RSS

Trumpai tariant

10 Kov

.
Saitas Examiner išspausdino interviu su garsiu būgnininku Karmainu Episu, kuris dalyvavo įrašant  Pink Floyd albumą „A Momentary Lapse of Reason“.

carmine appice

– Jūs grojote „A Momentary Lapse of Reason“ – tai vienas geriausių albumų, kurį Pink Floyd įrašė be Rodžerio Voterso. Koks jausmas apimdavo, grojant su Pinkais?

– Buvo linksma! Kai man paskambino Bobas Ezrinas, aš iškart paklausiau: “O kur Nikas?“. Jis pasakė, kad Nikas neseniai dalyvavo automobilių lenktynėse su Ferrari ir jam, kaip pasakė prodiuseris, skauda nuospaudas. Paskui pridėjo, kad, atvirai tariant, jiems nekenktų įlieti šviežio kraujo ir šiek tiek pagyvinti kraujotaką. Todėl aš sutikau. Jie atėjo, nešini dainos „Dogs of War“ įrašu keturių takelių juostoje. Aš grojau visą dieną ir įrašiau viską į 24 takelių magnetofoną – išėjo apie porą valandų grojimo. Vėliau Bobas visa tai įkomponavo. Kai aš paskambinau jam ir paklausiau, kaip tai skamba, jis pasakė tik vieną žodį: „Drąsu!“. Po savaitės aš vėl perskambinau Bobui ir vėlgi paklausiau to paties, atsakymas buvo: „Nuostabu!“. Pagaliau aš išgirdau šią dainą 1988 metais, būdamas Kanadoje – ten aš dirbau su heavy metal filmu „Black Roses“ (filmas pasakoja apie heavy metal komandą „Black Roses“, filmo garso takelį įrašė tuo metu garsios heavy komandos „King Kobra“, Hallow‘s Eve“, „Lizzy Borden“ ir kt.- past. Dino). Man kažko, nepamenu ko, prireikė muzikos parduotuvėje ir ten aš išgirdau Pink Floyd albumą. Ilgai negalvojęs nupirkau kasetę. Kai parėjau namo, užsidariau savo kambary ir paleidau grotuvą. Aš buvau smarkiai nustebęs. Vėliau aš gavau auksinį ir platininį diską.

– Jūs dirbot studijoje kartu su Deividu Gilmoru?

– O taip, ten buvo Deividas, Rikas Raitas, Tonis Levinas, o dar mačiau Niką Meisoną. Kai Pink Floyd grojo šį albumą turo metu, buvo keista stebėti, kaip Nikas groja mano būgnų partijas.

– Keliuose albumo kompozicijose grojo Nikas Meisonas?

– Nemanau, kad jis apskritai grojo. Grojau aš ir Džimas Keltneris. Aš grojau tik „Dogs of War“, o Džimas, manau, likusiuose.  Dabar juokinga prisiminti, kaip aš grojau šį treką savo dukrai, kai ji buvo visai maža. Jis ją labai gąsdino, bet ji vis tiek jį mylėjo. Tikrai, pradžia baisoka – būgnai skamba, tartum žengtų King Kongas…būtent taip ir norėjo Bobas – tokio skambesio, lyg būgnus daužytų pabaisa.

Polas Makartnis laimėjo „Grammy“ keturiose nominacijose, praneša tas pats Examiner. Kartu su „Nirvana“ muzikantais Deivu Grolu, Kristu Novoselicu ir Petu Smiru, Polas buvo apdovanotas už kompoziciją „Cut Me Some Slack“, kuri skamba dokumentiniame filme „Sound City:Real to Reel“. Ji buvo pripažinta kaip „Geriausia roko daina“. Nominacijose „Geriausias muzikinis filmas“ ir „Best Surround Sound Album“ laimėjo „Live Kisses“. Albumas „Wings Over America“, pakartotinai išleistas „deluxe“ versijoje, laimėjo „Best Boxed or Special Limited Editon Package“ kategorijoje.

paul+nirvana

Kaip ir planavo organizatoriai, ceremonijos metu kartu grojo Polas Makartnis ir Ringo Staras. Ringo atliko savo garsųjį hitą „Photograph“, o Polas sudainavo dainą „Queenie Eye“ iš savo naujo albumo „New“. Siurprizu tapo abiejų pasirodymas scenoje, nors, kaip buvo skelbta spaudoje, jie turėjo pasirodyti tik per jubiliejinį šou, skirtą pirmojo „The Beatles“ vizito Amerikoje 50-mečiui.

paul+ringo

Beje, šiam jubiliejui skirti renginiai sudrebino visą Ameriką: Niujorke buvo organizuotas festivalis „Across The Universe“; megapolio meno galerijose buvo atidarytos parodos, pasakojančios apie kiekvieno iš Bitlų ketveriukės gyvenimą ir kūrybą; Manheteno Centriniame parke didžiulė minia Bitlų gerbėjų susirinko prie „Strawberry Fields“ memorialo, skirto Džonui Lenonui atminti. Toks pats susitikimas vyko Hiustone, prie paminklo Bitlams. Festivalyje dalyvavo virš 50 grupių iš viso pasaulio. Savo pirmas gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose Bitlai pradėjo 1964-jų vasario 7 dieną ir jos tęsėsi dvi savaites. Vaikinai surengė du koncertus Niujorko „Carnegie Hall“ ir „Washington Coliseum“ bei dalyvavo Edo Salivano TV šou, kurį žiūrėjo daugiau kaip 73 mln. žmonių.

The Beatles America

Geriausių hitų rinkinys „Queen Greatest Hits“ sumušė pardavimų rekordus Britanijoje: bendras albumo, išleisto 1981 metais, tiražas dabar sudaro 6 milijonus egzempliorių. Britų čartuose pirmą kartą istorijoje užfiksuotas toks pardavimų rodiklis. Kaip pranešė Official Chart Company, kuri užsiima muzikinių įrašų pardavimų statistika, šis „Queen“ albumas yra kas trečioje Jungtinės Karalystės šeimoje.

Queens Greatest HitsAntroje reitingo vietoje atsirado „Abba“ su savo „Gold: Greatest Hits“ (5,1 mln. kopijų), o trečioje – Bitlų „Sgt. Pepper‘s Lonely Hearts Club Band“ (taip pat 5,1 mln. kopijų).

ABBA_Gold_cover

sgt.plhcb

Geriausiu pasaulyje dainų autoriumi vienbalsiai pripažintas Polas Makartnis. Tai pripažino garsiausi roko muzikos muzikantai ir kompozitoriai, kuriuos apklausė žurnalas „New Musical Express“. Buvo apklausta eilė šiuolaikinių garsių muzikos veikėjų, kas, jų manymu, yra geriausias šių laikų dainų autorius. „Visi buvo vieningi, nurodydami būtent Polą Makartnį, nepralenkiamą savo amato meistrą,“- papasakojo leidinio redaktorius Maikas Viljamsas. „Mes kalbėjomės su didžiausiais ir geriausiais muzikantais, ir jie pasakė, kad geriausias pasaulyje dainų autorius – Polas Makartnis“, – pabrėžė Maikas Viljamsas. Todėl „NME“ nusprendė pažymėti sero Polo nuopelnus specialiu apdovanojimu „Autorių autorius“. Vienintelis tokio tipo apdovanojimas buvo jam įteiktas vasario 26 dieną Londono O2 arenoje.

guitat shot

Per kelis artimiausius metus Džono Lenono portretas gali atsirasti ant JAV pašto ženklų. Amerikos Pašto tarnyba patvirtino garsių asmenybių, kurių portretus galvojama patalpinti pašto ženkluose, sąrašą. Į jį dar įeina Džimis Hendriksas, Dženis Džoplin, Džeimsas Braunas, Džonis Karsonas, Stivas Džonsas ir Harvis Milkas. Bus gražu!

ups

Legendinė grupė „Nazareth“ paskelbė naujo vokalisto vardą – vietą prie mikrofono užims 41-ių metų atlikėjas Lintonas Osbornas. Lintonas gimęs Škotijoje ir daug metų užsiima dainavimu. „Po daugelio perklausų mes pagaliau išsirinkom.

Dan McCafferty & Linton Osborne     “Lintonas tiesiog mus pribloškė savo balsu ir atlikimo meistriškumu“,- sakoma muzikantų pareiškime. Dėl ligos grupę palikęs Denis Makafertis taip pat pritarė šiam draugų pasirinkimui. Būdamas ilgus metus „Nazareth“ fanu, Lintonas pasakė, kad “dainuoti su “Nazareth“ geriau už laimėjimą loterijoje“. Dabar grupės muzikantai su optimizmu pareiškė, kad su nauju vokalistu ir frontmenu gavo galimybę vėl repetuoti, koncertuoti ir judėti į priekį.

Nazareth

Tik kyla klausimas: kam? Makafertis buvo ryškus frontmenas su ypatingu balsu ir „Nazareth“ asocijavosi tik su jo vardu, o be jo?…

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo kovo 10, 2014 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: