RSS

If you want to be a hippie… (pabaiga)

03 Bir

Hippie conteinerist    Šiuolaikinis hipis yra pasyvus visuomenės priešas ir sukilimuose bei manifestacijose nedalyvauja. Dienas leidžia savo būdoje: klausosi oldschool‘inių vinilų ir rūko žolę – tai jo manymu yra žiaurus protestas prieš Sistemą. Dauguma hipių anarchistai, tačiau pasitaiko ir komuniagų, bet paprastai nei vienas jų neįsivaizduoja, su kuo tasai  komunizmas valgomas. Komunizmas jų supratimu yra komunos įkūrimas.

flower power

Prie neo-hipių paprastai šliejasi jaunos mergičkos, kurios klauso Doors; ant savo bepapio kūnelio (nes papingos tūsinasi su morozais) pasikabinę beskonius skarmalėlius su daugybe karoliukų ir visokių auskariukų, bei šiaip bižuterijos. Ansamblį papildo ilgas sijonas ir akiniai-akvariumai. Subkultūros nesupranta: paprastai apie hipius skaitė Wikipedijoj, dienom kabo feisbukuose ir forumuose, kur trolina oldfagus. Visur, kur apsilanko, rašo „Peace“ ir „Make love not war“. Jos smarkiai nori free love, svarbu iš anksto pasakyti, kad tai ne šiaip seksas, o kova (naudojamas koks nors protingas žodis) prieš Mordorą arba Babiloną ir rezultatas jus nustebins.  Į kritiką ir trolinimą reaguoja neadekvačiai neigiamai: užtenka pasakyti, kad Bitlai jau praeityje, o dabar visi klausosi Noize MC, ir mergičkos greitai su tavim išsiaiškins anaiptol ne hipiškai.

hippie1

Kai kurie tipažai neskiria žodžių „peace“ (taika) ir „pease“ (žirneliai), todėl nori ne taikos visam pasaulyje, o žalių žirnelių. Šiandien sutikti gėlių vaiką yra sunku – paprastai didesnė populiacija pasirodo po daugkartinio Janis Joplin disko perklausymo,  Ebio Hofmano darbų susukimo į skrutkes ir surūkymo, bei eilines filmo „Easy Rider“ peržiūros.

Make-Love--Not-War-the-60s-666690_251_366    “Bliuzo naktų“ Varniuose eros pradžioje šis festivalis buvo minimas kaip old school‘inių hipių susibėgimo vieta, kur galima buvo surūkyti taikos pypkę su substancijom, pagerti ugninio vandens ir palakstyti nuogam (ko daugeliui jų amžiuje to daryti nevertėtų). Also, prie ežero grojo geros grupės, bet daugumai buvo svarbiausia tresh‘as, kaifas ir mergos.

Reta, nykstanti tikro hipio rūšis,- tai individas virš 50-ies, dar neužsilenkęs nuo substancijų, paprastai liesas, su ilgais plaukais dėdulė. Savo išore primena jogą, nusileidusi iš Himalajų po dešimties metų meditacijos. Klausosi epinės psichodelijos. Paprastai yra vienišas – ne kiekviena moteris sugebėtų būti šalia jo tiek metų. Dauguma šios rūšies atstovų tapo įvairių krišnaitų sektų aukomis, nusiskuto galvas ir dabar šoka su būgneliais.

Dar vienas porūšis – ezoterinis hipis: laimingas, pasiekęs proto nušvitimą per substancijų vartojimą. Mėgstama veikla – narkotinė kelionė raitomis ant stebuklingų grybų į nuostabius astralinius pasaulius, kaip liepė Didysis Karlosas. Taipogi galima kelionė į Velinorą, iš anksto sukūrus kventą, kitaip vietiniai elfai gali uždubasint.  Mirtinai. Kuriant kventą, individas paprastai surūkydavo visas Tolkieno knygas ir diskusijose stebindavo visus savo informatyvumu apie Velimarą.

kristupas_geliuvaikaiJPG      Kaip rašė vienas laikraštpalaikis: “Šiuolaikiniai hipiai neturi teisės vadintis hipiais, nes tikri hipiai mirė dar 70-siais nuo perdozavimo“.

hippie bus

Meno žmonės ir humanitarai (kurių hipių tarpe buvo dauguma), paprastai yra lengvai pažeidžiami ir jiems būtinas drausminis faktorius. Ir jeigu jo nėra, jie imasi autodestrukcijos. Istorija žino daug faktų, kuomet persisotinusi, aptekusi gerove ir tingi  visuomenė naikino save efektingiau už išorės priešą. Valstybės institucijos stengiasi bet kokia kaina drausti bet kokią laisvės išraišką ir patalpinti laisvamanius į sibirus, psichuškes ir kapus. Tvarka turi būti. Hipių protestas – tai protestas ne tiek prieš visuomenės ydas, kiek prieš įvairius draudimus ir barjerus, dažnai nerangius, apsaugančius „gerą“ jaunimą nuo žalingos hipių įtakos. Hipių protestas – tai protestas prieš prievolę kasdien tempti kaulus į nemylimą darbą ir 8 valandas kažką ten daryti. Iš šių dviejų diametraliai skirtingų siekių atsiranda interesų konfliktas.tumblr_m4ugx21nhL1qmeh82o1_400

Žodžiu, kaip sakė vienas gudrutis:“Hippie dead, but not burried“. Štai taip.

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo birželio 3, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: