RSS

Trumpai tariant…

13 Spa

Tomas Veitsas (Tom Waits) šiais metais surengs labdaringą koncertą Bridž-Skul  mokiniams, turintiems problemų su mokymusi. Viena iš mokyklos įkūrėjų yra Nilo Jango žmona Pege. Labdaringais koncertais šios mokyklos rėmimui, kurie rengiami nuo 1968 metų ir vyksta kasmet, rūpinasi pats Nilas Jangas. Šiais metais norą koncertuoti pareiškė „Crosby, Stils, Nash & Young“ (Neilas Jangas šiuose koncertuose dalyvauja kasmet), „Queens of Stone Age“, „My Morning Jacket“, „The Killers“, Elvis Costello, „Heart“, ir štai šiemet prie dalyvių prisijungė ir Veitsas.

Tom Waits

JAV pašto tarnyba išleis pašto ženklą su Rėjaus Čarlzo atvaizdu. Ženklas papildys seriją „Muzikos ikonos“, kurioje jau yra amerikiečių dainininkė ir gitaristė Lidija Mendoza ir Džonis Kešas. Ženklo dizaineris Nilas Ešbis  papasakojo, kad labai sunku buvo surasti tinkamą atvaizdą, kuris atspindėtų muzikanto, kurio karjera tęsėsi 57 metus, asmenybės mastą. Galų gale dizaineris ir meno direktorė Etele Kesler pasirinko fotografiją, kuri buvo panaudota artisto albumo „The Best of Ray Charles“ viršeliui. Ženklo išleidimo data (rugsėjo 24) sutapo su naujo rinkinio „Ray Charles Forever“ pasirodymu.

130922-raycharles-600x400-1379889170

2014 metais Mikas Džageris taps proseneliu. Tiesa, anūkė Asizi apie tai sužinojo neseniai, tad Mikui teks palaukti oficialaus prosenelio vardo. Asizi mama Džeid nors ir džiaugiasi, tačiau neįsivaizduoja, kaip galima tapti senele, kai tau tik 42 metai. Džagerio duktė yra dizainerė ir labai artimai bendrauja su Stela Makartni. Mikas labai džiaugiasi šia naujiena ir sako, kad koncertuos tol, kol netaps proproseneliu. 70-metis Mikas turi septynis vaikus nuo keturių moterų: 43-jų metų dukrą Keris nuo dainininkes ir aktorės Maršos Hant (beje, garsus „Free“ gabalas „All Right Now“ būtent apie ją), dukrą Džeid nuo pirmos žmonos Biankos Peres-Mora Masias, dvi dukras ir du sūnus nuo antros žmonos, modelio Džeri Hol ir 14 metų sūnų nuo brazilų TV žvaigždės Lusianos Himenis. Vaikinas nesnaudė… O dar keturi anūkai…

young mick

Interaktyvus rinkinys „John Lennon: The Bermuda Tapes“ iTunes parduotuvėse pasirodė spalio 5 dieną. Rinkinio pardavimo lėšos bus skirtos badaujantiems. Jame pasakojama apie Džono ir Joko kelionę į Bermudus 1980-aisiais- šie įrašai buvo paskutinio Lenono albumo „Double Fantasy“ pagrindu. Įsigiję rinkinį, klausytojai galės savo vaizduotėje persikelti į Bermudus ir pasiklausyti tokių dainų, kaip „Woman“, „(Just Like) Starting Over“, „I‘m Loosing You“ ir kitų. Muzikanto našlė įsteigė labdaringą kompaniją „Imagine There‘s No Hunger“, o jos partneriu tapo kompanija „Hard Rock Cafe International“, kuri per savo restoranų tinklus visame pasaulyje pardavinės marškinėlius, šalius, apyrankes ir kitą suvenyrinę produkciją.

2013092400003150

„King Crimson“ grįžta po keturių metų tylos,- apie tai pranešė Roberto Fripo blogas. Atnaujintos sudėties grupę, kaip rašo Fripas, sudarys septyni muzikantai: keturi iš Anglijos ir trys iš Amerikos. Į atnaujintą versiją kartu su Fripu įeis: Melas Kolinsas, Tonis Levinas, Petas Masteloto, Gevinas Harisonas, Bilas Riflinas ir Džako Džekžikas. Trys iš muzikantų yra būgnininkai. Kai kurie jų jau grojo „King Crimson“, su kitais Fripas dirbo įvairiuose projektuose, pvz. su buvusiu grupės „Ministry“ būgnininku Bilu Rifliu buvo įrašytas diskas „Ten Seconds“. Kolinsas ir Džekžikas kartu su Fripu įrašė albumą „A Scarcity of Miracles“. Kaip sakė Fripas, koncertinei veiklai pasiruošti prireiks metų. 2012 metais Robertas Fripas yra pareiškęs, kad jis ketina baigti veiklą kaip profesionalus muzikantas, nes jo netenkina bendra muzikos industrijos būklė.

Robert Fripp

Pirmas Džono Lenono namas bus parduotas aukcione spalio 29 dieną. Kaip sakė Dona Džekson iš British Beatles Fan Club, namui adresu 9 Newcastle Road Liverpulio rajone Penny Lane, kur Džonas gyveno su motina Džulija, reikalingas šioks toks remontas, kad jame būtų galima gyventi, „bet jis turi puikų potencialą. Visai nesunku įsivaizduoti, kaip ten gyveno Džonas“. Nekilnojamo turto agentūros Rightmove.co.uk internetiniame puslapyje rašoma, kad „tai yra kultinis namas su terasa ir trimis miegamaisiais“. Prašoma atkreipti dėmesį į namo numerį. „Aš gyvenau adresu 9 Newcastle Road. Aš gimiau spalio 9-ą. Šis skaičius visur mane lydi“,- tokie Džono Lenono žodžiai yra firmos puslapyje.

2013093022355688JL house

 

 

 

 

 

 

“Queen“ būgnininkas Rodžeris Teiloras pristatė savo naują dainą BBC radijui. Saldi dainelė „Sunny Day“ iš ilgai laukto muzikanto albumo „Fun On The Earth“ buvo pristatyta praėjusį savaitgalį ir, kaip sako žinovai, Teiloro balsas labai smarkiai priminė Rodo Stiuarto vokalą. Pačiam Teilorui paskutinės dvi savaitės buvo labai įtemptos: kartu su Brajanu Mėjum jis dalyvavo iHeartRadio festivalyje Las-Vegase, atidarė savo paskyrą Twitter‘yje, kuriame, be abejo, pasidalins su lankytojais, kaip vyko darbas kuriant albumą.

 

Roger Taylor

„Badfinger“ daina „Baby Blue“, išleista tolimais 1971 metais, sudrebino muzikinę rinką! Billboard pranešė, kad dainos, nuskambėjusios amerikiečių serialo “Breaking Bad” finale, pardavimai pasiekė 3000 procentų. Daina už pinigus buvo “parsipumpuota” 5000 kartų tik per vieną naktį, taigi,  ji gali tapti šios srities čempione, nes paprastai per visą sąvaitę paspaudžiama ne daugiau kaip tūkstantis “Download”! Jeigu daina pasieks Billboard’o čartus, tai bus antras šios dainos pasirodymas sąraše po 1972-jų, kuomet ji pakilo į 14 vietą.

badfinger

Pati brangiausia 78 aps/min plokštelė parduota eBay aukcione už 37100 “žalių”: kolekciniu graliu tapo Misisipės bliuzo legendos Tommy Johnson’o  “Alcohol and Jake Blues” *, išleista 1930 metais. Tokia aukšta kaina paaiškinama paprastai: pasaulyje liko tik dvi šio singlo kopijos. Įrašą įsigijo žinomas senų plokštelių kolekcininkas Džonas Tefteleris, kurio kolekcijoje tokių retenybių yra arti 75 tūkstančių! Kaip teigia naujas plokštelės savininkas, 37000 baksų jam anokia riba: “Gaukit man retą Willie Brown’ą arba JD Short’ą su Paramount leiblu ir jūs pamatysit, kaip aš pasirašinėju čekius iš tikrųjų rimtoms sumoms”.

tommy johnson* “Alkoholio ir Džeiko bliuzas”: “Džeikas” – slenginis Jamaikos trauktinės, gaminamos iš imbiero ir 70-80 procentų etilo spirito, pavadinimas. Trauktinė buvo užpatentuota kaip vaistinis preparatas, kas leido butlėgeriams įvežti ją, apeinant “sausą istatymą”. “Džeiko” kaštavojimas dažnai privesdavo prie galūnių paralyžiaus ir šitam reikalu apdainuoti buvo skirti keli to laikmečio bliuzai, tame tarpe ir Džonsono daina.

 50650

Dabar apie linksmesnius dalykus– ir kaip paskutiniu metu dažniausiai nutinka, šie dalykai susiję su Bitlais. Dvi Anglijos gyventojos buvo maloniai nustebintos, kai gavo Polo Makartnio atsakymą į savo garsinį laišką, išsiųstą prieš 50 metų. Kaip rašo Rolling Stone, Barbara Bezant ir Lin Filips įrašė savo žinutę į juostelę 1963 metais ir išsiuntė į Finsbury Park Astoria, kur tuo metu koncertavo “The Beatles”. “Mūsų svajonė – ateiti už scenos ir pamatyti jus, bet nemanom, kad taip kada nors atsitiks. Bet mes visada galim gyventi viltimi, tiesa?”,- sakoma žinutėje. Tuo metu Bitlų fanėms buvo 17 ir 19. Tačiau tada Makartnis šio įrašo negavo, o po tiek prabėgusių metų britų istorikas Devidas Makdermotas nusipirko šį įrašą blusaturgyje. Jis papasakojo, kad perklausęs įrašą, nutarė sužinoti, ar gyvos jo autorės. Įrašo autores pavyko rasti ir po 40 metų abi susitiko Liverpulio muziejuje The Beatles Story, ten joms ir buvo įteiktas Polo Makartnio atsakymas. “Sveikos, Linda ir Barbara, didžiulis ačiū už Jūsų puikią juostelę. Pagaliau ją pristatė, geriau vėliau, nei niekad. Nuostabu sužinoti, kad jūs radot viena kitą po tiek metų. Toliau mėgaukites muzika. Su meile, Polas”,- rašoma laiške.

Toliau liekam su seru Polu (susidaro toks įspūdis, kad grįžo Bitlomanijos laikai): tabloidai išvien rašo apie buvusius gyvus ir a.a. “The Beatles” narius.

2013100208502250

Polas Makartnis ir Nense Ševel apsilankė Stelos Makartni Haute couture kolekcijos pristatyme Paryžiuje. Kaip rašo Examiner, galbūt 2014 pavasario/vasaros rūbų kolekcijoje nebuvo “radikaliai naujo dizaino”, užtat tarp žiūrovų buvo daug garsių personų. Sesę atėjo palaikyti jos brolis Džeimsas Makartnis, defile stebėjo ir Ringo Staro žmona Barbara Bach (Goldbach).

kissing barbara

paul and wife

Vaikiška knygelė “High in the Clouds”, kurią parašė Polas Makartnis, Džofas Danbaras ir Filipas Arda, bus ekranizuota. ShowBiz praneša, kad istorija apie vovieriuką, ieškanti Animalijos šalies, pasirodys 3D formate 2015 metais. Seras Polas parašys filmukui kelias naujas dainas ir, kaip pats sakė, jis tikisi sukurti “dvasingą, juokingą ir kartu jaudinantį multfilmą, kuris ras kelią į viso pasaulio žiūrovų širdis”.

pretty book

Dar vienas filmas, kuris pradės savo kelią į ekranus 2014 metais, pareikalavo daugiau laiko paruošiamiesiems darbams, nei tikėjosi jo kūrėjai. Biografinio filmo apie Brajaną Epstainą “The Fifth Beatle” filmavimas pagaliau pajudėjo iš mirties taško: prodiuseris Briusas Koenas, kurio taupyklėje tokie Oskarais apdovanoti filmai, kaip “American Beauty” ir “Silver Linings Playbook”, pasirašė sutartį filmavimui. Filmo siužetas buvo rašomas kelis metus ir, jeigu tikėti gandais, tai bus žvilgsnis į asmeninį gyvenimą Bitlų menedžerio, kuris suvaidino svarbų vaidmenį jų kelyje į šlovę ir kurio staigi mirtis nuo perdozavimo 1967 metais tapo pranašu chaoso ir nesutarimų tarp Džono Lenono ir Polo Makartnio. Lyginant su kitais Holivudo darbais panašia tematika, filmo saundtrekui bus panaudotos originalios ketveriukės dainos (paprastai tokiais atvejais buvo naudojami kažkieno sugroti kaveriai, arba originalus gabalas buvo grojamas 30 sekundžių).

Hard Day's Night

Automobilis 1964 Facel II Vega, priklausęs Ringo Starui, bus parduotas aukcione, pranešė The Telegraph. Aukcionas Bonhams vyks Londone gruodžio 1 dieną. Manoma, kad  pradinė kaina bus 300-350 tūkstančių svarų sterlingų. Tokie automobiliai buvo pagaminti tik du ir Ringo pirko vieną iš jų 1964 metais už 5,75 tūkstančius. Jame buvo 6.7 litrų variklis, mechaninė pavarų dėžė, šis modelis buvo paskutinis iš 26, kurie turėjo vairą dešinėj pusėj. “Ko gero, šis automobilis yra vienas rečiausių kolekcinių automobilių, žiūrint į jo unikalias technines charakteristikas bei vietą muzikos istorijoje”,- pareiškė Bonhams atstovas. 60-jų pradžioje Facel II buvo labai populiarus garsių personų tarpe – juos turėjo Džoan Kolinz, Pablas Pikaso ir Frenkas Sinatra. Anksčiau Džono Lenono Feraris buvo Bonhams aukcione parduotas už 359 tūkstančius svarų, nors ekspertai prognozavo, kad jis bus parduotas daugiausiai už 200 tūkstančių.

ringo,s car

Britų tabloidas Sun rašo, kad prodiuserių komandai, dirbančiai Abbey Road Studios ruošiant promo-medžiagą naujam Polo Makartnio dainos klipui “Queenie Eye” (kuriame dalyvaus Keitė Mos ir Džonis Depas), buvo pasakyta, kad bet kuris, besinaudojantis socialiniais tinklais, valgantis mėsą ar vartojantis narkotikus darbo metu, bus išvytas. Nežiūrint to, kad sero Polo pareiškimas buvo padarytas su doze humoro, prodiuseriai į jį reagavo labai rimtai. Laikraštis cituoja vieno iš komandos narių žodžius: “Nors šis pareiškimas ir nuskambėjo kaip pokštas, bet jus išves už ausies už durų, jeigu jūs jį ignoruosite. Kiekvieną, kurį pagaus Twitter’i ar Facebook’e, arba pagaus žiaumojant sumuštinį su kumpiu, tuojau pat išvys”. Beje, šis draudimas negalioja pačiam Makartniui, kuris prieš kelias dienas bendravo su fanais Twitter’yje…

2013100208515985

Ir tęsiant sero Polo temą: jis surengė du koncertus-siurprizus Niujorke. Iš pradžių koncertavo Frenko Sinatros vardo meno mokyklos mokiniams Kvinse. Šou stebėjo 400 mokinių, su jais – mokyklos įkūrėjas Tonis Benetas bei Makartnio žmona Nensė Ševel.

live in school“Dabar aš galėčiau sedėti namie ir žiūrėti televizorių, bet aš nutariau būti čia”,- pasakė per koncerto pertrauką Bitlas. Jis noriai bendravo su studentais ir atsakinėjo į jų klausimus. Vienas klausimų buvo, kokią gyvenimo pamoką jis išmoko jaunystėje. “Kai mes tik pradėjom groti, aš baisiai bijojau padaryti ką nors ne taip scenoje. Bet paskui aš supratau, kad žmonės neprieštarauja ir jiems tai net patinka!“,- pareiškė muzikantas. Antras koncertas įvyko Taims skvere: apie šou informacija pasirodė likus tik valandai iki jo pradžios.

live in new-york

live in new-york

Kaip pasakojo vienas žiūrovų Fredas Velesas, seras Polas atliko tik naujas dainas iš albumo „New“. Koncertą stebėjo apie 3000 žmonių,- „minia buvo didelė ir kupina entuziazmo. Kai kurie nežinojo, kad tai jis ir klausinėjo „Kas čia?“. Polas negrojo senų Bitlų dainų. Aš negalėjau prasibrauti arčiau, bet man pavyko padaryti kelias nuotraukas. Tai buvo geras būdas praleisti pilką dieną Niujorke“,- pasakojo Velesas.

live in new-york

Režisierius Adrianas Mabenas savo bute Paryžiuje aptiko apie 60 minučių trukmės anksčiau neskelbtų „Pink Floyd“ video įrašų, nufilmuotų studijoje „Europa-Sonor“1971-jų gruodį. Įrašai užfiksavo grupę miksuojant garsą filmui „Live In Pompei“. Aštuonios minutes medžiagos, nufilmuotos šioje studijoje, įėjo į filmo versiją, žinoma kaip „Director‘s Cut“, tačiau naujas radinys dar nebuvo niekur publikuojamas ir, pasak žmonių, kuriems nusišypsojo laimė pamatyti šią naują medžiagą, ji yra labai intriguojanti, palyginus su fragmentais, kur muzikantai šlemščia austres. Mabenas jau sumontavo iš jų filmą „Chit Chat with Oysters“ ir skaitmeninė filmo versija buvo parodyta „Festival de Nouveau Cinema“ spalio 11 dieną Monrealyje. Diena anksčiau ten buvo parodytas „Live In Pompei“ originaliam 4.3 formate. Ką gi, teks palaukti Blue-Ray sumiksuoto 5.1, kurį galėtų padaryti Gatris, kuris miksavo „The Wall“, o tai įvyks negreitai, jeigu apskritai įvyks… Jeigu ką, aš šaldytuve. Atitirpdykit mane po 30 metų.

Išvytas iš „Black Sabbath“ būgnininkas Bilas Vordas (Bill Ward), pasirodo, neleido laiko veltui ir įrašė solinį albumą „Accountable Beasts“. Kaip sake muzikantas, jis fragmentiškai dirbo prie šio albumo paskutinius penkis metus. Visų kompozicijų autorius yra Bilas ir savaime aišku, pats grojo būgnais, tačiau, kaip nekeista, nevisose kompozicijose: „ Įrašiau septynias ar aštuonias“,- nors albume jų devynios. „Jeigu pardavimai bus geri, važiuosiu į turą“,- sake Ward‘as.

bill ward

Rugsėjį Londone įvyko „Atvirų durų diena“ – architektūrinis festivalis, kurio metu šimtai  pastatų, paprastai uždarytų eiliniams lankytojams, atveria savo duris. Festivalio metu itin didelio lankytojų antplūdžio sulaukė elektrinė jėgainė Battersy, žinoma „Pink Floyd“ gerbėjams iš albumo „Animals“ viršelio.

Animals

Jau po dviejų valandų nuo lankymo pradžios buvo paskelbta, kad daugiau lankytojai nebus įleidžiami ir 20 tūkstančių, norinčių patekti į vidų, liko už durų. Būta dėl ko veržtis: lankytojai paskutinį kartą buvo įleidžiami į vidų- stotis bus perstatyta. Pernai Battersy pirko Malaizijos kompanija, kuri jėgainės vietoje pastatys gyvenamąjį rajoną, laimei, palikdama jos garsiuosius baltus kaminus.

battersy power station

Vienas iš „Pink Floyd“ įkūrėjų, Rodžeris Votersas pareiškė apgailestaująs, kad 80-siais tampė po teismus dėl grupės pavadinimo naudojimo savo kolegas. „Mūsų karjera buvo nuostabi. Aš žvelgiu atgal ir su pasididžiavimu, o kartais su nuostaba pagalvoju, kaip mums pavyko padaryti tokį didelį darbą. Ir aš nenoriu nieko už nieką kaltinti“. Atsakydamas į klausimą, kodėl jis neleido draugams naudoti grupės pavadinimo, jis atsakė: “Tada aš galvojau, kad tai neteisinga. Ir aš buvau neteisus!”.  Tai vadinama “išmintis, kuri ateina su metais” ir net už tai, kad pripažino klydęs, Rodžeris vertas pagarbos. Beje, jo koncertinis turas “The Wall Live” pagal parduotų bilietų kiekį sumušė ankstesnį Madonos rekordą ir išėjo į pirmą vietą su 81.3 milijonais $.

roger w

Dabar keliais žodžiais apie nelabai malonius dalykus: nežinomi vandalai išniekino Džono Lenono žvaigždę Holivudo “Žvaigždžių Alėjoje”. Apie tai pranešė Džiliana Lomaks iš Magical Mystery Tour kompanijos. Žvaigždė buvo įšpaišyta grafičiais. Šalia esančios kitų Bitlų žvaigždės nenukentėjo. Hollywood Walk of Fame darbuotoja Kete Kreiger pažadėjo, kad grafičiai bus pašalinti iki renginių, skirtų Džono Lenono atminimui ir jo gimimo dienai paminėti. “Galiu tvirtai pareikšti, kad Džono gimimo dieną 18.00 val. užrašų nebus ir gerbėjai galės papuošti jo žvaigždę gėlėmis ir žvakutėmis”.

john's star

Britanijos Kambrija grafystės gyventoją nuteisė 4 mėnesiams kalejimo už nelegalių “The Beatles” albumų kopijų pardavimą, pranešė NME. Polo Parkino namuose buvo rasti daugelio Bitlų albumų viniliniai butlegai ir nelegalios CD kopijos. 57-ių metų piratas pripažino savo kaltę pagal 23 kaltinimus. Nieko sau! Aš asmeniškai pažįstu tokius (pirštais nerodysim), kuriems grėstų daugkartinė iki gyvos galvos įkalinimo bausmė…

The Beatles

Reklama
 
2 Komentaras

Publikavo spalio 13, 2013 Uncategorized

 

2 atsakymai į “Trumpai tariant…

 1. Dzilbus

  spalio 18, 2013 at 6:35 am

  Vėl gera dozė geros info. O Paul McCartney jau peržiūrėjau YouTube ką jis ten išdarinėjo Times Square N.Y.C.

   
  • dino

   spalio 19, 2013 at 2:17 pm

   Seras Polas vėl surengė koncertelį-siurprizą, šį kartą Londono Kovent Gardene.Daugiau info kitame “TT“. Ačiū, Gintai, už palaikymą.

    

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: