RSS

Trumpai tariant

06 Kov

„Bitlų“ butas Londone bus parduotas aukcione. 1963 metais, kai jau tapo itin populiarūs, vaikinai nusprendė, kad jiems reikalinga „oazė“, kur jie galėtų ramiai ir niekieno netrukdomi pailsėti. Fanai persekiodavo juos visur, todėl Brajanas Epstainas nupirko jiems butą, pažymėtą 7 numeriu, Whaddon House, Naitsbridže. Iš pirmo žvilgsnio įprastas butas, kuris turėjo originalų praeito amžiaus interjerą, tapo tikru prieglobsčiu Bitlams. Būtent čia jie buvo susirinkę prieš vizitą į Bekigemo rūmus, kur turėjo iš Karalienės rankų atsiimti skirtus apdovanojimus. Pradinė būsto kaina 2,5 milijonai svarų – už šią kainą pirkėjas gaus miegamąjį, du svečių kambarius, vienas kurių perdarytas į valgomąjį, didelį kambarį svečių priėmimams, balkoną, iš kurio vaikinai sveikino gerbėjų minias, ištisą parą dirbantį konsjeržą, sodą ir požeminį parkingą. Svečių, kurie lankėsi šiame bute, sąraše yra Mikas Džageris su Kitu Ričardsu ir aktorė Džudi Garland.

20150121123421957
Vokiečių grupės „Tangerine Dream“ įkūrėjas ir vienas įtakingiausių elektroninės muzikos veikėjų Edgaras Freze mirė eidamas 70 metus. „Mirties nėra, yra kosminio adreso pakeitimas“,- taip, pacituodamas patį Freze, pakomentavo šią netektį grupės oficialaus saito administratorius. Edgaras Viltaras Freze gimė 1944 metais Tilžeje (dabartiniam Sovetske), 1960-jų pradžioje jis atvyko į Vakarų Berlyną, kur 1967-ais subūrė „Tangerine Dream“. Šį pavadinimą muzikantai sugalvojo įkvėpti Bitlų dainos „Lucy In The Sky With Diamonds“, kurioje yra tokie žodžiai: “tangerine trees and marmelade skies“. 60-70-aisiais grupė daug eksperimentavo su elektroniniais muzikos instrumentais ir paliko savo pėdsaką įvairiuose muzikos žanruose. Jie yra pripažinti Berlyno elektroninės muzikos mokyklos pradininkais. Grupė per savo gyvavimo istoriją įrašė daugiau kaip 100 albumų.

edgar_freze
Dar viena sunki netektis – mirė graikų dainininkas Demis Rusos. Jis mirė nesulaukęs 69-ių. Demis buvo vienas iš grupės „Aphrodite‘s Child“ įkūrėjų, vėliau palikęs grupę tęsė solinę karjerą. Ko gero, nėra žmogaus, besidominčio muzika, kuriam unikalus vokalisto balsas nepaliko gilaus įspūdžio.

_80519068_demisroussos-2012concert-getty
Nuo vasario antros dienos eBay pradėjo ekskliuzivinį retų „The Beatles“ ir „The Rolling Stones“ fotografijų iš buvusio tour-menager‘io Bobo Boniso archyvo pardavimą. Kalba eina apie tikrą lobį: 3,5 tūkst. anksčiau nepublikuotų fotografijų, kurias Bonis padarė 1964-1966 metais. Po jo mirties 1992 metais, visas archyvas buvo laikomas rūsy ir tik prieš penkis metus jo sūnus Aleksas surado jas. „The Bob Bonis Archyve“ tvarkytojai kas mėnesį pristatys po dešimt fotografijų, ir tai tęsis ištisus du metus. Kiekviena fotografija turės atitikmens sertifikatą ir kainuos nuo 175$ iki 625$ priklausomai nuo nuotraukos formato. Bus parduota 800 Bitlų ir 2,7 tūkst. Rolingų nuotraukų. 10% surinktų lėšų bus pervesta į Grammy Foundation ir Grammy Museum sąskaitas.

2965_705202
Universal Music oficialiai paskelbė, kad 18 studijinis Ringo Staro albumas „Postcard From Paradise“ bus išleistas kovo 31 dieną. Albumą prodiusavo pats Ringo, o įrašai buvo padaryti jo namų studijoje Los-Andžele. Diską jam padėjo įrašyti bitlo draugai, garsus muzikantai: Džo Volšas, Benmontas Tenčas, Deivas Stiuartas, Piteris Fremptonas ir Ringo Starr and His All-Starr Band.

2015021022522041

Vasario pradžioj „Black Sabbath“ bosistas buvo sulaikytas po to, kai girtas sukėlė muštynes Kalifornijos nacionalinio parko teritorijoje, garsiame Mirties Slėnyje (matyt, chebrytę paveikė pavadinimas…). Policija jį apkaltino vandalizmu, pasirodymu neblaiviam viešoj vietoj ir žmonių užpuolimu. Kol kas buvo pranešta apie vieną nukentėjusį. Muštynės vyko „Corkscrew saloon“ užeigoje, kur buvo išmuštas stiklas. Batlerį įkišo į cypę, tačiau kai jis pridavė tyrimus (siusiuką ir kraują), pasirašė atitinkamus dokumentus ir šiek tiek prablaivėjo, jį paleido į laisvę. Skandalas prasidėjo, kai Batleris pradėjo aiškintis su vienu iš lankytojų ir po to davė jam į „dūdą“. Anglo, tai yra Batlerio, atstovai jokių komentarų apie incidentą nedavė. Dar yra parako senų metalistų parakinėse!

gizer_batler_
Yra svarių priežasčių spėti, kad Deivido Gilmoro planai išleisti naują albumą realizuosis 2015 metais. Deivido žmona Polly Samson paviešino fotografiją, darytą sesijinio pianisto Džulso Holando studijoje. Vėliau pasirodė informacija, kad dar vienas klavišininkas – Džonas Kerinas dalyvavo įrašant kompozicijas naujam Gilmoro albumui. Tačiau nei naujo albumo pavadinimo, nei dar kokios nors informacijos apie diską nėra. Panašiai buvo slepiama informaciją ir apie paskutinį „Pink Floyd“ opusą „The Endless River“.

dgandjools
Džimis Peidžas pareiškė, kad rimtai galvoja grįžti į sceną. Kokiu pavidalu – ar tai bus nauja grupė, ar atgimęs „Led Zeppelin“, jis nepatikslino. Ši idėja iškilo per spaudos konferenciją, skirtą „LZ“ albumo „Physical Graffity“ 40-mečiui. „Aš palaikau savo, kaip gitaristo, įgūdžius ir kartu dirbu ruošdamas „LZ“ albumų perleidimui. Kažką konkretaus apie tolimesne veiklą galesiu pasakyti šių metų pabaigoj. Aš jau mankštinu pirštus! Jūsų laukia didelė staigmena, viliuosi, kad tai bus labai netikėta“,- visus suintrigavo gitaristas.

Jimmy_Page_-_A.R.M.S._Concert,_Oakland,_Ca._1983
Kolekcionieriui Bariui Tomasui pasiūlė 1000 svarų už vieną tualetinio popieriaus lapą, kurio „atsisakė Bitlai“, pranešė The Daily Mail. Kaip praneša laikraštis, šį „raritetą“ Baris pirko aukcione 1980 metais ir sumokėjo už jį 85 svarus. Prie šio „artefakto“ buvo pridėtas EMI menedžerio Keno Tausendo laiškas. „Aš nuėjau į aukcioną, nes esu Bitlų gerbėjas. Kai pamačiau šitą ruloną, jis man iškarto patiko, man atrodė, kad tai originalus ir unikalus daiktas.

2015021622094407

Daugiau niekas negali pasakyti, kad turi tualetinį popierių, kuriuo nepasinaudojo Džonas Lenonas “,- papasakojo Baris. Ir nors prieš kelias dienas kompetentingi ekspertai pareiškė, kad negali įvertinti „tokio keisto objekto“, bet atsirado žmonių, kurie pasiūlė „brangenybės“ savininkui tūkstantį svarų už viena lapelį. Kaip prisipažino Baris, jis galvoja apie „rariteto“ pardavimą dalimis, tačiau nėra aišku, ar jam užteks jėgų tokiam žingsniui… Reikia manyti, kad Bitlai kaip ir visi normalus žmonės, sirgo. O kai sergi, medikai prašo tavęs skystų ir kietų tyrimų. Ar tik neišlįs kada į dienos šviesą tokie „unikalūs“ artefaktai?

Veteran rock guitarist Tony Iommi perfor
Televizijos kanalas VH1 parodė multfilmą „Išsami heavy metal istorija: kruvini pirštai“. Pagal pavadinimą sprendžiant, tai gali būti kažkas iš serijos „Pjūklas“, tačiau tikrai tai nėra kažkelinta siaubiako serija. Šiame multike „Black Sabbath“ gitaristas Tony Iommi pasakoja apie tai, kaip nelaimingas atsitikimas leido jam sukurti nepakartojamą skambėjimą, kuris gavo pavadinimą „heavy metal“. Jis papasakojo, kad 60-siais Birmingemas buvo pramoninis miestas „panašiai kaip Detroitas“, ten Tonis dirbo suvirintoju, bet labai mėgo muziką ir išmoko groti gitara ir akordeonu. Kai jo grupė „Earth“ turėjo išvykti koncertuoti Europoje, Tonis norėjo eiti atostogų, bet motina liepė jam grįžti į gamyklą. „Man liepė stoti prie didelių staklių, bet aš nežinojau kaip jas valdyti,- prisimena gitaristas. – Kai aš padėjau į stakles didelį metalo lakštą, staklių dalis su baisia jėga nusileido ir nukirto man dviejų pirštų galiukus. Kraujo buvo daug“. Jo kolega padėjo nupjautų pirštų galus į degtukų dėžutę ir išsiuntė Tonį kartu su ja į ligoninę. Pirštų galų jam neprisiuvo ir gydytojai pasakė, kad groti gitara jis negalės. „Man kilo baisi depresija, – pasakoja Tonis. – Mane atėjo aplankyti vienas iš gamyklos vadų ir papasakojo apie džiazo gitaristą Džango Reinhartą, kuris buvo irgi praradęs du pirštus“. Įkvėptas šios istorijos, Tonis pasigamino antpirščius, pradėjo naudoti plonas stygas ir sumažino jų įtempimą, bei išrado dar kelis grojimo būdus. Šios visos kombinacijos ir sukūrė skambėjimą, kuriuo garsėja „Black Sabbath“. „ Be abejonės, ši trauma man tapo sunkiu išbandymu, bet galų gale ji man padėjo kūryboje. Aš išradau naują skambėjimą, naują grojimo stilių, naują muzikos stilių“.

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo kovo 6, 2015 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: