RSS

Trumpai tariant…

03 Lie

Kuom dabar Lietuvoje maitinami laisvos šalies piliečiai? Pirmininkavimu. Man tai primena tokį kadaise gyvavusį komuniagų lozungą: „Partija naš rulevoj! (Partija mūsų vairininkas)“. Kur ji mus nuvairavo, visi žinom. Na, o „perestrojkos“ laikais buvo populiarus toks posakis: „Partija, daj porulitj! (Partija, duok pavairuot)“. Ar jaučiat, kokia laimė mus aplankė? Mums davė pavairuot! Todėl visi kiti įvykiai, nesusiję su „vairavimu“, liko už borto (ar už kėbulo). Tuo tarpu pas kaimynus lenkus koncertavo vienas iš Bitlų – seras Polas Makartnis. Kodėl ne Lietuvoj? Juk čia ir alus skanesnis, ir litvinais nieks nevadina.  Tūlas masiulis pasakytų, jog esam laisvi ir sienos kaip ir atviros – čiuožk į visas 18 pusių, gali ir „nakum“. O todėl, kad „babkės“ įmerktos į „eurosojuznikų“ subinlaižiavimą ir jokių čia koncertų, „pšimac“. Ką gi, teks pasitenkinti ta informacija, kuri po koncerto buvo publikuota lenkų spaudoje ir vis dar laisvam Internete.

welcome paul

Taigi, liepos 22-ą dieną, šeštadienį, pirmą kartą lenkų istorijoje Varšuvoje koncertavo Polas Makartnis. Afišos, skelbiančios šį įvykį, buvo iškabintos visame mieste, o “Narodowy“ stadionas ant Vislos kranto pasitiko muzikantą didžiuliu (kiekviena raidė buvo 80 metrų aukščio) užrašu „Witaj, Paul“. Prieš pat koncertą žiūrovams buvo dalinamos skrajutės su prašymu po dainos „All My Loving“ sudainuoti „Happy Birthday“, o dainoje „Hey Jude“ vietoj „Jude“ dainuoti „Paul“.

sveiki

Koncertas prasidėjo keliolika minučių po devintos, išėjęs į sceną Polas Makartnis buvo sutiktas galingom ovacijom. „Czešč polacy, dobry wieczor Warszawo!”, – lenkiškai kreipėsi į žiūrovus. “Labai gailiuosi, kad negaliu pasakyti daugiau lenkiškai, jūsų kalba man labai sunki. Ši akimirka man labai jaudinanti ir džiaugsminga“, – pasakė Polas ir staiga išgirdo visą stadioną dainuojant „Happy birthday to you, Paul“. „Nepamiršot!“, – neslėpdamas džiaugsmo pasakė ex-Bitlas, prieš kelias dienas atšventęs savo 71-jį gimtadienį.

fly

Koncerte Varšuvoje Polas atliko apie 40 dainų – daug klasikinių Bitlų dainų bei dainą iš savo naujo albumo „Kisses on the Bottom“. Daug kūrinių Makartnis atliko solo – tik su akustinė gitara. Dainą „Here Today“ Polas dedikavo Džonui Lenonui, o kitą – „Something“, kurią Frenkas Sinatra pavadino „geriausia, kada nors parašyta meilės daina“- kitam bičiuliui, Džordžui Harisonui, mirusiam 2001 metais. Prieš atlikdamas „Something“, Polas papasakojo istoriją apie tai, kaip kartą viešėjo pas Džordžą ir šis jam pagrojo pastarąją dainą su ukulele…  Koncertuodamas Varšuvoje, Polas dažnai keitė instrumentus: koncertą pradėjo grodamas savo „firmine“ bosine gitara „Hoefner“, vėliau sėdo prie fortepijono, o paskui koncertą tęsė su elektro – bei akustine gitaromis.

power

Pagrindinė koncerto dalis baigėsi daina „Hey, Jude“, kurios metu žiūrovai pakėlė į viršų plakatus su užrašais „Hey“ ir „Paul“ ir dainavo kartu su Polu. Makartnis nuskubėjo į užkulisius ir netrukus grįžo, pratęsdamas koncertą pirmuoju „narkotiniu“ Bitlų kūriniu „Day Tripper“. Nuostabiąją  „Yesterday“, kaip dažnai būna per jo koncertus, dainavo visas stadionas. Koncertą baigė trys trumpi kūriniai iš albumo „Abbey Road“: „Golden Slumbers“, „Carry That Weight“ ir „The End“.

in warsaw

Seras Polas, neseniai atšventęs savo 71-jį gimtadienį, buvo puikios formos, nors ir atgrojo 3-jų valandų koncertą. „Nenorim, bet jau turim baigti. Jūs buvot fantastiški, esam labai jums dėkingi!”- atsisveikino su žiūrovais Polas Makartnis.

fans

Koncertas Varšuvoje buvo turo po Europą pradžia. Polą lydėjo 31 sunkvežimis su garso aparatūra, pirotechnika, lazeriais ir kitais “pribambasais”. Ir pabaigai apie tai, kas tūlam tautiečiui galbūt labausiai rūpi: bilietų kainos svyravo nuo 242  iki 1100 zlotų. Kaip pastebėjo vienas žurnalistas: “Tai vistiek pigiau, nei Biberis Džastinas. Į jo koncertą bilietas kainavo 1500 zlotų”.

live

Vieni roko dinozaurų tęsia muzikinę karjerą, o kai kas jau galvoja ir apie pensiją. Buvęs “Pink Floyd” muzikantas Rodžeris Votersas prabilo apie karjeros pabaigą. Viename paskutinių britų muzikinio žurnalo “Classic rock” numerių buvo įšspausdintas interviu su šiuo garsiu muzikantu. Interviu jis išsitarė, kad koncertinis turas “The Wall Live” gali tapti jo paskutiniu turne.

Roger Waters The Wall Live 2011 (103)

Votersas sakė: “Taip gali atsitikti. Aš ne didis daininikas ar artistas, todėl man svarbi idėja. Reikia žiūrėti tiesai į akis: aš nekoncertuosiu, kai man bus 90. Kita vertus, aš vis labiau noriu rašyti naują muziką. Aš džiaugiuosi, aukodamas gitaristo laisvę groti viską, ką užsimanai, vardan politinio šou sukūrimo, galinčio jaudinti žmones.

Roger-Waters-The-Wall-2

Tūkstančiai vaikų visame pasaulyje vis dar laukia savo tėvų, kurių jie taip ir nesulauks. Aš praradau savo tėvą per Antrajį pasaulinį karą. Man buvo tik keturi mėnesiai, bet žaizdos taip ir neužgijo. Šioje “The Wall” šou versijoje bus mažiausiai dėmesio skirta mano asmeniniam praradimui. Dabar aš suaugęs ir galiu nuo jo laikytis per distanciją, kad dainos įgautų universalesnę reikšmę”.

Roger-Waters-The-Wall-Liv-007

roger

Šou “The Wall Live” startavo 2010 metais ir su nedidelėm pertraukom tęsiasi iki šių dienų.

double love peace

Dar vienas iš Bitlų, Ringo Staras vėl kviečia savo fanus ir visus geros valios žmones paminėti jo gimtadienį akcija “Peace and Love at Noone”. Video laiške, patalpintame jo oficialiame saite, Ringo sako: “Jūs žinot, kad vėl atėjo tas laikas. Sekantį sekmadienį, septinto mėnesio septintą dieną bus mano gimtadienis. Ir aš dar kartą prašau Jūsų: vidurdienį, kur bebūtumėt, jeigu galėsit, prašau, ištarkit “Love and Peace, Love and Peace, Love and Peace”. Kur Jūs bebūtumėt. Bus šaunu!”.

ringo birthday

A propos. Turiu idėją – įkuriam ringoitų sektą ! Dalyviai, kaip krišnaitai, vaikščiotų gatvėmis ir dainuotų “Love and peace, love and peace, peace and love, peace and love”. Arba galime ją pavadinti “Septintos dienos Septinto mėnesio adventistai”. Didelių įsipareigojimų nebūtų – nei keliais vaikščioti, nei rimbais plakti, nei badu save marinti ar pelenais galvą barstyti. Tereiktų tik kiekvienais metais  liepos septintąją sudainuoti “Love & Peace.” Registracija pradedama :)…

Linksmų švenčių! Meilės ir Taikos Jums, bičiuliai.

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo liepos 3, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: