RSS

Mano gyvenimas su Džonu. Lenono žmonos Sintijos prisiminimai (16 dalis)

29 Bal

Tuo metu, kai plokštelių  parduotuvių klientai   Britanijoje ėjo iš proto dėl vaikinų, man buvo diskretiškai pasiūlyta likti nuošaly ir geriausia būtu, kad žinia apie vieno iš Bitlų vestuves būtu laikoma paslaptyje. 

while my guitar

 

     (…)Rinkoj pasirodė pirma vaikinų plokštelė „Love Me Do“ ir iškart užėmė aukštas vietas populiarių plokštelių sąrašuose. Brajanas tiesiog šėlo iš džiaugsmo!..* Organizavo koncertinį turą, kurio metu kartu su jais koncertavo dainininkė Helen Shapiro. Viskas atrodė kaip fantastiniame sapne. Iš klubo „Jacaranda“ į šlovę ir per tokį trumpą laiką, o dar santuoka, būsimas vaikas ir ateitis, kuri mums abiems atrodė puiki.

early beatles

     Tuo metu, kai plokštelių parduotuvių klientai Britanijoje ėjo iš proto dėl vaikinų, man buvo diskretiškai pasakyta, kad žinia apie vieno iš bitlų vestuves liktų paslaptyje. Turiu prisipažinti, kad su tuo beveik sutikau. Mane tenkino ramus gyvenimas ir darbas. Nieko prieš neturėjau nenešioti vestuvinio žiedo, tačiau išsaugoti paslaptyje vis didėjanti pilvuką nelabai sekėsi ir turėjau jį slėpti po laisvesniais rūbais. Bet didžiausią problemą man kėlė plaukai: dažyti juos pačiai dabar buvo nelengvas uždavinys, tad nusprendžiau, kad nueisiu pas patį madingiausią kirpėją Liverpulyje ir jis sutvarkys mano plaukus. Po kelių dienų turėjo grįžti Džonas, todėl pagalvojau, kad padarysiu jam nedidelę staigmeną. Mano plaukai buvo labai ilgi, o aš nebuvau dažna kirpyklų lankytoja, tačiau žinojau, kad kirpėjai ypatingai myli galvas su ilgais plaukais. Žinoma, kad nesugebėjau atsilaikyti įkalbinėjimams panaudoti žirkles. Iš kirpyklos išėjau su trumpais plaukais ir apsiverkusi…Taip didžiuodavausi savo plaukais, o dabar…pagalvojau, kad Džonas numirs, pamatęs mano trumpus plaukus.(…)

John and Cynthia lennon

 

     Tą patį vakarą kita ‚Bitlų“ plokštelė „Please Please Me“ pateko į hit paradus**, bet man dėl to nebuvo itin linksma… Galvojau apie viena: kokia bus Džono reakcija. Jis grįžo namo labai vėlai, kai aš jau gulėjau lovoj su suktukais ant galvos. Paslaptis buvo atskleista ryte: jeigu tuo momentų kas būtų pamatęs jo veido išraišką, tikriausiai pagalvotų, kad jis išvydo ufonautą. Siaubingai supyko ir žiūrėjo į mane akimis, pilnomis neapykantos ir pykčio, tarsi aš būčiau padariusi baisų nusikaltimą. Per sekančias dvi dienas nei karto manęs neužšnekino ir net nepažiūrėjo. Jau pradėjau galvoti, kad atėjo galas mūsų santuokai ir kokia tai liūdna pabaiga, tačiau laiku pristabdė ir matyt pagalvojo, kad elgiasi kvailai.

 

     Daina „Please Please Me“ užemė Britanijoje pirmą vietą – tai buvo fenomenali sėkmė. Bitlai buvo ant bangos ir sudrebino visą šou biznio pamatą. Įvairūs šio biznio vertelgos brovėsi per duris ir langus, kad tik užimtų naujai atsiradusią nišą, bet Brajanas su šypsena skaičiavo dividendus nuo sėkmingo biznio, neprileisdamas svetimų. Jo tikėjimas vaikinais ir jo paties pastangos pagaliau atnešė vaisius. Jis buvo labai nuoširdus ir sąžiningas žmogus, ir labai mylėjo savo Bitlus. Jie buvo jo vaikai, jo šeima, visų jo gyvenimu. Ką bedarytu, viskas buvo dėl jų. Galimybė patenkinti savo ambicijas atsirado keturių „kietų“ vaikinų iš Liverpulio pavidalu.

please me gold

 

      Verslininko instinktas jam padiktavo, kad šis „kietumas“ turi išnykti. Vaikinai turėjo apsivilkti rusvus kostiumus be apykaklės: aprangos ir šukuosenų vienodumas turėjo sukurti naują nekaltumo įvaizdį ir publika turėjo tai priimti. „Kad tave cholera, Brajanai, ar mes turim tai vilkėti? Nekenčiam šitų drapanų, atrodom kaip pedikai! Visi galvos, kad kopijuojam „The Shadows“, ar tai būtina?“- tokia buvo pirma vaikinų reakcija. Tačiau Brajanas buvo nepalenkiamas ir įvyko keletas fotosesijų. Nuotraukose vaikinai atrodė kaip keturi saldūs vyrukai mielais veideliais ir nekaltai besišypsantys. Dingo buvę „kietuoliai“, juos pakeitė „faino, gerai išauklėto kaimynų vaikio“ įvaizdis.

first photo session

Žinoma, kad viskas buvo padaryta nepaisant pačios ketveriukės nuomonės ir norų. Buvo daug pastatyta ant kortos ir taisykles diktavo profesionalumas. Džonas su draugais trankėsi po visą Angliją, o sėkmė vijo sėkmę: isteriškas grupės garbinimas ir beatlemania išaugo iki neapsakomo dydžio, bet aš tūnojau šešėlyje,- mane saugojo anonimiškumas.(…)

beatlemanija

 

     Per Kalėdas Džonas su vaikinais buvo „trasoje“ su Krisu Montezu ir Tomiu Ro***. Kaip įprasta, koncertinis turas baigėsi triumfu, Ringo labai sėkmingai įsipiešė į kolektyvą. Pagaliau visas kvartetas pasiekė tobulą talentų vienybę, o Džonui su Polu naujų dainų kūrimas ėjosi su neįtikinamų lengvumu.(…) Pagaliau baigėsi žiema: mano studentėliai išsiskirstė, o gimdymo diena nenumaldomai artėjo…

live on tv  

 

* Diskas su daina „Love Me Do“ pasirodė 62-jų spalio 4 diena. EMI neužtikrino reklamos šiai plokštelei ir pats Epstainas užsisakė 10.000 kopijų Parlophone firmoje. Iš pradžių pagrindiniai pirkėjai buvo vietiniai grupės fanai. Vėliau daina buvo sukama per Radio Luxembourg, kol pagaliau ja susidomėjo BBC,- būtent nuo tos akimirkos prasidėjo šios dainos karjera, kuri gruodžio mėnesį užėmė 17 „New Musical Express“ čarto poziciją.England The Beatles

 

** Dainos „Please Please Me“ įrašymas Abbey Road studijose truko labai trumpai ir pabaigoje Džordžas Martinas pasakė Bitlams: „Ponai, štai prieš akimirką įrašėtė savo pirmąjį hitą Numeris Vienas!“. Ir jis neapsiriko. Plokštelė turėjo pasiekti rinką 63-jų sausį ir iki to laiko Bitlai dar grojo Hamburge, po to Brajanas Epstainas organizavo jiems trumpą, bet nelabai sėkmingą turą Rytų Anglijoje. Po jo Bitlai vėl grižo į Hamburgą, kur „Star“ klube grojo paskutinį kartą. Liudininkai tvirtina, kad jie neatpažįstamai pasikeitė: dabar savo naktinius koncertus jie traktavo kaip „chalturkę“ ir jau nebendravo su publika, nelaidė sąmojų ir dažnai grojo girti. Per Naujametinį vakarėlį dainos refreną dainavo ne Džonas su Polu, o apsauginis Horstas Fišeris. Sausio tryliktą Bitlai grojo populiarioje ABC TV laidoje „Thank You Lucky Star“ ir sukėlė tikrą furorą visos šalies žiniasklaidoje.

promo photo

 

*** Maždaug tuo metu Bitlai įrašė savo pirmą LP „Please Please Me“. 1963-jų balandžio 27 dieną Bitlų daina „From Me To You“ užėmė aukščiausią Britanijos topų poziciją, o po keturių dienų Sintija pagimdė sūnų Julianą.     

 

          

          


Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo balandžio 29, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: