RSS

Trumpai tariant

10 Sau

    Apdegusi Džimio Hendrikso gitara buvo parduota aukcione už 379.200 $, pranešė “The Sun“. Ši legendinė gitara buvo paaukota 1967 metais, Monterėjaus roko festivalio metu. Baigdamas pasirodymą, Hendriksas apipylė savo Fender Stratocaster‘į degiu skysčiu ir padegė. Vėliau apdegusi gitara buvo perduota garso įrašų studijai Anim Limited, kur pakliuvo į Džeimso Raito, studijos darbuotojo rankas. „Prieš Džimį grojusių „The Who“ lyderis Pitas Taunšendas dainos pabaigoje sudaužė savo gitarą, o grifą įkalė i stiprintuvą“,- pasakojo Raitas. „Džimis suirzo ir sumanė pranokti Pitą, tad paprašė truputi degaus skysčio. Visą pasirodymą jis grojo savo mylimiausia juoda gitara, o pačioje pabaigoje pakeitė ją į kitą, neseniai suremontuotą ir padegė. Per savo karjerą jis sudegino tik dvi gitaras: vieną „Astorijoje“, o kitą būtent šiame festivalyje“. Aukciono namų atstovas pasakė, kad jį „šokiravo kaina,- buvo tik keturi pretendentai į šią gitarą“. Hendriksas kartą pasakė:“ Kai aš degindavau savo gitaras, aš tartum aukodavau tai tai, ką labiausiai mylėjau. O aš mylėjau savo gitarą“.

1860641

    Kaip mes jau rašėm, Džimis Peidžas dirba su naujai remasteruojamais klasikiniais „Led Zeppelin“ albumais. Jis papasakojo, kad katalogas buvo remasteruojamas 20 metų. „Tai didelis laiko tarpas. Viskas buvo pernešama iš analoginio formato į aukštos kokybės skaitmeninį. Viena iš Zepelinų irašų problema – tragiškas ir juokingas medžiagos skambėjimas MP3 formate. Jūs negirdite jo tokio, kaip jis buvo sumanytas. Čia yra daug įvairių versijų ir „outtake“ ‘ų , neįtrauktų į ankstesnius albumus. Pavyzdžiui, ketvirtame albume, kurį mes įrašinėjom Headley Grange, dainoje „When The Levee Breaks,“ mušamieji buvo įrašinėjami hole. Apie tai visi žino ir visi žino, kaip tai kolosališkai skambėjo. Klausytojų teismui bus pristatyta daugelis miksų ir dublių. Mūsų gerbėjai galės pajusti, kaip iš tiesų gimdavo jų mylimiausios dainos“.

2013111713070120

    Du reti Bitlų „White album“ egzemplioriai bus parduodami dviejose skirtingose pasaulio vietose – Amerikoje ir Anglijoje. Dalaso aukciono organizatoriai tikisi parduoti albumą už 28000 $,- tokią didelę kainą tikimasi gauti už limituotą egzempliorių, kurio išleista buvo tik 24 kopijos. Visos jos turi autentišką, iškiliąja spauda atspausdintą personalinį numerį ant viršelio. Kitas albumas su visų Bitlų parašais, kuris taip pat yra labai retas, buvo išstatytas Anglijoje. Už šį retą albumą buvo sumokėta 136800 svarų sterlingų. Kažkas padarė sau puikią Kalėdinę dovaną!

2013120220062713

    Polas Makartnis tapo pagrindine žurnalo Rolling Stone žvaigžde. Savo interviu žurnalui jis papasakojo, kad kurdamas muziką savo naujam albumui, jis ne tik dirbo su jaunais talentais Marku Ronsonu ir Polu Epsvortu, bet ir tardavosi su dar vienu žmogum, su tuo, kas gerai pažista jo muziką – Džonu Lenonu. „Jeigu būna toks momentas, kai aš galvoju: “Dėl šito nesu tikras“, tai aš numetu idėją į kitą kambario kampą Džonui. Jis sako:“ Tu negali eiti šiuo keliu, drauguži“. Aš atsakau:“ Tu visiškai teisus. O kaip šitas?“. „Štai taip geriau“. Mes pasikalbam. Aš negaliu šito prarasti“,- atviravo seras Polas. Taip pat jis sakė, kad pakeitė savo nuomonę apie Joko Ono:“ Aš pagalvojau – jeigu Džonas ją mylėjo, tame kažkas yra. Jis ne kvailas. Ką tu galvoji daryt? Ruošiesi paslėpti nuoskaudą, kurios tu niekad iš tikrųjų neturėjai?“. Pasak muzikanto, Džordžas Harisonas įkvėpė jį šiam žingsniui – viską pamiršti ir atleisti. „Aš niekada neatleisiu vienam žmogui – Markui Čepmenui. Manau, bet kam kitam aš galėčiau atleisti. Bet čia aš nematau priežasties, dėl kurios aš galėčiau atleisti jam. Tai vaikinas, kuris padarė kažką siaubingo. Kodėl aš turiu jam atleisti?,- sakė Makartnis.

sir paul

    Janis Joplin buvo apdovanota žvaigžde Holivudo Šlovės Alėjoje. Tai įvyko po keturių dešimtmečių po legendinės dainininkės mirties. Ceremonijoje dalyvavo Dženis brolis ir sesuo. Taip pat į ceremoniją atvažiavo Krisas Kristofersonas, buvęs jos meilužis ir dainos „Me and Bobby McGee“ autorius. Būtent ši daina, kurią puikiai sudainavo Dženis, padarė jį žinomu visame pasaulyje. Ceremonijos metu jis sudainavo akustinę dainos versiją. Šiais metais Dženis Džoplin būtų šventusi 70-metį.

janis star

    Šimtai gerbėjų pasitiko Polą Makartnį Osakos oro uoste. Kartu su juo į Japoniją atskrido ir jo žmona Nensė Ševel. Pas žurnalistus ir gerbėjus jie išėjo pasipuošę tradiciniais japonų kimono. „Bitlomanija gyva!“,- rašė Daily Mail. Seras Polas su žmona nepraleido puikios progos pareklamuoti naujojo albumo „New“ – poros kimono buvo papuošti šio albumo logo.

paul in osaka

Noriu priminti, kad paskutinį kartą Polas lankėsi Japonijoj su savo grupe „Wings“. Tada, 1980-jų sausio 16 dieną Polas Makartnis buvo areštuotas Tokijo oro uoste Narita – mutininkai rado pas jį 219 gramų labai kokybiškos marihuanos. Už tai pagal Japonijos įstatymus jam grėsė aštuoni metai kalejimo. Japonai niekad neslėpė savo „meilės“ užsieniečiams, bet nematė priežasčių už savo mokesčių mokėtojų pinigus laikyti kalėjime užsieniečio nusikaltėlio.

Paul-McCartney

Todėl kitą dieną, neoficialaus brifingo metu davė suprasti, kad viskas pasibaigs deportacija. Pirmą kartą jo ir „Wings“ neįsileido gastrolėms į šalį 1975 metais – Polas niekad neslėpė pučiantis dūmą ir buvo įsitikinęs, kad turi teisę vartoti kiek nori narkotikų. Šį kartą, padedant britų ambasadai, byla būtų buvus numarinta, bet pats Polas elgėsi taip įžūliai: matant valdžios atstovams, parodė nemenką krepšelį „žolės“, ramiai gulintį lagamino viršuje. Japonų pareigūnai pasiuto ir Polas buvo uždarytas į kalejimą iki oficialaus ir galutinio valdžios sprendimo jo atžvilgiu.

paul_arrested

Makartnis buvo „apgyvendintas“ kalėjimo betoniniam narve pačiame Tokijo centre: jam buvo suteiktas 22 kalinio numeris, plonas apklotas ir plonas čiužinys. Apsauginiai jį keldavo 6-ą ryto ir per rytinę „vizitaciją“ kalinys privalėjo užčiaupęs burną tupėti. Trumpai tariant, kilus tarptautiniam skandalui, japonai buvo priversti Polą paleisti. Už tai Bitlų žvaigždė turėjo viešai nuoširdžiai atgailauti ir  atsiprašyti, ką ir padarė. Dar sumokėjo japonų prodiuseriams 200 tūkstančius dolerių už neįvykusius koncertus ir sausio 25-ą dieną kartų su žmona ir vaikais išskrido į Amsterdamą. Į laisvą šalį, kur gali lupti „skrutkę“ po „skrutkes“, kol pamėlsi!. Bet tai jau kita istorija.

    Buvusį Džimio Hendrikso butą Londone ketinama paversti nuolat veikiančiu muziejum, rašo „The Guardian“. Britų Nacionalinės loterijos fondas paskelbė, kad muziejaus įrengimui skirs 1,2 milijono svarų. Laukiama, kad mansarda, kurioje Džimis gyveno su savo drauge, bus įrengta lygiai taip, kaip ji atrodė 1968-ais metais. Būsimasis Hendrikso namas-muziejus yra šalia kito namo-muziejaus, skirto garsiam kompozitoriui Georgei Frydrichui Hendeliui, čia gyvenusiam prieš 200 metų. Dabar Hendrikso bute yra Hendelio muziejaus ofisas. Anksčiau muziejaus darbuotojai įleisdavo į savo ofisą Hendrikso gerbėjus, tačiau tai buvo daroma tik ypatingiems svečiams ir ypatingomis progomis. Dabar gi muziejus taps prieinamu visiems. Jeigu norėsit apsilankyti, jo adresas yra: 23 Brook Street, London.

Jimi Hendrix flat

2014 New Music Releases:

January 7

Blood, Sweat & Tears, ‘The Complete Columbia Singles’
Peter Gabriel, ‘Scratch My Back & I’ll Scratch Yours’
Grateful Dead, ‘Dick’s Picks, Vol. 10 – Winterland Arena, Dec. 29, 1977)

January 14

Scorpions, ‘MTV Unplugged‘ (DVD/CD)
Bruce Springsteen, ‘High Hopes‘

January 21

The Beatles, ‘The U.S. Albums‘ (13-CD box set)
The Doors, ‘R-Evolution’ (DVD)

January 28

David Crosby, ‘Croz‘ (first solo album in two decades)
Metallica, ‘Through the Never‘ (2013 concert / concept film)
Red Dragon Cartel, ‘Red Dragon Cartel’ (with Jake E. Lee)
Small Faces, ‘Here Come the Nice: The Immediate Years 1967-1969‘ (box set)

February 4

Michael Bloomfield, ‘From His Head to His Heart to His Hands‘ (box set)
Paul Rodgers, ‘The Royal Sessions‘ (soul covers album)

February 25

Heart, ‘Fanatic Live From Caesars Colosseum‘ (DVD, Blu-ray, CD)
Johnny Winter, ‘True to the Blues: The Johnny Winter Story’ (box set)

March 11

Eric Carmen, ‘The Essential Eric Carmen‘ (with new song ‘Brand New Year’)

March 18

Kiss, ‘Kiss,’ ‘Hotter Than Hell,’ ‘Alive!’ ‘Destroyer,’ ‘Dynasty, ‘Unmasked,’ ‘Lick it Up,’ ‘Animalize,’ ‘Revenge’ and ‘Psycho Circus’ (vinyl reissues)

March 25
Sebastian Bach, ‘Give ‘Em Hell’

April 22

Paul Stanley, ‘Face the Music: A Life Exposed‘ (autobiography)

October 5

Joe Perry, ‘Rocks: My Life In and Out of Aerosmith‘ (autobiography)

black sabbath moskwa

Pernai prieš Kalėdas „Black Sabbath“ menedžeriai patvirtino grupės koncerto datą Maskvoje. Taigi, kas turit Rusijos vizą ir (svarbiausia!) kaifuojat nuo “BS“ muzikos,- data žinoma, bilietų dar yra, taigi, pirmyn!

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo sausio 10, 2014 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: