RSS

Archeologija: “Paul McCartney Is Dead“?

06 Sau

     Na ką, sveiki atvykę į 2015-uosius, į nežinia kuo ypatingos Ožkos metus. Apturėjom dvi savaites įvairių atrakcijų, konkursų ir žaidimų, pvz. „suvalgyk 12 valgių“, „rask mineralinio butelį“, „susprogdink rankoje petardą“. Kai jau šitie pabodo, Kalėdų Seneliai ir Senelytės prigalvojo naujų, kaip antai: „greitai apsiprekink prekybos centre“, išsikeisk pinigus pašte“, „atspėk banknotą“ ir pan. Iki valiai prisižaidę, lėtai atsigaunam ir grįžtam į realybę…

Dino pradeda 2015-ius labai intriguojančia istorija. Galima sakyti- trileriu…

„A tu žinai, kad Polas Makartnis mirė?“,- su monoliziška šypsenėle, žiūrėdama man į tarpuragę, paklausė mano nuostabioji. „Jeblynkšt“,- su kurtinančiu trenksmu ant grindų krito mano mylimas didelis šaukštas (viskas vyko sekmadieninės trapezos metu). „Ir mes žinom, mama sakė“,- sugrįžę į realybę iš „feisbukų“, suspigo mažieji, jau susileidę savo sekmadieninę dozę čipsų su kola. „Sąmokslas“,- tai buvo pirma mintis, kuri mobilizavo mane atsakomiesiems veiksmams. „Netikėkit, ką jums sako zombiasklaida ir rodo zombiadėžė“,- stojau į gynybinę poziciją. „Viskuo kaltas profesorius ir rusai“,- vos neišsprūdo man, bet laiku prisiminiau, kad adventas ir burnot nevalia. Pakėlęs šaukštą ir nubraukęs jį į šventadieninių kliošavų kelnių klešnę, pabaigiau mucinį, dvasinei tvirtybei paremti padariau sekmadieninį „fufciką“ ir taip tariau savo palikuonims: „ Polas jau buvo vieną kartą miręs- tais laikais, kada kai kurie jūsų, nesubrendėliai, dar anties bijojot, stati po stalu vaikščiojot, duoną vadinot niamnia, o kakutį – bubuku, o kai kurie jūsų dar net nebuvot įtraukti į tarybinio penkmečio prieauglio didinimo planus. Tai ką jūs galit svaraus ir naujo pasakyti apie šią istoriją?“,- pakabinau iškilmingai retorinį klausimą palei krištolinį liustrą ir oriai nukrypavau link savo archyvo, kuriame turėjau užkonservavęs visas prielaidas ir atsakymus apie vieną garsiausių ir intriguojančių ano šimtmečio trolinimo istoriją. Nutariau visus surinktus įrodymus sudėlioti į vieną traktatą, tad nupūčiau nuo klaviatūros saulėgrąžų lukštus, čipsų trupinius, čiupau į ranką pelę ir, atsivertęs papelijusius analų lapus, paspaudžiau keybord‘o klavišą…

magazine

Legenda apie Polo mirtį, žinoma kaip „Paul is dead“, gimė po to, kai Bitlai paskelbė nutraukią koncertinę veiklą. Iš žinomų faktų negalima įrodyti, kad gandai apie Polo Makartni buvo pokštas ar marihuanos paveikto protelio teorija . Šią istoriją ne kartą tyrė rimti sociologai, buvo girdėti įvairių nuomonių, dauguma teigė, jog gandus apie Polo mirtį skleidė patys Bitlai kaip mistifikaciją ar niekingą piarinį triuką. Visi keturi „The Beatles“ muzikantai gandus apie Polo „mirtį“ ne kartą neigė.

Martha & Paul

Martha & Paul

69-jų rugsėjo 17 dieną studentų žurnale „Drake University“ pasirodė straipsnis „Ar Polas Makartnis miręs?“. Jame buvo aprašomi gandai, kurie sklandė universiteto kampuse. Ten buvo minimi keli „raktai“ paskutiniuose Bitlų albumuose, vedantys prie paslapties atskleidimo, tame tarpe ir eilutės „užvesk mane, numirėli“ ar „mano pirštai sulaužyti“ iš dainos „Revolution 9“, girdimos, jeigu klausytum plokštelę atvirkščiai – nuo pabaigos. Tai sukėlė tikrą paieškų bumą neva paslėptos informacijos grupės dainų tekstuose, muzikoje ir albumų meniniame apipavidalinime.

Vėliau istorija, papasakota straipsnyje, apaugo įvairiais „faktais“ ir iš detalių buvo sukurpta istorija, verta holivudo trilerio. Taigi, legenda byloja, jog 1969-jų spalio 12 dieną, į Mičigano radijo stotį laidos „WKNR-FM“ vedėjui Rasui Gibui paskambino klausytojas, prisistatęs Tomu. Tiesioginiame eteryje jis papasakojo istoriją apie tai, kad 66-jų lapkričio devintą dieną Bitlai naktį dirbo studijoje Abbey Road, kur įrašinėjo albumą „Sgt. Perper‘s Lonely Hearts Club Band“. Apie penktą ryto tarp Polo ir likusių grupės narių kilo audringas skandalas ir jis, sėdęs į automobilį, išvažiavo. Lauke smarkiai lijo ir pakeliui prie degalinės Polas paėmė kelkraštyje stovėjusią merginą, vardu Rita. Kai Rita pamatė, kas sėdi prie vairo, iš džiaugsmo pametė galvą ir puolė Polui ant kaklo, dėl ko jis nepastebėjo raudono šviesoforo signalo ir, nesuvaldęs savo Aston Martin, trenkėsi į sunkvežimį. Rita išsikapanojo iš sumaitotos mašinos ir bandė gelbėti Polą, tačiau automobilis užsiliepsnojo. Atvažiavę gaisrininkai pradėjo gesinti mašiną, bet ši sprogo.

daily

Paskui Polo mašiną esą važiavęs žurnalistas, kuris viską matė ir tuoj pat nuskubėjo į redakciją rašyti straipsnio apie šį įvykį. Policija, nustačiusi pagal mašinos numerį jos savininką, susirišo su Brajanu Epstainu, o šis tuoj pat paskambino į laikraštį ir, papirkęs redaktorių, pasiekė, kad straipsnis nebūtų paskelbtas. Taip pat buvo papirktas policininkas, nustatęs žuvusiojo tapatybę. Pasak tyrinėtojų, neva buvo rastas policijos protokolas, kuriame konstatuota „jauno vyro, bruneto, kurio veidas buvo neatpažįstamai subjaurotas, mirtis autokatastrofoje“. Epstainas, pasitaręs su likusiais Bitlais ir gavęs nurodymą iš Downing street 10, jog šis atsitikimas suduos baisų smūgį visai Britanijos ekonomikai (žinia, Bitlai mokėjo nerealias babkes į šalies iždą, o jų albumai tame pačiame ižde sukraudavo krūvas milijonų), taigi Epstainas nutarė tęsti darbą ir surengė Polo antrininkų konkursą. Nugalėtoju tapo aktorius Viljamas Kembelas (kiti šaltiniai tvirtino, kad juo tapo policininkas iš Ontario Bilis Širsas Kembelas, paslaptingai dingęs iškarto po konkurso). Kai kas sakė, kad už šią aferytę jiems buvo sumokėtos nemažos sumelės.
Grupės nariai, neturėdami galimybės papasakoti apie Polo mirtį atvirai, pradėjo kiekviename albume talpinti įvairius vadinamus šios paslapties „raktus“, kaip antai: keistus plokštelių viršelius, dviprasmiškus dainų tekstus, neaiškias metaforas, frazes apie Polo mirtį, girdimas tada, kai plokštelė paleidžiama nuo galo į pradžią.

201301091913478810

1969 metais spalio 21 dieną „The Beatles“ atstovas spaudai oficialiai paneigė gandus, pavadindamas juos „a load of old rubbish“. Bitlų spaudos centras taip pat paneigė visas publikacijas šia tema, pareiškęs: „ši istorija cirkuliuoja jau du metus ir mums rašo visokie psichai; nepaisant to, Polas gyvas ir vis dar su mumis“. Gandai atslūgo, kai žurnalas „Life“ lapkričio 7-ą paskelbė interviu su Polu, kur jis sakė: „Galbūt, gandai prasidėjo dėl to, kad aš ilgai nebendravau su spauda. Aš maniau, kad jau užtektinai pasakyta spaudai ir dabar neturiu ką pasakyti. Aš laimingas, būdamas su savo šeima, ir aš dirbu tada, kada noriu. Aš buvau įjungtoj būsenoj ištisus dešimt metų ir niekad neišsijungdavau. Dabar aš stengiuosi atsijungti, kai tik tam atsiranda galimybė. Dabar būčiau labai laimingas, jei būčiau mažiau žymus“. Jis pakartojo garsią Marko Tveno frazę:„Gandai apie mano mirtį smarkiai perdėti. Manau, jeigu mirsiu, aš apie tai sužinosiu pirmas.“

Ram, Paul, Linda

Ram, Paul, Linda

Tos atmintinos radijo laidos vedėjas Rasas Gibas vėliau gailėjosi, kad padarė tokį neapdairų žingsnį: „Aš negalėjau patikėti, kad pats užviriau tokią košę. Paskambinau savo draugui Erikui Kleptonui į Londoną, o tas mane išvadino „senu pirdūnu“. Išskridau į Londoną, susitikau su Bitlų spaudos atstovu ir jis manęs maldavo kaip nors užbaigti šiuos gandus. „Žmogus yra gyvas,- kokius dar įrodymus reikia pateikti, kad jis gyvas?“,- klausė jis. Su Polu man nei karto neteko susitikti, bet šiais gandais nustojau tikėti, praėjus kelioms dienoms. Tačiau dar ir dabar tikiu, kad Bitlai visgi įdėdavo slaptų triukų į savo įrašus. Beje, praėjus mėnesiui po tos laidos aš gavau laišką iš „Capitol Records“, kuriame buvo parašyta: „Dėkojame Jums, Jūs iššlavėt mūsų plokštelių sandėlius“.

201105111714573012

 

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo sausio 6, 2015 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: