RSS

Mano gyvenimas su Džonu. Lenono žmonos Sintijos prisiminimai (18 dalis)

14 Lie

Prie mūsų namelio durų ištisai stoviniavo kažkoks automobilis. Žurnalistai ir fotoreporteriai atsirasdavo pačiais netikėčiausiais momentais. Mama įvairiais būdais bandė mėtyti pėdas…

real love

Vieną dieną, po ilgų pasivaikščiojimų po Paryžių, pavargę grįžom į viešbutį. Recepcijoj kartu su kambario raktais gavom žinutę nuo Astrid. Kokiu būdų mūsų vokiška draugė sužinojo mūsų buvimo vietą – neaišku, bet taip atsitiko, kad ji tuo metu irgi buvo Paryžiuj. Kartu su savo drauge leido trumpas atostogas ir labai norėjo susitikti su mumis. Paskambinom jai. Šis skambutis buvo pradžia pačios beprotiškiausios mūsų atostogų nakties.(…) Kiekviename bare, kuriame mes lankėmes, liejosi alkoholis, ir kuo daugiau, tuo geriau… Kai virš miesto stogų pasirodė pirmi saulės spinduliai, mes vis dar uliavojom kažkokioj knaipėj šalia mėsos sandėlių. Aplink sukosi mėsininkai baltais chalatais, suteptais krauju. Oras buvo tirštas nuo stiprių prancūziškų papirosų, o mes „užsitaisydavom“ iki kruminių. Hamburge buvom įpratę prie vokiško šnapso. Kai išgerto alkoholio kiekis pasiekė kritinę ribą ir vos apvertėm liežuvius, nusprendėm, kad jau gana, tad netvirtom kojom pasukom link Astrid namų išgerti kavos. Šiaip ne taip siaurais laiptais, beveik keturiom užlipom į patį laiptinės viršų ir prie pat buto durų suvirtom, netekę jėgų. Pradėjom isteriškai juoktis ir bandyti atrakinti duris, kai pagaliau pavyko tai padaryti, suvirtom į nedidelį avangardo stiliumi įrengtą kambarį. Išsitiesę ant kilimo, išgėrėm kavą ir atidarėm dar vieną butelį degtinės. Kai iš jo buvo išsiurbtas paskutinis lašas, gulėjom su Džonu it paralyžuoti – nebuvo net kalbos, kad tokiam stovyje galėtume grįžti į viešbutį. Ko gero, net nesugebėtumem susistabdyti taksi, tad likom pas Astrid, kad pijokysčių likučius panaikintų miegas. Tačiau kambary stovėjo tik viena viengulė lova,- nepatikėsit, bet visi keturi suvirtom į tą lovą kaip sardinės skardinėj ir iš karto atsijungėm. Dauguma vyrų nepatikėtu tokia staiga užgriuvusia laime, bet Džonas buvo visiškai gatavas, tad mūsų nekaltybei pavojus neiškilo.

cynthia lennon

Po šių puikių atostogų grįžom į Londoną ir Džonas netrukus išvažiavo gastrolių. Vėl turėjau pratintis prie vienišės gyvenimo ir pačiai spręsti kylančias problemas, bet Džonas man pažadėjo, kad susiras kokį butą Londone, tas pažadas suteikė vilčių, kad pagaliau būsim visi kartu.

john and jules1)Vakarų fronte buvo be permainų, kai staiga vieną dieną į mano gyvenimą įsiveržė nelabasis „džentelmenų iš spaudos“ pavidalu. Yla iš maišo išlindo labai greitai: ponams knietėjo sužinoti Džono civilinį statusą ir ar jis yra vaiko tėvas. Telefonas namuose būdavo įkaitęs iki raudonumo, mes su mama jautėmės it apgultyje. Prie mūsų namelio durų ištisai stoviniavo kažkoks automobilis. Žurnalistai ir fotoreporteriai atsirasdavo pačiais netikėčiausiais momentais. Mama įvairiais būdais bandė mėtyti pėdas… Pamenu, kartą net norėjo išpilti ant kelių įkaitusių galvų kibirą šalto vandens… „Taip, tai aš ponia Powell, ne, man atrodo, ponai, kad įvyko klaida. Mano dukra Sintija čia negyvena ir, jeigu ištekėtų ir pagimdytu vaiką, aš pirma apie tai sužinočiau. Džonas Lenonas? Ponai turi omeny vieną iš tų Bitlų? Jūs norit mane suklaidinti, pasakodami apie kažkokius ryšius tarp mano dukters ir jo; man labai gaila, bet niekuo negaliu ponams padėti“.

3134300

Kai prasidėdavo ši sumaištis ir buvo naudojamos karinės gudrybės, aš guldydavau vaiką į vežimėlį ir per galines duris išeidavau į lauką, o mama tuo metu laikė frontą. Greitai pasileisdavau pagrindine gatve su viltim, kad grįžusi rasiu ramybę. Kartą aplink pradėjo lakstyti fotoreporteriai, o per atstumą bučiavo teleobjektyvų vamzdžiai. Laimei, pakeliui buvo daržovių parduotuvėlė į kurią ir įlėkiau, pridususiu balsu aiškindama savininkams, į kokią situaciją pakliuvau. Jie pasirodė puikūs ir supratingi žmonės, ir kartu su vežimėliu įstūmė mane į kažkokias pagalbines patalpas. Ir pačiu laiku, nes vienas fanatikas – fotoreporteris, kuris persekiojo mane nuo pat namų, tą pačią sekundę įlėkė į parduotuvę įkandin manęs.(…) Pasakė, kad jam žinoma, jog aš esu čia, ir jam reikia užduoti man porą klausimų, ir jis paliks mane ramybėje. „Ponas kažką painioja. Ponas matė ponios Powell sesę-dvynę, kuri dažnai pas mus apsiperka“ – išsisuko iš padėties savininkai. Man pavyko išvengti kontaktų su spauda ir buvau savimi patenkinta, tačiau sekančios dienos laikraščiai tiesiog mirgėjo mano fotografijomis. Skaitytojai sužinojo viską apie „slaptas“ Džono Lenono vestuves ir kitas nesąmones, bet jau nieko negalima buvo padaryti.

terror

Mano „slaptas“ gyvenimas, kurį gyvenau paskutiniu metu, ėjo į pabaigą. Buvau laiminga ir jutau palengvėjimą. Pagaliau nereikėjo vaidinti ir galėjau gyventi, kaip visi žmonės. Važiuodamas eilinį kartą į Londoną, Džonas paėmė mane su savim. Tuo metu jis susidraugavo su vyruku, vardu Bobas Frimanas* ir jo žmona. Bobas buvo fotografas ir darė nuotraukas „The Beatles“ albumų viršeliams. Kai vieną vakarą su Džonu užsukom pas juos, per pokalbį kažkuris iš mudviejų užsiminė, kad ieškom buto. Bobas labai mums padėjo, lyg tarp kitko pasakydamas, kad nedidelis butas išnuomojamas vienu aukštu virš jų. Jeigu mus domina, jis galėtų sužinoti nuomos sąlygas. Buvom su Džonu septintam danguj! Niekad prieš tai negyvenom tokiame „svinguojančiame“ mieste kaip Londonas** ir dar tame pačiame name, kur gyveno draugiška „dūšia“. O dar toji „dūšia“ pažinojo Londoną kaip savo kišenę,- juk tai nuostabu! Apžiūrėjom butą ir nusprendėm, kad yra puikus. Mūsų naujas adresas dabar skambėjo taip: Emperor‘s Gate, šalia Cromwell Road, Kensingtone.

beatlemaniaGyventi savo nuožiūra buvo nuostabu. Malonus jaudulys apimdavo žinant, kad pirmą kartą gyvenime turi šlamančių pirkti kilimus ir kitus daiktus, kad pati gali rinktis spalvą, pirkti porcelianą, indus ir puodus, tai yra viską, kas reikalinga paversti butą tikrais namais. Į Londoną persikėlė ir kiti vaikinai. Tai buvo labai protingas sprendimas: Brajanas išsirinko sau elegantiškus apartamentus Knightsbridge, naujame name, kuriame dar buvo laisvų butų. Sužinoję apie tai, Polas, Ringo ir Džordžas taip pat panoro ten gyventi. Nutarta ir akimirksniu padaryta. Tais laikais pinigai pradėjo plaukti kaip vanduo – nieko nuostabaus, net dvi Bitlų dainos buvo britų čartų viršuje, o trečia kaip tik tuo momentu buvo kuriama.*** Brajanas imponavo savo kaip menedžerio sugebėjimais, švietė tarsi žvaigždė, lengva ranka imdavosi bet kokios užduoties, tuo pat metu buvo labai kuklus, bet, nepaisant visų savo puikių savybių, turėjo labai komplikuotą charakterį. Buvo dosniausias bičas pasaulyje, rūpinosi kitais ir kartu buvo labai draugiškas ir nedrąsus, bet…kai kartą Džonas nepakluso jo prašymui, jis pasielgė kaip kaprizingas vaikas, baisiai supyko ir net pradėjo trepsėti kojytėm. Pamenu, tokiais momentais jam iš akių tekėjo ašaros. Bet…Džonas irgi buvo geras „fruktas“: niekas nesugebėdavo taip įsiutinti Brajano, kaip Džonas. Atrodė, kad mano vyreliui buvo džiugu ir linksma, kad gali rodyti savo viršenybe, įvaryti Brajanui pykčio priepuolį ir jausti malonumą iš to. Nepaisant šių susikirtimų, Džonas jį labai vertino kaip grupės menedžerį ir gerbė kaip Džuliano krikštatėvį.(…)

Julian-and-John-julian-lennon-26743214-603-800

Mūsų namo galas ribojosi su metro tuneliu ir naujai pastatytu oro uosto pastatu, taigi, vienintelė prieiga prie jo buvo iš priekio. Pradžioje neatkreipėm į tai dėmesio, tik tada, kai Bitlų fanai sužinojo, kur mes gyvenam, prasidėjo košmaras. Buvom panašus į gyvūnus, uždarytus narve. Įvairių formų, matmenų, plaukų spalvos, religijų, tautybės merginos sėdėdavo ant laiptų, vedančių į namą, bet kuriuo paros metų ir bet kokiu oru, laikydamos rankose užrašų knygeles autografams. Vėl prasidėjo apgultis. Visas šitas jovalas siaubingai manę nervino.(…) Mus kurtino isteriškas spiegimas, į mus tiesėsi dešimtys rankų, kurios čiupinėjo mane ir Džoną, draskė jo rūbus. Vargšas Džulianas dingdavo su savo vežimėliu iš akių, kai kaimenė isteriškų mažamečių apsupdavo jį, kad pamatytų vaikelį iš arti. Nieko nebuvo matyti, tik jurą sijonėlių, užpakaliukų ir kojų, aptemptų visų vaivorykštės spalvų pėdkelnėmis.

beatlemania2

– Ak, Sintija, leisk paglostyti, leisk padaryti tavo ir Džulianuko nuotrauką. O kur yra Džonas, Sintija, brangioji, gal jis gali ateiti ir mums pamojuoti ranka? Jam nieko nereikia sakyti, norim tik pažiūrėti į jo nuostabų seksi veidelį.

Praeiviai sustodavo ir su nuostaba žiūrėjo į šį keistą vaizdą. Dariau viską, kad suteikčiau truputį džiaugsmo toms merginoms, laukdama progos greičiau pabėgti. Dažnai kaimynai pamiršdavo uždaryti lauko duris, tuomet laiptinėje rasdavo ordas nepilnamečių su miegmaišiais ir termosais, pasiruošusių pralesti ilgą naktį, kad nors akimirkai pamatyti savo dievaitį.

beatle_mania

* Robert Freeman buvo vienas paklausiausių madų fotografų Londone. Jis darė viršelį antram Bitlų albumui „With the Beatles“. Bitlų biografas Filipas Normanas teigia, kad ne Frimanas surado butą Sintijai ir Džonui, o čekų kilmės daktaras Valteris Strachas, Liverpulio firmos „Bryce Hanmer“ valdybos narys. Londono filialas aptarnavo šou biznio pasaulį ir su jais bendradarbiavo Brajanas Epstainas. 1963-jų pabaigoje, Strachas gavo užduotį surasti Bitlams gyvenamąją vietą, taip pat jo žinioje buvo grupės finansų priežiūra. Bajanas, Ringo ir Džordžas apsigyveno prie Williams News, o Polas apsistojo pas savo naujos draugės, aktorės Jane Asher tėvus, Wimpole Street. Iki pat Polo susitikimo su Linda Eastman, Džein buvo oficiali Polo nuotaka.

 

** „Svinguojantis Londonas“ ( „The Swinging London“) – tai 60-jų Londonas. Jo simboliu buvo Bitlų ir į juos panašių grupių muzika, rūbai iš garsių butikų Carnaby Street, garsus modelis Twiggy, mini sijonai ir „modai“. Žinoma, tai buvo tik aksesuarai,- kalba ėjo apie visiškai naują, jauną kultūrinę-socialinę formaciją, kuri nustatė savo elgesio modelį.

 

*** Sintija šiek tiek painioja faktus: trečias Bitlų singlas „From Me To You“ pasiekė čartų viršūnę 1963-jų pabaigoje, o įvykiai, kuriuos aprašo Sintija, įvyko vėliau. Galbūt, ji turėjo omeny dainą „She Loves You“, kuri žaibiškai pakilo į 1-ją vietą tą rudenį.

McCARTNEY HARRISON LENNON STARR

 

 

 

 

 

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo liepos 14, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: