RSS

Mano gyvenimas su Džonu. Lenono žmonos Sintijos prisiminimai (33 dalis)

21 Lap

The+Beatles+theb

Kai pirmą kartą pamačiau Joko,
iškart supratau, kad tai moteris
Džonui.
Jaučiau, kad netransliavau tomis pačiomis bangomis, kaip Džonas. Jam reikėjo mano palaikymo ir iniciatyvos jo neįprastose idėjose ir sumanymuose. Netrukus po mūsų grįžimo iš Indijos turėjau progos įsitikinti, kaip Džonui reikėjo žmogaus, panašaus į jį patį. Niekas nežinojo apie tai, jog mano vyras ilgą laiką susirašinėja su japonų kilmės menininke ir filmų kūrėja. Apie jos „filmus“ sakydavo, kad yra labai „vežantys“. * Pirmą kartą pamačiau Joko Londone per meditacijos seansą. Anksčiau mūsų adresu ateidavo laiškai Džonui, juose Joko prašė finansinės paramos jos knygos „Grapefruit“ išleidimui. Skundėsi, kad niekas nesupranta jos kūrybos ir jeigu negaus iš niekur paramos, mes velniop tą darbą. Mūsų šeimininkė Dot pasakojo, kad ta moteris dažnai ateidavo į namus, vis klausdama apie Džoną, tačiau laimė su juo pasikalbėti jai nenusišypsojo.

The+Beatles+YellowSubmarine

Neturėjau nuomonės apie tą moterį, kai vieną kartą atėjo pas mus juodais rūbais ir tyliai atsisėdo kambario kamputyje. Ir staiga mano galvoje nušvito ir pajutau grėsmę. Tuomet neištarėm nei žodžio. Tada viskas dar atrodė taip nekaltai.
Kai susipažinau su Džonu, jo meilės idealas Nr.1 buvo Bridžit Bardo, o antrą vietą tvirtai laikė prancūzų aktorė ir dainininkė Džuljet Greko. Kai pirmą kartą pamačiau Joko, iškart supratau, kad tai moteris Džonui, instinktyviai jutau jųdviejų aurą, kuri buvo identiška. Bet pradžioje buvau įsitikinusi, kad Džonas nesuks sau galvos dėl šios keistos japonės – pamenu, ji įsėdo į mūsų mašiną, kai mes grįžom iš meditacijos seanso. Džonas šaltai pažvelgė į mūsų naują pažįstamą, tarsi galvodamas, kaip čia su ja elgtis. Nors gyvenimas ėjo savo vaga, mano susirūpinimas augo, jaučiausi lyg sėdėčiau ant vulkano kraterio. Džonas pastebėjo mano būseną ir pasiūlė man važiuoti kartu su Donovanu, jo drauge, Aleksis bei Harisono žmonos sese Dženi Boid pailsėti į Graikiją, nes jis pats kelias dienas dirbs įrašų studijoje Londone. Pagalvojau apie saulę ir šiltą jūrą ir apsiraminau, galvojau – grįšiu pailsėjusi ir su visom problemom, kurių jau nesugebėjau kontroliuoti, susidorosiu. Dvi savaitės Graikijoje buvo nuostabios: atsikračiau visų blogų minčių; abejonių ir susirūpinimų voratinklis dingo. Buvau laiminga ir kupina gerų vilčių, bei norėjau pradėti mūsų gyvenimą su Džonu iš naujo.

0281

Kai grįžom, atrodė, kad mūsų niekas nelaukė. Buvo keturios valandos, o lauke degė lempa; langai buvo aklinai uždengti. Nesimatė jokių gyvybės ženklų: mūsų nepasitiko krykštaujantis iš džiaugsmo Džulianas, nebuvo nei Džono, nei Dot – tvyrojo mirtina tyla… Mano širdis pašėlusiai daužėsi. Lauko duris buvo atlapos ir mes urmu įėjom į vidų šaukdami:“ Hej, kur visi esat? Ar čia kas yra?“. Buvo tylu. Mes įėjom į mažąją svetainę, iš kur sklido tylaus pokalbio atgarsiai. Kai atidarėm duris, pamačiau vaizdą, nuo kurio netekau amo. Ant stalo ilsėjosi kalnai nešvarių indų, ant langų užtrauktos naktinės užuolaidos, ant stalelio dega naktinė lempa. Priešais duris, induso pozoj apsivilkęs chalatu, sėdėjo Džonas. Šalia jo pamačiau Joko – ji sėdėjo nugara į duris tokioj pačioj pozoj ir jautėsi it savo namuose. Į mano pasisveikinimą išgirdau:“ Ooo, sveika!”. Nors ir laukiau tos dienos, kada Joko taps svarbia Džono gyvenime, tačiau nuo šios brutalios realybės suakmenėjau. Abu atrodė kaip puiki pora ir nepaisant nekasdieniškos situacijos, buvo visiškai ramūs. Pasijutau nereikalinga, žemė pradėjo slysti man iš po kojų – savo namuose tapau nepageidaujama. Iš visų jėgų pasistengiau neparodyti savo jausmų ir tesugebėjau ištarti:” Vakare noretume visi pavakareniauti. Pusryčiavom Romoje ir nutarėm, kad būtu puiku pavakareniauti Londone. Gal eisi su mumis?”. Visa ši tirada, atsižvelgiant į situacijos tragikomiškumą, nuskambėjo baisiai kvailai. Atsakymas buvo trumpas:” Ne, ačiū”.

The+Beatles+Hey+Jude+1968

 

Daugiau nepratariau ne žodžio. Baisiai norėjau dingti, ką ir padariau. Nubėgau į viršų ir greitai susirinkau kai kuriuos savo daiktus, tuo momentu pakliuvusius po ranka. Supratau, kad turiu atsidurti kuo toliau nuo žmonių, kurie man sukėlė skausmą. Bėgdama laiptais žemyn, pastebėjau prie svečių miegamojo tvarkingai sustatytas japoniškas šlepėtes(…) Mano kompanija buvo šokiruota ir pasimetė, tad, kai paklausiau, ar galiu kelioms dienoma pas juos apsistoti, jie iškarto sutiko.

The+Beatles+Cachorros

Dženi ir Aleksis gyveno Londone, nedideliame name. Jie nebuvo meilužiai, o tik draugai, todėl mano buvimas pas juos jiems netrukdė(…) Jaučiausi labai blogai. Susiradau laikiną pastogę, bet neturėjau supratimo, ką daryti toliau. Žinojau, kad Džulianu rupinasi Dot, bet labia troškau būti su savo mažyliu. Nežinojau kur eiti, dvi ar tris dienas gyvenau pas Dženi ir Aleksiu, kol mano nervai šiek tiek aprimo ir tik tada supratau kas įvyko. Turėjau priimti sprendimą dėl tolimesnio mano gyvenimo.(…) Susėdom su Džonu kambaryje pakalbėti kaip suaugę apie mus ir mūsų santuoką. Pokalbis virto išpažintimi: Džonas pasakojo apie savo neištikimybę ir svajones apie kitas moteris. Klausiausi jo ir vėl pajutau viltį, kad mūsų ateitis nėra tokia beviltiška. Kai pagaliau pokalbis palietė pačias nemaloniausias temas, kai išskalbėm visą purvą, dar kartą pajutom, kad mums kartu gerai. Prisiartinau prie Džono, o jis apkabino manę, išsilaisvinęs iš kaltės jausmo ir sukuždėjo, kad myli manę kaip niekad stipriai.

The+Beatles+Let+It+Be

Trumpą laiko tarpą viskas atrodė puikiai. Kalbėjomės tarpusavy kaip niekad atvirai ir man pasirodė, jog tunelio gale pamačiau šviesos ruoželį. Džonas so Polu ruošėsi antrajai kelionei į Ameriką ** ir kai priartėjo išvykimo data, maldavau, kad jis paimtų mane su savim. Kai jis atsisakė, supratau, kad tai pabaiga. Pasakiau jam, kad išvažiuosiu kartu su motina ir Džulianu atostogauti į Italiją. Nenorėjau likti viena namuose. Džonas net nebandė manes atkalbėti. Ramiai išklausė mane ir dar labiau užsisklendė savyje. Atėjo išvykimo diena. Mano motina pastebėjo permainas mūsų santykiuose ir viską išklojo Džonui. Jis pasiuto iš pykčio ir pasiūlė greičiau važiuoti į Italiją. Kai išeidinėjom iš namų, Džonas net neišėjo atsisveikinti.

The+Beatles+Rooftop+Concert

* Joko Ono buvo iš turtingos šeimos ir būdama paauglė kartu su tėvais emigravo į Valstijas. Studijavo menus ir muziką Sarah Lawrence koledže. Aštuoniolikos metų ištekėjo už japonų muzikanto – 60-jų pradžioje priklausė naujajai avangardistų bangai, susibūrusiai žinomo ekscentriško menininko Endi Vorholo aplinkoje. Organizuodavo “happening”us, rašydavo niekam nesuprantamas eiles. Į Angliją atkeliavo 1966 metais kartu su savo antru vyru – amerikiečiu, filmų prodiuseriu Toniu Koksu, su kuriuo turėjo dukrą Kyoko. Nugarsėjo fotografijų ciklų su žmonių užpakaliais ir kitokiom nesąmonėm. Su Džonu susipažino savo parodoje; jis davė pinigų Joko katalogui, tačiau nenorėjo, kad jo vardas ten figūruotu. Džonas greitai buvo “suvystytas” įžūlios meninkės. Džonas rašė jai laiškus iš Indijos, gaudamas iš jos “message cards” su trumpomis frazėmis, pvz. “Esu šalia. Ieškok manęs danguje”. 68-jų pavasarį jis išsiuntė Sintiją į Graikiją, o pats liko Veibridže su savo mokyklos laikų draugu Piteriu Šoltonu. Būtent tada Džonas pakvietė į svečius Joko. Sekančią dieną Džonas paprašė, kad Šoltonas surastu jam namą, kuriame jis galėtu apsigyventi su Joko. Po kelių dienų grįžo Sintija ir rado “balandėlius”. Netrukus Ono pradėjo kartu su Džonu lankytis įrašų studijoje (nors Bitlai buvo susitare nesivedžioti žmonų ir draugių į studiją). Likes trejetas iš pradžių traktavo šį Džono poelgį kaip eilinį kaprizą. Tuo metu Joko paliko savo teisėtą vyra ir apsigyveno kartu su Džonu iš pradžių Veibridže, o paskui pas Ringo.

** Džonas turėjo skristi į Niujorką dalyvauti firmos Apple filialo Amerikoje atidaryme.

0599

 

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo lapkričio 21, 2014 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: