RSS

Vienas geriausių vokalistų roko muzikos istorijoje šią savaitę galėjo švęsti savo 67-jį gimtadienį…

29 Sau

…Iki 1976-jų Uriah Heep“, kurios vokalistu buvo mūsų herojus Deividas Baironas, išleido aštuonis studijinius albumus ir kartu su „Deep Purple“, „Led Zeppelin“ ir „Black Sabbath“ stovėjo britų sunkaus roko avangarde. „Hipai“ savo populiarumu netgi juos lenkė: S. Sąjungos platybėse (o ypač nelaisvoj Lietuvoj) kiekvienas save gerbiantis melomanas būtinai privalėjo turėti savo plokštelių-juostų kolekcijoje jų įrašus. Mūsų visų mylima „Hiperbolė“ perdainavo vieną jų gabalą, šokiuose skambėdavo jų įrašai – žodžiu, mūsuose vyravo tikra „hipomanija“.

Germany-Promo Uriah Heep

O viskas prasidėjo 47-jų sausio 29 dieną, kai pirmas ką tik gimusio Deivido Gariko (tokiu vardu jis buvo pakrikštytas) riksmas paskelbė pasauliui apie būsimos roko žvaigždės atėjimą. Augo muzikalioje šeimoje ir, kaip pats pasakojo, pradėjo dainuoti labai anksti: „Pradėjau dainuoti būdamas penkerių. Mano mama dainavo jazz-band‘e ir visa šeima domėjosi muzika. Kiekvienas grojo kokiu nors instrumentu arba šoko „stepą“. Taigi, tuo metu aš pabandžiau išgarsėti, dalyvaudamas vaikiškame telešou. Mano pirmas ansamblis neturėjo pavadinimo ir gyvavo tik dvi savaites, o kai man sukako 16, vietinė grupė pasiūlė man darbą. Pas juos ilgai neužsibuvau ir perėjau į Miko Bokso grupe „The Stalkers“, vėliau mes su Miku subūrėm grupę „The Spice“, kuri pragyvavo tris metus ir su ja mes neuždirbom nei penso. Maždaug tuo metu mus pastebėjo Gerry Bron‘as (firmos „Bronze records“ bosas) ir patarė paimti į grupę klavišininką, bei pakeisti pavadinimą“. Kažkuriuo metu Deividas Gerikas tapo Deividu Baironu. Kaip prisimena Mikas Boksas: “Tai atsitiko kažkaip netikėtai, bet aš įtariu, kad lemiamą žodį čia turėjo mūsų tuometinio menedžerio – bosisto Polo Niutono tėvas“.

byron.4

Taip 1970 metais roko žvaigždyne atsirado nauja žvaigždė vardu „Uriah Heep“. Jos sudėtį papildė Kenas Henslis – pagrindinis kompozitorius, vokalistas ir multiinstrumentalistas. Staiga visi muzikiniai leidiniai pradžioj Vokietijoj, o paskui Anglijoj ir Amerikoj, pradėjo rašyti apie kylančią roko žvaigždę. Įgimtas artistiškumas ir neįtikėtinai platus balso diapazonas padėjo Deividui tapti ryškiu grupės frontmenu. Su savo stipriu balsu jis ištempdavo net labai silpnus kūrinius. Per aštuonis metus, praleistus su „Uriah Heep“, Baironas kartu su Kenu Hensliu sukūrė tiek puikių kūrinių, jog vien tik šis faktas garantavo jam nemirtingumą…

uriah-heeptank

1975-aisiais, po dešimties metų itin glaudaus „bendradarbiavimo“ su alkoholiu smarkiai pašlijo Bairono santykiai ne tik su kitais grupės muzikantais, bet ir su grupės prodiuseriu. Konfliktai, kylantys gastrolių metų,  repeticijų bei įrašų sesijų „pravaikštos“, jo progresuojantis alkoholizmas perpildė grupės kolegų kantrybės taurę ir Baironas buvo pašalintas iš „Uriah Heep“. Tačiau netrukus jis surinko naują komandą „Rough Diamond“, kurioje buvo puikus muzikantai – „Humble Pie“ gitaristas Klemas Klempsonas ir „Wings“ būgnininkas Džefas Britonas, su kuria išleido albumą. Tačiau šis ir sekantis albumai išėjo tuo metu, kai karaliavo pank rokas, tad ypatingo atgarsio neturėjo. 81-siais, kai „Uriah Heep“ paliko Kenas Henslis, Mikas Boksas pasiūlė Baironui grįžti į komandą, tačiau buvo priblokštas jo neigiamo atsakymo. Apie tai Deividas Baironas rašė laiške savo draugui:“ Nieko nežinau apie Lautoną ir Slomaną (nauji „Uriah Heep“ nariai – Dino past.) todėl, kad išeidamas iš Heep nutariau atminti tik visą, kas buvo geriausio, o visa kita pamiršti. Jie ten galutinai visus išvaikė ir liko tik Mikas, bet nesu tikras, kad jis norės tęsti. Su kiekvienų jų palaikau draugiškus santykius, bet tam, kad juos visiškai atnaujinti, prireiks daugiau laiko…“

byron

Problemos, susijusios su alkoholiu, vis labiau gadino Baironui gyvenimą: jis surengė kelis nesėkmingus koncertus, o vienas buvo nutrauktas, kai vokalistas, tik prasidėjus pasirodymui, prarado sąmonę. 1985-jų vasario 28 dieną Deividas Baironas buvo rastas negyvas savo bute Redinge.  Tiesioginė mirties priežastis nebuvo alkoholis: prieš mirtį jis negėrė ir po mirties jo kraujyje nerado alkoholio, taip pat jo nerado ir dainininko namuose, todėl medikai paskelbė išvadą – mirtis nuo širdies smūgio. Skrodimas parodė, kad jo kepenys buvo visiškai sunaikintos alkoholio.

Uriah

Žurnalas „Kerrang!” rašė:“ Dabar visi pradės kalbėti, kad Deividas buvo alkoholikas. Bet milijonams žmonių jis amžiams liks tuo žmogumi, kuris sudainavo nuostabias dainas…“.

david byron

2014 sausio 29-oji: už lango šaltas, saulėtas rytas. Ant stalo garuoja kava, nuo vinilo švelniai nuvalau dulkes ir…“There I was on a July morning, looking for love…“- ir man vėl devyniolika…

Reklama
 
Komentarų: 1

Publikavo sausio 29, 2014 Uncategorized

 

1 atsakymas į “Vienas geriausių vokalistų roko muzikos istorijoje šią savaitę galėjo švęsti savo 67-jį gimtadienį…

  1. dzilbus

    sausio 31, 2014 at 12:20 pm

    Joooo, Igori. Puikiai parašyta. UH gabalai nepasimiršta, kai kurie jau ikonos ir kaip rašai pabaigoje, tikrai nukeliauni į 1970 ir vėl iš naujo gali medituoti. Gerai, kad rašai apie Byron, nes be jo jau nieko neklausiau, ką grupė, vadinama Uriah Heep, grojo vėliau. Tiesiog jie nieko negrojo, net šešėlis kreivas buvo. Na o M. Box reikia gerbti už ištikimybę savo grupei, bet be DB ir jis tampa šalutinis.

     

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: