RSS

Archeologija

01 Gru

Pergrėbstant savo archyvą, į akis krito įdomus ir juokingas dokumentas, pavadintas „Užsienio muzikinių ansamblių ir atlikėjų, kurių kūryboje yra ideologiškai ir morališkai kenksmingų kūrinių, anotuotas sąrašas“. Po grėsminga žyma „Tarnybiniam naudojimui“ buvo toks tekstas:

ustanovka

 

Neblogai, ne? Visa ši nesąmonė buvo skirta diskotekų organizatoriams, kad jie žinotu kokią muziką leisti šokiuose, o kokios – ne. Remdamiesi kliedesių pilnais straipsniais komjaunuoliškuose laikraščiuose, kiti komjaunuoliški veikėjai sukurpdavo kitą „briedą“ – juoduosius atlikėjų sąrašus.

Gražu? O tai buvo vos prieš 30 metų. O dar prieš dvidešimt metų, 1965-siais, už tokios muzikos klausymąsi ir platinimą, ilgus plaukus ir kliošines kelnes galėjai būti iškviestas į KGB. Kas, beje ir nutiko man, ramiame provincijos miestelyje vardu Alytus. Bet tada buvo visai nejuokinga…

P.S. Manau dar ne visi pamiršo rusų kalbą ir problemų su tekstu nebus. O žalią jaunimėlį, kuris tos kalbos „nicht verstehen“, pasisodinkit šalia savęs ir išverskit, kokie Pink Floyd buvo ištvirkėliai ir sadistai; bliuzmenai Canned Heat – homoseksualistai. O saldusis Hulio Iglesias – neofašistas.

Gero vakaro.

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo gruodžio 1, 2014 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: