RSS

Mano gyvenimas su Džonu. Lenono žmonos Sintijos prisiminimai (19 dalis)

04 Rgp

Merginos, apimtos nevilties po ištisos dienos laukimo, puldavo jį su laukinių žvėrių gaujos jėga, atkaklumu ir įniršiu.

beatlemania

 Per mūsų pakankamai trumpą buvimą bute Emperior‘s Gate gatvėje nutiko daug puikių įvykių. Iš pradžių buvo filmas „A Hard Day‘s Night“ *. Iš esmės jis buvo nufilmuotas tam, kad parodytų vaikinus kaip talentingus kompozitorius ir atlikėjus. Scenarijus rėmėsi autentišku kasdieniu keturių labai populiarios roko grupės vaikinų gyvenimu. Taip pat buvo parodytos problemos ir isterija, kuri juos lydėjo kiekviename žingsnyje. Režisieriumi buvo Dikas Lesteris, o aktorių sąraše buvo kelios žinomos pavardės; tikėtasi, kad filmas sumuš visus bilietų pardavimo rekordus.

movie

Džonui filmavimas tapo tikra kančia: jis turėjo būti studijoje labai anksti ryte, o jis baisiai nemėgo anksti keltis. Į filmavimo aikštelę Džoną su kitais vaikinais vežė vairuotojas, iš ten jis grįždavo apie septintą vakaro ir iškart papuldavo į fanių apsuptį. Merginos, apimtos nevilties po ištisos dienos laukimo, puldavo jį su laukinių žvėrių gaujos jėga, atkaklumu ir įniršiu. Jos stumdėsi, kandžiojosi ir draskėsi,- ir viskas tik tam, kad prasibrautų arčiau savo dievaičio, ir jeigu ne Džono vairuotojo Bilo Korbeto stoiškumas, tai mano vyrelis kaži ar grįžtų namo gyvas.

A tearful Beatles lover pleads unsuccessfully with a policeman t

Prieš peržengdamas buto slenkstį, Džonas turėjo atsirakinti duris raktu, bet…mėgstamiausia merginų technika, užlaikant jį, buvo rakto skylutės užklijavimas kramtoma guma. Tokiais momentais Džonas likdavo be šalio, kaklaraiščio ir kai pagaliau įeidavo į butą, būdavo toks sulamdytas ir išsekęs, kad dažnai pagalvodavo, ar šis žaidimas vertas tokių kančių.

– Jėzau, Sintija, turim ištrūkti iš šių spąstų, nes jos mane užmuš. Nemaniau, kad taip bus. Jos tikros pamišėlės, bet turim tai, ko nusipelnėm.

Sweden The Beatles

Džordžą, Polą ir Ringo persekiojo tos pačios problemos su gerbėjomis, ta kasdieninė kova buvo kažkas nenormalaus ir netinkama tokiam elegantiškam miesto rajonui, kuriame jie gyveno. Kaimynai mokėjo nemažus pinigus už galimybę gyventi Knightsbridge ir nemanė taikytis su tokia padėtim, kai šalia jų namų būriuojasi neaiškaus plauko gaujos. Skundai pylėsi kaip iš kibiro. Tačiau, nežiūrint visų neigiamų emocijų, vaikinams prasidėjo fantastiški laikai.(…)

UK The Beatles

Visi stengėsi būti šalia jų, bandė užmegzti draugystę: tiesiog upe tekėjo kvietimai į įvairius vakarėlius, nuostabios merginos-modeliai tiesiog kovėsi dėl galimybės būti pastebėtos kartų su Bitlais. Įsivaizduojat, kaip tai veikė vaikinus? Jie darėsi vis daugiau pasitikintys savimi. Tai buvo tartum sapnų išsipildymas.(…)

niiaamm

Jų nelaukti išsišokimai dažnai stebino vakarėlių ir banketų šeimininkus. Jų šmaikštiems pasisakymams nebuvo lygių.

– Džonai, kokį naudoji peilį ir šakutę?

– Velniam jie man reikalingi, juk valgau pirštais.

– Polai, ką su tuo darai?(Jam per kviestinius pietus padavė dubenėlį su vandenių, apsiplauti pirštus)

– Taigi jūs tai geriat. Ir aš geriu.

Jie neimdavo į galvą visų tų gero elgesio taisyklių ir su humoru laužydavo visas nusistovėjusias elgesio normas.

playing

Brajanas mėgo turtingų ir garsių žmonių kompanijas. Vakarėliai, kuriuos rengdavo, visad būdavo pavykę ir beprotiški. Jis labai mėgo tviskančias šou biznio žvaigždes. Griežtos žaidimo taisyklės ir šou biznio gyvenimo žavėsys, privalomas šioje srityje, buvo ideali kombinacija, kurios dėka Brajanas galėjo idealiai funkcionuoti.

yeah

Filmo kūrimo metu vienintelė galimybė pailsėti ir psichologiškai atsipalaiduoti buvo mūsų bendra išvyka į kokį nors prabangų restoraną. Jis turėjo būti brangus, juk esmė buvo tame, kad tokioj vietoj svečiai yra saugomi nuo nepageidaujamų žioplių ir priekabiautojų. Buvom priversti pamiršti mūsų senus ir įprastus malonumus. Net kalbos negalėjo būti apie apsilankymą kine ar teatre, nebent suorganizuotume sau privatų seansą, tačiau tais laikais šį sumanymą buvo sunku įgyvendinti. Prasidėjo gyvenimas tarsi kokonuose, gyvenimas, kuris nors ir buvo nuostabus, bet kiekviename žingsnyje mūsų laukė apribojimai.

run baby runDažnai tiesiog buvo kišamasi į mūsų privatų gyvenimą ir prikuriama įvairių gandų ir nesąmonių. Pavyzdžiui, mūsų advokatai turėjo įrodomąją medžiagą, iš kurios spendžiant, Polas buvo pats didžiausias Kazanova visame Liverpulyje. Netrukus pradėjo plaukti ieškiniai dėl tėvystės pripažinimo.** Ar jie buvo pagristi ar ne, galima buvo tik spėti. Laimei, Polas turėjo gerą advokatą ir skandalas buvo greitai užgesintas.

baliuks

Tuo tarpu Džordžo meilės reikalai klostėsi kuo puikiausiai: prieš išvažiuodamas į Londoną, jis tuose reikaluose neturėjo didelės patirties, bet situacija turėjo pasikeisti, mat šiame filme vaidino jauna ir labai graži mergina, dirbusi modeliu – Patty Boyd.***  Tai buvo jos pirmas vaidmuo kine ir pradžia didelio vaidmens jos gyvenime. Džordžas beprotiškai įsimylėjo Patty, tačiau ji pati „rimtai vaikščiojo“ su kitu vaikinu. Tai buvo iššūkis, kurį Džordžas turėjo tiesiog priimti. Patty turėjo viską, ko galima norėti iš merginos: išvaizda, stilius, patirtis,- ir, žinoma, Džordžas ištirpo. Taigi, jis pradėjo veikti – paruošė kampanijos planą, kurios tikslas buvo „atmušti“ ją nuo vaikino ir pasiūlyti jai savo širdį. Turėti tokią merginą, su tokia išvaizda, tokia figūra ir tokia gyvenimo patirtim buvo tai, ko jam tuo metų reikėjo. Juolab, kad tai buvo labai didelis pliusas, pagerinant savo imidžą. Patty buvo mergina,  kuria kiekvienas vyras didžiuotųsi.

love

Prieš filmavimui pasiekiant intensyviausią fazę, Džonas surinko daug savo keistų  ir puikių pasakojimų bei eilėraščių, ir su Bobo Frimano paskata ir pagalba patalpino juos savo pirmoje knygoje „In His Own Write“. Visas laisvas nuo filmavimosi valandas Džonas kūrė paveikslėlius, tapsiančius iliustracijomis jo kūriniams. Jo stiliaus originalumas ir individualumas palenkė leidybinės firmos bosus ir jie nutarė išleisti šį rinkinį. Žinomas vardas, ypatingas talentas ir knygos turinys vertė galvoti, jog ji bus perkama it karštos bandelės. Iš tiesų, knyga turėjo didelį pasisekimą ir mes tuo labai džiaugėmės. Talentingas Bitlas – šis faktas įpylė alyvos į smarkiai deganti Džono šlovės laužą. Jis kaip mat buvo pripažintas kaip labai įdomus ir perspektyvus autorius. Pirmąją knygos partiją akimirksniu išpirko rajūs fanai,**** o kitos pardavimas ir sėkmė buvo tokia didelė, kad pats didžiausias Londono knygynas Foyle‘s surengė Džono garbei kviestinius pietus.(…)

prominence

Dieną prieš šį renginį Džonas, aš ir keli draugai patraukėm į miestą kur nors pavakarieniauti ir galų gale atsidūrėm Ad Lib, tuomet labai populiariam tarp pop-muzikos ir garsenybių klube. Neįtardami, kas mūsų laukia rytoj, gėrėm, šokom ir dūkom iki nukritimo, iki pat ankstaus ryto. Kai po kokių keturių valandų miego ir ilgo pasiraivymo lovoje, pagaliau atsikėlėm, galvose kalė kūjai, akys buvo raudonos ir drebėjo rankos, burnose buvo sausra, kaip dykumoje,- žodžiu „pachmielas“ buvo siaubingas. Abu jautėmės it išspjauti, bet šiaip ne taip apsirengėm, apsiprausėm ir pradėjom laukti vairuotojo.(…) Į Dorčesterio viešbutį atvykom džiaugdamiesi, kad ten mūsų lauks įprastas lančas, kurį greitai įveiksim. O, kokie buvom naivūs! Tik pastatėm kojas ant liuksusinio viešbučio laiptų ir ant mūsų galvų tiesiog nukrito audra: mus apsupo reporteriai, šaudydami žodžiais it sunkiais šaudmenimis. Blykstės nesustodamos blyksėjo ir mus tiesiog apakino. Mes visiškai nebuvom pasiruošę tokioms žudynėms. Norėjosi apsisukti ir bėgti lyg nuo pasiutusio šuns, bet neturėjom tam nei jėgų, nei drąsos. Kelias nuo fojė iki banketinės salės truko, kaip mums atrodė, pusę gyvenimo. Ir kai pamatėm priešais didžiulę, išpuoštą gėlėmis salę, pritrūkom kvapo ir širdis nustojo plakti. Salėje stovėjo šimtai nepriekaištingai apsirengusių žmonių ir visi mums plojo bei šaukė „bravo“.

help us

 

* Iš pradžių režisierius Alanas Ovenas norėjo pavadinti filmą „Beatlemania“, tačiau paskutinę minutę jis buvo pakeistas („a hard day‘s night“ buvo mylimiausia Ringo Staro frazė). Tuo pat metu pasirodė plokštelė, kurioje buvo dainos iš filmo ir kelios kitos; pirmą kartą visos disko dainos buvo sukurtos Lenono ir Makartnio bei viena – Harisono. Filmas, kurį susuko per 6 savaites (tarp Bitlų gastrolių Amerikoje ir jų išvykimo į Tolimuosius Rytus. Sintija nuolat „peršoka“ svarbius įvykius „The Beatles“ istorijoje), kainavo 200 tūkstančių svarų. Filmavimo komandai ir aktoriams visą laiką trukdė jaunos Bitlų fanės, persekiojančios juos kiekviename žingsnyje. Filmo premjera vyko Londone 65-jų liepą ir joje dalyvavo princesė Margarita ir lordas Snoudonas. Po 5 savaičių, per kurias filmas buvo rodomas 500 kino salių visoje Britanijoje, jis surinko milžinišką pinigų sumą – 1,3 milijonų svarų.

** Tokie ieškiniai buvo pastovus Bitlų gyvenimo „atributas“,  ne tik Polo. Tačiau visais atvejais pavykdavo susitarti (įdomu, kokios sumos užtekdavo susitarimui?).

*** Filme yra scena vagone-restorane, kur Bitlai prašo prisėsti prie jų dvi merginas. Aukšta, liekna blondinė ir yra Patty Boyd – 19 metų modelis, vieno žurnalo pripažinta „idealia 1964-jų mergina“.

**** 1965-jų vasarą „Times“ rašė, kad „rinkinį turi perskaityti kiekvienas, kas jaučią susirūpinimą dėl anglų kalbos nuskurdinimo“. Kritikai gana šiltai sutiko knygą, netgi pastebėjo joje Edvardo Liro, garsių limerikų autoriaus, bei paties Džeimso Džoiso įtaką.                               

 
Parašykite komentarą

Publikavo 4 rugpjūčio, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: