RSS

Trumpai tariant…

24 Bir

Polo Makartnio sūnus Džeimsas papasakojo, kad po jo motinos Lindos mirties 1998 metais, jo gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. „Man buvo 20 metų, kai mirė mama ir tada man pavažiavo stogas. Prasidėjo pats tamsiausias gyvenimo periodas“,- prisipažino sero Polo sūnus. Tuo metu jis klausėsi „Nirvanos“ ir Merilin Mensono. „Aš buvau pasimetęs, gėriau ir vartojau narkotikus“.

James-McCartney-Pauls-Son-Signed-8x10

Kitas sunkus gyvenimo laikotarpis prasidėjo, kai jo tėvas vedė Hizer Mills. Bitlo sūnus pareiškė, kad su nauja tėvo žmona nesutarė. „Dabar aš neturiu problemų su Hizer todėl, kad ji yra Beatris mama, bet tada man buvo itin sunku. Aš labai dažnai klausiausi Kurto Kobeino ir mane užvaldė jo mintys, todėl ji man labai nepatiko. Man buvo labai sunku, turėjau daug problemų. Aš ilgai nesimatydavau su tėvu ir mes labai nutolom vienas nuo kito. Tik kartą per kelis mėnesius mes susiskambindavome, bet labai ilgai nesimatėm. Tai buvo labai liūdnas momentas mums abiem“.

Paul and James Macca

Bet 2007 metais, kai Polą užklupo problemos su sveikata, Džeimsas suprato, koks svarbus jam yra jo tėvas. „Dabar mes su tėčiu geriausi draugai“,- sako Makartnis-jaunesnysis. „Jo nauja žmona Nensi nuostabi, ji miela ir tėtis laimingas. Mamą sunku pakeisti, bet Nensi yra puiki. Ji labai nuoširdi, ji daro tėtį labai laimingu. Mes visi ją dievinam“.

paul_mccartney_532_1424055a

Naujas „Black Sabbath“ albumas „13“ užėmė pirmą vietą britų čartuose: tai yra savotiškas rekordas, nes paskutinį kartą jų albumas buvo pakilęs į pirmą vietą dar 1970 metais. Apie tai pranešė saitas „Official Charts Company“. 1970-jų spalį jų albumas „Paranoid“ lyderiavo britų populiariausių albumų sąrašuose. „Aš šokiruotas! Šio albumo sėkmė mane išmušė iš vėžių. Nei vienas mūsų diskas per tokį trumpą laiką nebuvo pakilęs taip aukštai per tokį trumpą laiką“,- komentavo šį įvykį grupės lyderis Ozis Osbornas. Jis pasakė, kad „Black Sabbath“, kaip ir kiti „old school“ muzikantai, tokie, kaip Rodas Stiuartas ar Eltonas Džonas, turi kažką savyje, ne taip, kaip šiuolaikinis „sufabrikuotas šlamštas“. „Mes žinom savo amatą“,- sakė Ozis.

ozzy-osbourne-isi-doneaza-trupul-in-numele-stiintei-4272

Diskas „13“ tapo pirmuoju studijiniu darbu po albumo „Forbidden“, įrašyto 1995 metais. Naują albumą įrašė klasikinė grupės sudėtis – Ozzy Osbourne, Geezer Butler ir Tony Iommi,- deja, būgnininkas Bilas Vordas dėl nesutarimų su kolegomis nedalyvavo šiame projekte. Vietoje jo mušamaisiais grojo grupės „Rage Against The Machine“ būgnininkas Brad‘as Wilk‘as.

black-sabbath-2012-2

Duodamas interviu informacijos leidiniui „Reuters“, Ozis papasakojo apie naują albumą ir savo audringą praeitį.

“Svarbiausia šių dienų realybėj yra tai, jog mes vis dar gyvi, sugebam kurti muziką ir groti. Aš nenoriu kalbėti už visus „Black Sabbath“ narius, bet aš asmeniškai dėjau visas įmanomas pastangas tam, kad neišgyvenčiau iki šio interviu ir kuo greičiau save pribaigčiau alkoholiu ir narkotikais. Aš labai ilgiuosi 90-jų. Ir vien dėl to, kad nieko iš tų laikų neatsimenu. Mes visi gyvenime turėjom kritinių momentų, kai atsidurdavom kitoj realybės pusėj. Laimei, mes sugebėjom įveikti ydas ir dabar gyvenam blaivybėje ir ramybėje. Dabar, kai aš pabundu ryte, aš neinu į barą įsipilti stiklo brendžio ir neprisidegu cigaretės, kad greičiau įtraukčiau dūmą. Būti gyvam ir blaiviam – neapsakomas malonumas!”.

blackmores-nightPrieš kelias dienas,  grupės „Blackmore‘s Night“ vokalistės Kendis Nait „tviteryje“ pasirodė toks įrašas: „Mes atvykome į Maskvą, o Ričio gitara – ne. Jeigu Jūs dirbat aviakompanijoje, prašau, raskit ją ir pasielkit teisingai – gražinkit ją“. Šiuo metu vyksta pasaulinis grupės turas, keli koncertai įvyks Maskvoje ir Kijeve, beje, pastarajame ir dingo Ričio Blekmoro gitara. Pasibaigus koncertui, muzikantai atvyksta į oro uostą, priduoda daiktus (tarp jų ir gitaristo instrumentas) ir išskrenda į Maskvą, kur gitaros neberanda! Iki koncerto lieka para, o gitara, kuri yra ne tik didele materialinė, bet ir neįkainuojama vertybė – dingusi! Avialinijų tarnybos pastatomos ant galvų, visi įnirtingai ieško Blekmoro gitaros. Vietiniai rokmuzikantai bando padėtį taisyti, siūlydami savo instrumentus, bet Ričis laukia savo gitaros.Tačiau ši problema neįtikėtinai greitai išsisprendė: pasirodo, ukrainiečiai dėklą su gitara per klaidą išsiuntė į…Tel-Avivą. Kaip bebūtu, gitara atsirado ir ją sveikutėlę grąžino savininkui.blackmores_night2

Beje, ši gitara skirta groti kairiarankiams ir yra Polo Makartnio dovana Blekmorui. Ją savo ruožtu pas Polą 1968-ais metais po kažkokio linksmo vakarėlio pamiršo Džimis Hendriksas. Kaip žinia, Džimis po dvejų metų išėjo groti kitur, gitaros kaip ir nebuvo kam grąžinti, tad 1974 metais Polas ją padovanojo jaunajam „Deep Purple“ gitaristui Ričiui Blekmorui. Makartnis ją įteikė, kai abiejų muzikantų keliai susikirto roko festivalyje Niujorke. Jeigu kam įdomu, šią gitarą galima pamatyti ant paskutinio grupės „Rainbow“ albumo viršelio.

blackmore's night

Birželio 18 dieną vinilinė plokštelė šventė 65-rių metų jubiliejų. 1948 metais firma „Columbia“ Niujorko viešbutyje „Waldorf  Astorija“  surengė vinilinių diskų prezentaciją. Buvo pristatytos dviejų formatų plokštelės: 10 colių diametro (25 cm) ir 12 colių (30 cm). Prezentacijos metu ant scenos buvo sukrauta trijų metrų kolona iš įprastų gramofoninių plokštelių, o priešais tokio pat skambėjimo laiko trukmės vinilinių plokštelių…40 centimetrų aukščio bokštelis. Iš pradžių buvo pragrota įprasta 78 apsisukimų plokštelė, o po jos sekė žymiai ilgesnio skambėjimo naujas produktas.

vinilai

Savo populiarumo viršūnę vinilas pasiekė praeito amžiaus septintam dešimtmety, vėliau jį nukonkuravo CD, tačiau dėti kryžių ant vinilo tikrai nereikia. Žemiausi vinilų pardavimų rodikliai buvo 2005 metais ir nuo tada kasmet auga. Ką ir bekalbėti, jeigu jau visiems melomanams žinoma firma „Мелодия“ atnaujino vinilinių plokštelių gamybą…

Pirmą kartą roko muzikos istorijoje „Black Sabbath“ užėmė aukščiausią amerikiečių hit-parado „Billboard 200“ eilutę. Rinkos analitikai teigia, jog disko sėkmę lėmė tas faktas, kad birželio 15 Amerikoje buvo švenčiama Tėvo diena. Jų manymu, albumas buvo puiki dovana vyresnės – 50-60-jų kartos – žmonėms. Ekspertai pranašauja albumui „13“ naują rekordą: ateinančią savaitę albumo pardavimai Amerikoje gali siekti 180.000 egzempliorių ir tai smarkiai lenkia pirmos savaitės pardavimų rezultatą – 21.000 egzempliorių. Jeigu prognozės pasitvirtins, albumo pardavimai įgis negirdėtą pagreitį – tokio rezultato „Black Sabbath“ albumui „Forbidden“, išleistam 1995 metais, reikėtų laukti…15 metų.

goldengods2013Tie patys „Black Sabbath“ triumfavo muzikinio žurnalo „Metal Hammer“ šių metų nominacijose. Rokeriai tapo vienintele grupe, kuriai buvo įteikti net du apdovanojimai per vieną vakarą.  „Metal Hammer Golden Gods Awards“ apdovanojimų ceremonija vyko birželio 17 dieną Londone. Ozikui su „chebra“ teko du kartus lipti į sceną – nominacijoje „Geriausia Britanijos grupė“ ir kaip geriausio albumo autoriams.

lemmy_motorhead

Jų kolega iš „Motorhead“ Lemmy gavo apdovanojimą nominacijoje „The Golden God“, o vokalistė Doro laimėjo nominacijoje „Legend“. Metalo „ikonomis“ buvo pripažinti „Alice in Chains“; nominacijoje „Riff Lord“ apdovanojimą atsiėmė grupės „Thin Lizzy“ gitaristas Skotas Gorhemas.

doro

 
Parašykite komentarą

Publikavo 24 birželio, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: