumų visame pasaulyje.

 

eimwjsyvfhqvggc0lvca

„Iron Maiden“ vokalistui Briusui Dikinsonui gydytojai diagnozavo vėžį. Prieš pat Kalėdas jis praėjo įprastą medicininį patikrinimą, kurio rezultatai sukėlė medikams įtarimų. Testai ir biopsija nustatė nedidelį liežuvio auglį. Septynias savaites truko chemoterapija. Laimei, auglys buvo aptiktas ankstyvoj stadijoj, todėl medikai tikisi, kad liga bus nugalėta gegužės pabaigoje. Dar kelis mėnesius truks reabilitacija ir visiškas pasveikimas. Noriu priminti, kad Dikinsonas į „Iron Maiden“ atėjo 1981 metais, kai ją paliko Polas Diano. 1993 metais Briusas paliko grupę ir pradėjo solinę karjerą, tačiau po šešerių metų jis vėl grižo į „Geležinę Mergelę“. Paskutinis grupės albumas „The Final Frontier“ buvo išleistas 2010-ais.

 

metallica_2
„Metallica“ dirba studijoje, įrašinėdami naują albumą. „Dulkinamės su albumu. Turim daug naujų dainų ir mes jas „poliruojam“. Relizas greitai“,- interviu žurnalui „Rolling Stone“ sakė Larsas Ulrichas. Jau įrašyta 12 dainų, dar yra apie dvidešimt, kurios šlifuojamos. „Turėkit kantrybės. „Metallica“ laikai dar nepraėjo! Mes baigiam naujos medžiagos įrašymą. Jeigu aš sakau „baigiam“, tai reiškia dar mėnuo, du. Dabar vos ne kasdien mes rašom daug naujos muzikos. Gyvenimas nestovi vietoj, mes turim šeimas, įvyksta kažkokie asmeninio pobūdžio įvykiai, o tai irgi reikalauja papildomo laiko“,- baigė interviu Larsas.


Sulaukęs 77-rių, mirė progresyvinio roko komandų „Soft Machine“ ir „Gong“ lyderis Devidas Alenas. Gydytojai jam „leido“ pagyventi dar pusę metų, tačiau vėžys atėmė iš jo tokia galimybę. Devidas Alenas, puikus gitaristas, vokalistas ir kompozitorius gimė 1938 metais Melburne ir labiausiai buvo žinomas progresyvaus roko fanams kaip grupių „Soft Machine“ ir „Gong“ įkūrėjas.

 

Andy Fraser

Andy Fraser

Dar vienas garsus roko muzikantas mirė savo namuose Kalifornijoje kovo 16 dieną – tai grupės „Free“ bosistas ir kompozitorius Endis Freizeris. Jam buvo 62-ji. Nors klasikinio roko gerbėjai gerai atsimena britų bliuzo ir hardo pionierius, noriu trumpai priminti, koks tai buvo žmogus. Endis buvo ne šiaip „Free“ bosistas – kartu su vokalistu Polu Rodžersu jis parašė visą grupės muziką, tame tarpe ir garsujį hitą „All Right Now“.

Iki 12 metų Endis Freizeris mokėsi klasikinio fortepijono klasėje, kol vieną dieną rokas pakeitė jo gyvenimą. Jis tapo Aleksio Kornerio, pagrindinio bliuzo propaguotojo Anglijoje, vienu iš dvasinių sūnų. Korneris turėjo ypatingą uoslę vunderkindams. Dar būdamas paaugliu, Endis spėjo pagroti pagrindinėje bliuzo muzikantų kalvėje „John Mayall & The Bluesbreakers“, o penkiolikos metų, proteguojant Korneriui, „įstojo“ į naują, jauną grupę „Free“ (vyriausiam jos nariui buvo „beveik“ 18 metų). Po to, kai grupė, per penkerius metus sugrojusi daugiau kaip 700 koncertų ir pardavusi 20 milijonų diskų, 1973-ais iširo, Freizeris organizavo grupes „Sharks“ ir „Andy Fraser Band“. 70-jų pabaigoje jis persikėlė į Kaliforniją ir kūrė dainas daugeliui žymių artistų, tame tarpe Džo Kokeriui, Rodui Stiuartui, Polui Jangui ir Robertui Palmeriui, kuriam, beje, parašė vieną garsiausių hitų – „Every Kinda People“

Mikas Džageris negalvoja apie išėjimą i pensiją ir tikisi įrašyti dar vieną albumą kartu su „Rolling Stones“. Kaip sakė 71 metų muzikantas, per paskutinius du metus jis parašė daugybę naujų dainų: „Turiu daug gerų „juodraštinių“ įrašų, kuriuos norėčiau sutalpinti į albumą“. Jeigu grupė nepalaikys jo iniciatyvos, jis pasiruošęs išleisti solinį albumą: „Tarp mano įrašų yra dainos, kurios idealiai tiktų Rolling Stones, yra ir tokių, kurios vargu ar atitinka „rolingų“ dvasią“. Paskutinis grupės albumas „A Bigger Bang“ pasirodė 2005 metais.

( O jūs galvojate, kad jie šiaip sau dainavo apie Šėtoną savo garsioje „Sympathy For The Devil“? Jie jam sumokėjo už fizinį nemirtingumą. Kūrybinį jie patys sau garantavo…)


IT specialistai „atgaivino“ namą, puošiantį kultinio albumo „Physical Graffity“ viršelį. Grupės nariai kartu su firmos “Interlude“ specais sukūrė interaktyvų video „Brandy & Coke“. Ši kompozicija yra alternatyvus dainos „Trampled Under Foot“ miksas. Dėka šio puikaus „gyvo“ videoklipo, LZ gerbėjai turi galimybę pažvelgti į pastato vidų per norimą langą. Pasirinkęs vieną iš 16 langų, žiūrovas lyg „įeina“ į kambarį ir stebi atgijusias scenas, kurios susietos su albumo viršelio iliustracijomis. Galima pamatyti realius kadrus iš koncerto Earl‘s Court‘e, originalią animaciją ir dar daug ką įdomaus. Panaudota technologija leidžia žiūrovams sekti personažus ir net sąveikauti su jais, judant klaviatūros pagalba iš kambario į kambarį, nepertraukiant dainos. „Brandy & Coke” yra dalis legendinio albumo, kuris neseniai buvo išleistas „deluxe“ formatu ir skirtas originalaus albumo išleidimo 40-mečiui. Priminsiu, kad dvigubas albumas „Physical Graffity“ 16 kartų gavo „platininio“ albumo statusą Amerikoje ir teisėtai pripažintas vienu iš geriausių visų laikų ir visų tautų dvigubų albumų (leisiu sau tuo suabejoti). „Pažaisti“ su interaktyviu video galit pagal nuorodą:
http://www.ledzeppelin.com/video

 

the_everlasting_songs_an_all_star_tribute_to_pink_floyd
Išleistas labai įdomus „tribute“ albumas „The Everlasting Songs: An All Star Tribute To Pink Floyd“. Panašūs kolektyviniai darbai dažnai būna abejotinos vertės ir sukelia daug prieštaringų vertinimų, tačiau šiuo atveju susirinko tikrai įspūdinga „olimpinė“ roko žvaigždžių komanda. Ar kas galėjo įsivaizduoti, kad vienoje studijoje susirinks „Styx“, „Toto“, „King Crimson“, „Yes“, „Deep Purple“, „Gentle Giant“, „The Doors“, „Journey“, „Emerson, Lake & Palmer“, „Dream Theater“, Edgaras Vinteris ir kiti. Ir ne antros grupių personos, o tikrai gerai žinomi progresyvios muzikos gerbėjams muzikantai. Tikra šventė melomanams! Leisiu sau dar kartą įkišti savo trigrašį ir pasakyti, jog albumas tikrai klasiškas!

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo balandžio 17, 2015 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: