RSS

Trumpai tariant…

16 Bir

 

Bobui Dylanui bus įteiktas aukščiausias Prancūzijos apdovanojimas – Garbės Legiono Ordinas (L‘Ordre national de la Lėgion d‘honneur). Šią žinią paskelbė Žanas-Lui Žerželenas – Dydisis ordino kancleris.

Bob DylanDydisis kancleris pareiškė, kad Dylano kandidatūrą iškėlė Prancūzijos kultūros ministrė Oreli Filippetti ir ordino taryba ją palaikė. Respublikos Prezidentas Fransua Olandas ir kultūros ministrė gavo ordino tarybos, į kurią įeina 17 narių, teigiamą atsakymą. Tarybos pareiškime Dylanas įvardijamas kaip išskirtinis artistas, puikus poetas ir muzikantas. Tarybos sprendimas buvo priimtas nepaisant Žerželeno noro blokuoti šią kultūros ministrės nominaciją. Kalbama, jog generolas buvo prieš Dylano kandidatūrą dėl to, kad artistas vartodavo marihuaną ir dėl jo pacifistinių dainų tekstų, parašytų Vietnamo karo metu.

Garbės Legiono Ordiną 1802 metais įsteigė Napoleonas Bonapartas. Ordinas yra aukščiausias ypatingų nuopelnų Prancūzijai įvertinimas. Apdovanojimas turi tris laipsnius: kavalierius, karininkas ir komandoras, taip pat dvi pakopas – Aukštesnysis karininkas ir Dydysis kryžius.

Bobas Dylanas, gegužį atšventęs savo 72-jį jubiliejų, anksčiau jau buvo gavęs kitą Prancūzijos apdovanojimą – 1990-ais jis tapo Meno ir literatūros ordino komandoru. Pernai jis gavo aukščiausią JAV apdovanojimą – Prezidentinį Laisvės medalį.

H MillsBuvusi sero Polo žmona Hizer Millz, jau sugebėjo iššvaistyti pusę pinigų, kuriuos gavo po skyrybų su Polu Makartniu. Tam jai prireikė vos 7 mėnesių. Ji prisipažino, kad didesnė 24 milijonų svarų dalis buvo panaudota labdarai, tačiau pikti liežuviai, tarp kurių yra britų laikraštis „The Sun“, tvirtina, jog pinigai  buvo sumokėti už elitinį nekilnojamą turtą, atostogas ir  darbuotojų atlyginimams. Pvz., Millz sumokėjo 1 milijoną už būsto remontą, pirko butą Niujorke už 2,5 mln. ir dar apie 6 mln. svarų investavo į kitą nekilnojamą turtą. „Ji mano, kad išleido 10 milijonų iškarto po skyrybų, bet ji dar neturi kur gyventi (name Rytiniame Sasekse vis dar vyksta remonto darbai). Ji nepasikeitė. Jai atrodo, kad visas pasaulis prieš ją“,- sakė laikraščiui anoniminis šaltinis.

PM

Tuo tarpu Polas Makartnis yra labai dažnas personažas pasaulio žiniasklaidoje: labai sėkmingai tęsiasi jo pasaulinis koncertinis turas „Out There“. Neseniai jis aplankė savo mylimiausios žmonos amžiną atilsį Lindos retrospektyvinę fotografijų parodą Vienos muziejuje Kunst Haus Wien.

Linda

Parodoje pristatyta 190 fotografijų  iš „svinguojančių šešiasdešimtųjų“, karaliavusių Londone, Niujorke ir hipių rojuje Kalifornijoje. Jos nuotraukų herojai yra Džimis Hendriksas, Džanis Džoplin, Džimas Morisonas, The Who, Neilas Jangas ir daugelis kitų to laikmečio herojų. Be šių nuostabių nuotraukų, į retrospektyvą įėjo šeimyninės Makartnių nuotraukos.

exibition

exibition2

Kaip praneša The Pulse Of Radio, „Led Zeppelin“ bosistas John Paul Jones savo kūrybines jėgas sutelkė ties nauja opera, o ne į reunioną su savo buvusiais grupės draugais. Led Zeppelin fanatams smarkiai sudirbo seilių liaukos, kai australų programoje „60 Minutes“ Plantas pasakė, kad šis faktas negali būti kliūtis, sulaikanti grupę nuo susijungimo, ir jo planai 2014 metams yra skaidrūs. Taip kad…

jpj solo

Džonsas pasakė, kad jo būsimoji opera yra grindžiama Augusto Strindbergo pjeses „Vaiduoklių sonata“ motyvais ir prisipažino, kad tai „nepanašu į nieką,- tai emocijos ir aistra“. Džonsas, kuris dabar dirba su pirmuoju operos aktu, pranešė, kad jis turi laiko tik „keliems koncertams, kurie nereikalauja ypatingo pasiruošimo“. Kalbant apie reunion‘ą 2014 metais, tai „šiuo momentu, ateinantys metai bus skirti tik operai.“

Jason Roche iš „LA Weekly“ kalbino buvusį „Led Zeppelin“ frontmeną Robertą Plantą.

Visai neseniai Led Zeppelin pasiekimai buvo dar kartą įvertinti – jums buvo įteiktos nacionalinės Kenedžio vardo premijos. Ką tu jautei, kai gavai pakvietimą?

„O, tai buvo iš tiesų labai jaudinantis momentas. Aš žinau, kad savo laiku mes sugadinom daug ausų būgnelių, padarėm didelę žalą daugeliui šviesių protų, parašėm daug gerų dainų, bet išgirsti tiek liaupsių…Kai aš pamačiau kaip „Heart“ atlieka „Stairway to Heaven“, aš net negalėjau patikėt, kad šitas 64-metis senukas, kuris sėdi dabar štai čia, turėjo kažką bendro su šio kūrinio atsiradimu. Apdovanojimų ceremonija buvo labai šilta ir maloni. Žinai, aš buvau pristatytas visoms karališkosioms pasaulio personoms, aš mačiau daug princų ir prezidentų. Bet, įsivaizduoji, šie vaikinai sugebėjo surengti tikrą tūsą! Pavyzdžiui, mūsų princas Čarlzas niekad nesugebėtu surengti tokio vakarėlio!”

robertplant

Kas tave po šitiek metų dar motyvuoja kurti ir atlikti muziką?

„ Naujos grupės skambėjimas. Užburiantys muzikos garsai, kuriuos ji pagimdo. Per paskutinius metus aš parašiau pakankamai daug naujų dainų ir man labai patinka, kokioj formoj dabar yra mano balsas. Be abejo, dabar jis iš tolo nepanašus į tuos kastrato staugimus, su kuriais aš išgarsėjau visam pasauly. Dabar aš dainuoju išlaikytam, rimtam stiliuj, kuris man labiau tinka ir patinka. Be to, mano kolegos, nepaisant solidaus amžiaus, mane puikiai įkvepia- jie bando kurti kažką naujo su jaunais muzikantais. Žiūrėkit, Džonas Polas Džonsas- jis yra nuostabus ir talentingas muzikantas ir štai dabar kuria operą bei groja bosu grupėje Them Crooked Vultures ir mandolina su Seasick Steve‘iu. Aš imu iš jo pavyzdį.“

2013061218140215

Ringo Staras davė didelį interviu laikraščiui Mirror ir papasakojo apie savo naują fotografijų knygą bei dalijosi prisiminimais apie Bitlus. Atsakydamas į klausimą, ar Bitlai susijungtų, jeigu būtų gyvi Džonas ir Džordžas, jis atsakė: „Nežinau. Tai beprotiškas klausimas. Bet…man norėtųsi tikėti, kad taip, susijungtų. Polas dar ir dabar koncertuoja su savo grupe, aš su savo, ir Džonas tikriausiai taip pat koncertuotų su savo. Džordžas nemėgo gastrolių, tad dėl jo nesu garantuotas. Bet kas žino…Visi galėtų susiburti drauge“, – pasakė Ringo. Apie naują knygą „Photograph“ jis papasakojo, kad radęs archyve nematytas nuotraukas, pagalvojo, jog surado Aladino olą. „Neįkainojamas prisiminimų lobynas“,- paaiškino jis. „Buvimas su Bitlais buvo trumpas ir neįtikėtinas mano gyvenimo periodas. Man buvo 22-ji, o po 8 metų viskas baigėsi. Žiūrėdamas į šias fotografijas, aš matau keturis vaikinus iš Liverpulio, kurie, supami visos tos beprotybės, bandė gyventi normalų gyvenimą – valgė, gėrė, žaidė „Monopolį“. Vienintelis išsigelbėjimas buvo mano trys broliai, todėl, kai aš „nuvažiuodavau nuo „ratukų“, jie mane sugrąžindavo atgal. Mes turėjom mašinas, gyvenom puikiuose namuose su voniomis, o Liverpulyje mes prausdavomės kriauklėje“.

2013-jų spalį pasirodys Ringo knyga vaikams pagal „The Beatles“ dainą „The Octopus‘s Garden“. Ją iliustruos prisekęs Bitlų fanas dailininkas Benas Kortas. Knygoje bus CD, kuriame Ringo skaitys šią pasaką, taip pat nauja, dar nepublikuota dainos versija. Šios dainos idėja Ringo kilo keliaujant Piterio Selerso (komisaras Kliuzo) jachta 1968-siais. Kartą pietums Ringo užsisakė tradicinį anglų patiekalą „fish and chips“, tačiau vietoj jo jam pasiūlė kalmarą. Jachtos kapitonas papasakojo Ringui, kad aštuonkojai iššukuoja visą dugną, ieškodami blizgančių daiktų, kuriais puošia sodus priešais savo olas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mėnesio pradžioje Ringo Staras atvyko į parodos „Ringo: Peace & Love” Los Andžele atidarymą. Ekspozicija pasakoja apie Bitlų bei solinės muzikanto karjeros periodus. Parodos svečiai pamatys būgnų komplektą Ludwig, kuriuo grojo Ringo, “Sgt. Pepper’s…” albumo laikų kostiumą ir dar daug įvairių raritetų. Didžiausią dėmesį sukėlė dvi interaktyvios būdelės, kur vienoje jis padeda dainuoti dainą “Yellow Submarine”, o kitoje praveda tris pamokas, kaip groti mušamaisiais. Kaip sakė Ringo, tokius pačius patarimus jis duodavo savo sūnui Zakui.

O štai gera žinia įvairios “The Beatles” atributikos megėjams: jeigu norit atnaujinti savo mylimiausių marškinėlių garderobą, galėsit tai greitai padaryti. Universal Music Group nusipirko visas teises į marškinėlių su Bitlų simbolika gamybą ir platinimą. Liepą pirmos naujų marškinėlių su “The Beatles” logo siuntos pasieks parduotuves Anglijoje ir Amerikoje.

T SHIRT

 
Parašykite komentarą

Publikavo 16 birželio, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: