RSS

Trumpai tariant

01 Gru

Led Zeppelin fanai, taupykite pinigus! 2014 metais žadama išleisti remasteruotus grupės albumus ir dar nepublikuotos medžiagos. Visa tai bus publikuojama box-set pavidalu, skirtu kiekvienam LZ albumui. Neseniai savo interviu, duotame radio stočiai Team Rock Radio, Džimis Peidžas sakė, jog paskutiniu metu neišlįsdavo iš studijos, naršydamas LZ archyvus, o remasteringas jau baigtas ir jis turės ypatingą raziną: “Kiekvienas albumas buvo remasteruotas ir su kiekvienų albumu išeis lydimasis diskas”,- pasakojo Peidžas. “Pavyzdžiui, Led Zeppelin III – tai bus analoginio albumo remasteringas. Aš žinau, kad visi taip daro. Bet aš padariau daugiau– aš taip pat remasteravau visas darbines šio albumo versijas, įrašytas tuo metu. Kiekviename albume bus įvairios versijos, štai yra “Since I’ve Been Loving You”,- tokia, kokia ją visi pažista, bet egzistuoja ir kitos versijos, jos, aišku, neapdirbtos, bet nemažiau dramatiškesnės, nemažiau “cool”. Čia tik mažas niuansas, tačiau tai bus visas diskas kaip priedas prie “Led Zeppelin III”. Jie bus vienoje dėžėje, kaip ir visi kiti”. Peidžas pasakė, kad 2014 metais  ištisai bus leidžiami tokie skirtingi box’ai. Paminėjus sklindančius gandus apie naują medžiagą, jis sakė:” O,taip! Bet kaip nebūtų keista, nenorėčiau dabar atidengti visų kortų”.

on stage

Naujas, dar nepublikuotų “liverpulio ketveriukės” dainų albumas Amerikoje parduodamas rekordiniais tiražais. Kaip rašo “Billboard”, albumas “On Air – Live At The BBC Vol. 2” užėmė septintą vietą tarp geriausiai parduodamų albumų Amerikoje. Per pirmą savaitę buvo parduota 37.000 šio albumo kopijų. Į naują rinkinį įėjo 63 trekai, iš kurių 37 – anksčiau nepublikuotos Bitlų dainų versijos, o likusieji 23 – grupės muzikantų interviu. Šio albumo prodiuseriai Kevinas Hauletas ir Maikas Hitlis dirba su nauju “slaptu projektu”. Apie tai Hauletas pareiškė interviu žurnalui Billboard. Apie smulkmenas jis nepranešė. “Kai kas yra, bet mums dar uždrausta apie tai kalbėti. Jeigu jūs dirbat su Bitlų projektais, turit būti labai apdairus. Tai visiškai slapta”,- sakė jis. Keli leidiniai iškėlė versiją, kad tai gali būti projektas “Beatles Capitol Albums, Vol.3”.

on-air-live-at-the-bbc-volume-2

“Abba” gali vėl trumpam atgimti, kad atšvestų dainos “Waterloo”, kuri laimėjo Euroviziją 1974 metais, 40-jį jubiliejų. Naujų gandų bangą sukėle Agneta Faltskog, duodama interviu vokiečių leidiniui Welt am Sonntag. “Žinoma, mes galvojam apie tai. Atrodo, kažkas turėtų būti suplanuota šiam jubiliejui paminėti. Bet negaliu pasakyti, kas. Objektyvios priežastys, dėl kurių negalėsim pasirodyti scenoje – amžius. Negaliu įsivaizduoti, kaip mes galėsim pasirodyti su ramentais”,- juokavo 63-jų dainininkė. Tačiau Bjornas Ulveusas ir dabar yra aršus reuniono priešininkas ir norėtų, kad publika juos atsimintų kaip “jaunus ir gražius”.

abba

“Eagles” patvirtino savo šešių dienų turą Britanijoje ateinančių metų gegužę ir liepą. Jie pasirodys su savo History Of Eagles Show ir tai gali būti jų paskutinis vizitas šioje Atlanto pusėje. Po to, kai Glenas Frėjus neseniai paskelbė:” Aš negaliu tvirtinti, kad tai mūsų paskutinis pasaulinis turas, bet gali būti ir taip”. Donas Henlis prisipažino, kad šiek tiek pakeitė roko veteranų koncertų grafiką. “Taip bus mažiau dramatiška ir jokių after-party ir vakarėlių po koncertų. Mes dirbsim labai profesionaliai. Pagrindinis dėmesys bus skirtas  stabiliai aukštai pasirodymų kokybei kas vakarą. Kai mes gerai pasirodom ir dovanojam džiaugsmą mūsų fanams, tai ir patys patiriam malonumą. O daugiau mums nieko ir nereikia”. Šiais metais į grupę sugrįžo Bernis Lidonas ir, kaip sakė Henlis, tik bloga savijauta neleido prie jų prisijungti Rendi Maisneriui. Taigi, tautiečiai, gyvenantys Anglijoje, galės pamatyti ir išgirsti šią puikią grupę ir kartu su jais dainuoti “Hotel California”. Juolab, kad pamatyti juos kur nors arčiau Lietuvos šansų nėra. Bilietai jau parduodami, taigi galiu paskelbti koncertų datas:

28 gegužes: Birmingham LG Arena
31gegužes:  Glasgow Hydro
4 birželio:    O2 Dublin
16 birželio: London O2
23 birželio: Leeds First Direct Arena
25 birželio: Manchester Phones 4u Arena

eagles

Gremas Nešas („Crosby, Stils & Nash”) viename interviu pasakė, kad Deividas Gilmoras dirba su medžiaga naujam albumui. Prieš kelias savaites Deivido žmona Poly Semson parašė Tviteryje:” Krosbis ir Nešas gieda tiesiog kaip paukščiai”( šie abu ponai koncertavo su Gilmoru kaip “back” vokalistai – past. Dino), ir, pasirodo, neatsitiktinai – Nešas prasitarė, kad jie su Krosbiu dainuoja naujuose Deivido projektuose. Jis nurodė ir adresą, kur trijulė šiuo metu dirba – Deivo namuose, Braitone. Tai gal sulauksim naujo “Pink Floyd” gitaristo albumo? Juolab, kad praėjo jau 7 metai nuo puikaus albumo “On The Island” pasirodymo.

crosby-nash-gilmour

“Pink Floyd” enfant terrible Rodžeris Votersas pareiške žurnalo Rolling Stone reporteriui, kad baigė įrašinėti “demo” savo naujam albumui. Rodžeris pasakė: “Aš baigiau demo-įrašą ir turiu 55 minutes medžiagos – tai dainos, bet su teatro elementais. Aš nenoriu iš anksto daug pasakoti, taigi pasakysiu tik tiek, jog tai labai panašu į radijo pjesę. Joje yra personažai, kalbantys tarpusavyje, tai istorija apie senį ir vaiką, kurie bando suprasti, kodėl žudomi vaikai”. Jis paaiškino, kad siužetas remiasi tuo, kad senelis bando nuraminti anūką, kuriam prisisapnavo baisus sapnas. Paklaustas apie albumo promo-turą, jis sakė, kad dabar jis jaučiasi kaip narkomanas “lomkės” metu, nes ir grandioziškas “The Wall-Live” buvo tarsi narkotinė kelionė. “Iš tiesų, kasdienis išėjimas į sceną buvo nuostabus jausmas, nors tai pareikalavo milžiniškų pastangų, bet mes turėjom nuostabią komandą ir visi 180 žmonių kiekvieną vakarą dirbom drauge, tai buvo jaudinanti patirtis. Aš nesugebėsiu padaryti kažko įspūdingesnio. Pradėkim nuo to, kad aš negyvensiu amžinai – dabar man 70. Reikia įvertinti šį faktą, kai tu darai kažką grandioziško, kaip mano paskutinis turas, tačiau pagalvojus, kaip sunku sugalvoti sau kitą tinkamą užsiėmimą tokiame amžiuje, tai pati mano veikla ir yra savotiškas atlygis už visus vargus”.

RW TheWall TOUR 2010

Polas Makartnis parašė atvirą laišką Vladimirui Putinui su prašymu paleisti Greenpeace aktivistus, suimtus už naftos platformos užėmimą. “Gerbiamas Vladimirai, viliuosi, kad šį laišką Jūs skaitysite, būdamas geros sveikatos. Aš rašau Jums apie 28 Greenpeace aktyvistus ir du žurnalistus, įkalintus Murmanske. Manau, Jūs nebusit prieš, jeigu aš paliesiu šią temą. Mano draugai rusai pasakoja, jog kai kuriuose Jūsų šalies sluoksniuose protestuojančiuosius piešia kaip Rusijos priešus, vykdančius Vakarų valstybių valią, kaip žmones, grasinančius platformos personalui, dirbančiam Arktijoje. Aš Jums rašau, kad patikinčiau Jus: Greenpeace, kurį aš pažįstu, be abejonės, jokia antirusiška organizacija. Jie visą laiką erzina tai vieną, tai kitą vyriausybę! Ir tuo pat metu jie niekada ir niekur neima pinigu iš jokių vyriausybių ar korporacijų. Visų pirma, tai absoliučiai taikūs žmonės. Aš tikrai žinau, kad pagrindinis principas, apibrėžiantis visą jų gyvenimą – nesmurtiniai metodai. Kaip aš pastebiu, Jūs ir pats sutinkat su tuo, kad jie ne piratai – su tuo, rodos jau visi sutinka. Ir kas svarbiausia – jie nestato savęs aukščiau įstatymo. Jie sutinka atsakyti už tai, ką jie padarė de facto. Tai nejaugi nėra tokio problemos sprendimo, kuris atneštų naudą visiems?”,- klausia seras Polas. “Žinoma, aš suprantu, kad teismai ir Rusijos Prezidentas veikia nepriklausomai vienas nuo kito. Ir visgi aš užduodu sau klausimą, ar Jūs negalit panaudoti savo įtakos, kokia ji bebūtų, tam, kad suimtieji grįžtu pas savo šeimas?”,- rašo Makartnis. Jis pacitavo savo dainos “Back In The USSR” eilutę, kuri, jo žodžiais tariant “buvo parašyta tada, kai apie Jūsu šalį buvo visai nemadinga sakyti gerus dalykus: “Aš taip ilgai čia nebuvau, kad sunkiai pažinau šią vietą./ Kaip tai puiku – grižti namo!(Been away so long I hardly knewthe place/ Gee, it’s good to be back home) Ar negalėtumėt Jūs padaryti taip, kad taip atsitiktų ir Greenpeace belaisviams?”.

paul Kaimynineje šalyje, jeigu paliečiami valstybės interesai, jokie laiškai nepadės. O čia naftos platforma, reiškia “money, money”, taigi valstybės interesas (tiksliau, vieno iš jos sūnų interesas), todėl ir verdiktas yra:”Kaltas!”. Taip kad, mielas Polai, tavo laiškas įdomus tik tavo autografu laiško apačioje, kurį galima atskirai nuo viso laiško teksto įdėti į rėmelius ir pakabinti ant sienos. Tokia pas juos „панимаш“ valdžios vertikalė.

P.S. Sankt – Peterburgo teismas už užstatą išleido visus 30 Greenpeace aktyvistų.

Music Week išspausdino labiausiai „piratuojamų“ šiuolaikinių atlikėjų „reitingą“. Pirmoje šio gėdingo sąrašo vietoje atsidūrė Bitlų įrašai, pirmaujantys su milžiniška persvara. Taškai buvo skaičiuojami, įskaitant audiofailus, įkrautus per serverius ir torentus. Štai kaip atrodo „vogtų dainų“ top-10 (skliausteliuose – nelegaliai „perpumpuotų“ takelių skaičius):

  1. The Beatles (187687)
  2. Fleetwood Mac (72984)
  3. Bob Marley (60024)
  4. Led Zeppelin (59011)
  5. Cliff Richard (56576)
  6. Stevie Wonder (45496)
  7. Jimi Hendrix (44093)
  8. Elvis (40794)
  9. ABBA (35193)
  10. The Rolling Stones (34444)

Polas Makartnis pripažino, kad klasikiniame „The Beatles“ albume „Sgt. Pepper‘s Lonely Hearts Club Band“ yra įrašyti garsai, kuriuos girdi tik šunys. Kalbėdamas apie legendinę 1967-jų plokštelę, muzikantas BBC žurnalistui patvirtino „šunišką teoriją“, apie kurią buvo tiek daug spekuliacijų nuo pat pirmų disko išleidimo dienų.

martha my dear„Aš manau, kad vinilas yra pati geriausia iš visų žinomų garsinių laikmenų. Jis paprasčiausiai geriau skamba. Aš paklausiau savo garso inžinierius, kame vinilo paslaptis, ir jie paaiškino, kad yra labai aukštų ir labai žemų dažnių, kurių mes negalim girdėti. Prieš daug metų mes išsikalbėjom su Džordžu Martinu ir ištisas valandas galėjom kalbėti apie šiuos dažnius“,- tęsė Polas. „Yra dažniai virš to lygio, kurį mes girdim, bet juos girdi šunys. Ir štai tokį aukštą garsą mes įrašėmė „Seržante Peperyje“. Jeigu jūs kada nors grosite šį vinilą, pasekit savo šuns elgesį“. Šis garsas, kurį minėjo Polas, vadinasi „begarsis švilpukas“ – tai labai aukšto dažnio garsas, maždaug 15-os kilohercų, kurio negirdi žmogus, bet kurį puikiausiai jaučia šuo. Šis garsas yra „užkoduotas“ po dainos „A Day In The Life“, besibaigiant albumui.

201104261151209046

Dokumentinio filmo premjera apie Džimįo Hendrikso, vieno garsiausių ir geriausių visų laikų gitaristo gyvenimą, įvyko spalio 5-ą USA. Filmas „Jimi Hendrix – Hear My Train A Comin‘“ prasideda nuo Džimio pasirodymo Monterėjaus festivalyje 1967 metais. Būtent čia jis grojo „Wild Thing“, kuriuos metu padegė savo gitarą. Šis elgesys smarkiai šokiravo publiką, tačiau filmo kūrėjai pabrėžia, kad gyvenime jis buvo labai kuklus ir ramus bičas. Kaip sakė filmo režisierius Bobas Smetonas, tai pirmas filmas, kuris pasakoja apie visą Džimio gyvenimą, pradedant jo gimimu Sietle 42-is iki mirties Londone 1970 metais.

JMH

„The Beach-Boys“ lyderis Brajanas Vilsonas pripažino Polą Makartnį geriausiu šiuo metu gyvenančiu muzikantu ir geriausiu daininku iš tų, kuriuos jam teko girdėti. Žurnalo The Aquarian reporteris, klausdamas Brajano Vilsono, ką šiuolaikinėje muzikoje jis vertina labiausiai, „The Beach-Boys“ vokalistas atsakė:“ Ach, tai sunkus klausimas. Žinot, aš galvoju – tai Polas Makartnis. Todėl, kad jis, ko gero, pats talentingiausias iš žinomų man muzikantų ir jis visada dovanoja žmonėm kažką naujo ir nuostabaus“. Vilsonas prisipažino, kad iš pradžių labai „kompleksuodavo“ dėl savo dešinės ausies kurtumo, bet būtent ši fizinė negalia davė muzikantui impulsą parašyti genialią muziką albumui „Pet Sounds“ (daugelio nuomone tapusio svarbiausia gaire populiarioje muzikoje). „Dėl kurtumo aš jaučiausi nepilnavertišku ir manau, kad darbas kuriant „Pet Sounds“ tapo mano neįgalumo super-kompensacija. Savo ausį aš visiškai kompensavau“. (Polas Makartnis yra ne kartą sakęs, kad, jo manymu, albumas „Pet Sounds“ yra geriausias; šis albumas savo ruožtu jį paskatino sukurti albumą „Sgt.Pepper‘s Lonely Hearts Club Band“…)   

 

BrianWilson-PaulMcCartney

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo gruodžio 1, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: