RSS

Trumpai tariant…

22 Kov

Šį savaitgalį švęsime vieno iš garsiausių albumų „Dark Side Of The Moon“ 40-metį – 1973-jų kovo 24 dieną gimė šis puikus diskas. Daugelis info priemonių savo dėmesį skyrė šiam įvykiui. Žurnalas „Billboard“ savo puslapiuose patalpino straipsnį, kuriame analizuojama kiekviena albumo daina. Įdomia akcija sukaktuvės pažymėtos ir oficialiame „Pink Floyd“ puslapyje: albumo viršelio kūrėjas Stormas Torgersonas ir jo vizualaus dizaino studija „Storm Designs“ kasdien čia talpina variacijas garsiosios prizmės tema,  jau paskelbta keturiolika piešinių.  Artėjant jubiliejaus dienai visi piešiniai sudarys didelį šventinį posterį, kurį kiekvienas „Pink Floyd“ gerbėjas galės nusikopijuoti. O kovo 24-ą ruošiamas virtualus flash mob‘as – pasaulinis albumo klausymas, kuris prasidės vidurnaktį Grinvičo laiku ir tęsis visą dieną. Šios akcijos metu leidybinė firma EMI Music siūlo visiems grupės fanams siųsti savo atsiliepimus, įdomias nuotraukas ir prisiminimus apie grupę į „Tviterį“. Šios akcijos idėja tokia: kiekviena nuotrauka, komentaras ar prisiminimas, susijęs su albumu, dengs kažkurią dalį virtualaus mėnulio, rodydamas jo tamsiąją pusę.

M_PinkFloydDarkSide40thAnniversary630_031913

Šis „Pink Floyd“ albumas tapo pirma anglų grupės plokštele, kuri žaibiškai pasiekė pirmą vietą oficialiuose Amerikos albumų čartuose ir sugebėjo juose išsilaikyti 741 savaitę – nuo 1973 iki 1988-jų metų.

deepPurple

Sunkaus roko profai „Deep Purple“ nebuvo šiais metais „užkonservuoti“ Rokenrolo Šlovės Salėje – juos nukonkuravo amerikiečių pop dainininkas Randy Newman ir disko deivė Donna Summer. Kyla klausymas: kaip šitų dviejų atlikėjų muzika siejasi su roko muzika? Jeigu pasiskelbėt Rokenrolo Šlovės sale, tai ir muzikantai turi būti atitinkami. Gilanas į šią žinią reagavo ramiai: „Aš visą gyvenimą kariavau su oficiozais ir manęs tai nejaudina. Galbūt šeima ir draugai norėtų tokio pripažinimo. Analizuojant šį faktą ir per daug aštriai nereaguojant, galiu pasakyti, kad tai panašu į Oskarų ar Grammy, ar kitų apdovanojimų Amerikoje ar Anglijoje įteikimą – šiuos apdovanojimus skiria ne fanai, o įtakingų žmonių kartelis. Būtent tie, kurie nusprendė, kad „The Monkees“ yra amerikiečių atsakas „Bitlams“.

dp_now_what

Gera žinia yra ta, kad „Deep Purple“ įrašė naują diską „Now What?!“ ir balandžio 26-ą jis pasirodys viso pasaulio muzikinėse parduotuvėse! (deja, išskyrus Lietuvą). Albumą prodiusavo Bobas Ezrinas („Pink Floyd“, „Kiss“, Alice Cooper) ir jį sudaro 11, o kai kuriuose leidiniuose 12 kūrinių. Šio mėnesio pabaigoje bus išleistas pilotinis singlas „Hell to Pay“ ir digipakas „All The Time In The World“. Adminui nusišypsojo laimė klausytis pastarosios dainos: įvertinau 8-ais iš 10.

David_Bowie_-_The_Next_Day

Naujas David Bowie albumas „The Next Day“ tapo lyderiu britų čarte ir tapo greičiausiai parduodamu šių metų albumu. Per pirmą savaitę buvo parduota 94 tūkstančiai kopijų. Paskutinį kartą jis svečiavosi čartų viršūnėje prieš dvidešimt metų su albumu „Black Tie, White Noise“. Pasak Bowie, kuriant dainas šiam albumui, jį inspiravo viduramžių Anglijos ir šiuolaikinė Rusijos istorija, o titulinė daina pasakoja apie neįvardintą tironą. Perklausęs visą albumą, adminas iš keturiolikos kompozicijų į savo grojaraštį įtrauktų šešias. Bet geras. Palyginti su jo paskutiniais darbais, šis albumas skamba rokenroliškai, be jo pamėgtų išsidirbinėjimų.

Dar vienas naujas (kabutėse) albumas – eilinis pinigų nusiurbimas iš Džimio Hendrikso gerbėjų kišenių. Ką naujo gali parašyti muzikantas, kuris mirė prieš 43 metus? Hendrikso sesuo Dženi nutarė, kad gali (atleisk man, Džimi) ir su tokiu Džonu Makdermotu bei buvusiu muzikanto prodiuseriu Edžiu Krameriu (ši trijulė nuo 1997 metų kontroliuoja Hendrikso albumų perleidimą) „pavarė“. Albumas (lyg patvirtindamas mano žodžius), vadinasi „People, Hell And Angels“ ir sudarytas iš 1968-1969 metais įrašytų kompozicijų, kurios įvairiu laiku buvo įtrauktos į įvairias kompiliacijas, tipo „The best…“, „The Very best…“, „The very very very best…“. Žodžiu, kaip sako mūsų kaime, „chebra prasisuko“.

jimi-hendrix-album-cover

Nepaisant šių neskanių reikalų, albumas startavo labai sėkmingai ir užėmė antrą žurnalo Billboard sarašo poziciją, eilinį kartą kilsterėjęs susidomėjimą Džimio Hendrikso kūryba ir automatiškai pakeldamas ankstesnių Hendrikso diskų pardavimą.

sgt.pepper's

Jeigu pradėjom apie pinigus (ypač svetimus), tai šia nata ir tęsiam: „Bitlų“ vinilinis albumas „Sgt. Pepper‘s Lonely Hearts Club Band“ su jų autografais bus pasiūlytas aukcione, kuris vyks kovo 30 dieną. Kažkam šviečiasi nebloga Velykinė dovana! Tiesa, kaina šiek tiek didesnė, nei kiaušiniai turguje prieš Velykas – manoma, kad viskas pasibaigs ties 30.000 „baksų“. Ekspertai tvirtina, kad plokštelę puošia geriausiai išsilaikę „Bitlų“ autografai.sign1 Aukcione taip pat žadama parduoti singlą „My Bonnie/The Saints“, kuris yra vienas rečiausių „Bitlų“ įrašų.

sign2

Roko scenos veteranas Alice Cooper sugalvojo įrašyti diską su savo mylimiausių muzikantų dainų koveriais. Kaip žurnalui Rolling Stone sakė Kuperis: „Į albumą įeis Džono Lenono, „The Doors“, Hari Nilsono, „The Who“, Džimio Hendrikso ir kitų dainos. Tai dedikacija „Holivudo vampyrų“ klubui, mano senajai alkoholinei kompanijai. Joje kadaise buvo Kitas Munas, Džonas Lenonas, Mikis Dolencas… Kai kurie jau nebegyvi, todėl mes paskyrėm jiems kelias dainas: „Revolution“, „Break On Through“, „My Generation“ ir „Foxey Lady““. Idėją palaikė prodiuseris Bobas Ezrinas, tad 2014 metais lauksim pasirodant albumo, skirto alkašams.

2013030822113576

Dar vienų veteranų, grupės „Black Sabbath“ lyderis Tonis Ajomis nutarė sudalyvauti (atleisk jam Viešpatie, jis nežino ką daro!)… Eurovizijoje! Ši žinia pasirodė jo asmeniniame portale. Scenoje jis nestovės- ir tai gera žinia. Jis parašė dainą “Lonely Planet” Armėnijos atstovui Gorui Sudžianui, kuris yra grupės “Dorians” frontmenas. Kaip sakė Tonis, jam patiko armėno vokalas, o grupė “buvo nebloga”. Ilgai sukti galvą dėl dainos nereikėjo- tai buvo viena iš gitaristo parašytos dainos demo versija.

Ir kaip jau galėjote sužinoti iš mano ankstesnių rašinių, prieš 50 metų, kovo 22 dieną Britanijos parduotuves atakavo tuntai jaunų spiegiančių mergaičių, šluojančių lentynas, kuriose stovėjo pirmas “The Beatles” albumas “Please Please Me”. Ir vėl įdomios pinigėlių sumos: įrašų sesija “Bitlų” menedžmentui kainavo 400 svarų,- šių dienų kainomis tai maždaug 10.000 svarų. Visi muzikantai kaip profsąjungos nariai gavo 7 svarus ir 10 šilingų už kiekvienas tris su puse valandas darbo…

The-Beatles-Please-Please-Me-245866

Pabaigai labai liūdna žinia: kovo šeštą mirė puikus gitaristas, vokalistas ir kompozitorius, buvęs grupės “Ten Years After” lyderis Alvin Lee. Gitara jis pradėjo groti būdamas 13 metų. Vudstoko festivalyje vienu įspūdingiausių buvo jo pasirodymas. 2009 metais žurnalas “Classic Rock” įtraukė jį į visų laikų geriausių roko gitaristų sąrašą.  RIP, Dear Friend…

Reklama
 
2 Komentaras

Publikavo kovo 22, 2013 Uncategorized

 

2 atsakymai į “Trumpai tariant…

 1. dzilbus

  kovo 25, 2013 at 8:12 am

  Labai reikalingas tinklapis ir džiugu, kad tai darai.

   
 2. dzilbus

  kovo 25, 2013 at 8:14 am

  Dar noriu prideti, kad tik čia sužinojau apie Alvin Lee. Ta proga užvakar perklausiau viską, kas surišta su Ten Years After ir ką pas save turėjau

   

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: