RSS

Mano gyvenimas su Džonu 11-ji dalis. Džono Lenono pirmosios žmonos Sintijos prisiminimai

23 Vas

              Buvau laiminga, kad vėl esu su Džonu. Gyventi mieste, kuriame tavęs niekas nepažįsta ir nežino tavo telefono numerio, būti laisvai nuo bet kokiu apribojimų,- tai buvo kažkas tokio…

 young georgeKai visai apsipratom su gyvenimu „solo“, staiga gavau žinią, kad vaikinai grįžta namo. Jų energijos protrūkis buvo viena iš priežasčių incidento, privertusio poną Košmiderį kreiptis į policiją, ko pasėkoje Polas ir Džordžas buvo uždaryti į cype. Jokių konkrečių kaltinimų jiems nebuvo pareikšta ir po dviejų dienų juos išsiuntė atgal į Angliją. Tiesą sakant, Džordžas buvo per jaunas, kad gautų leidimą dirbti Vokietijoje – vien šis faktas perbraukė visas perspektyvas ateityje gauti darbą šioje šalyje.

Vėliau Džonas pasakojo, kad dar prieš incidentą jie sulaužė pasirašytą su Košmideriu kontraktą ir grojo pas jo konkurentus „The Top Ten“ klube, kuris irgi buvo toje pačioje Reeperbahn gatveje.* Pagrindinė žvaigždė ten buvo Tonis Šeridanas, kuris labai patiko Džonui ir vaikinams. Kai turėjo laisvesnio laiko, dažnai nueidavo į tą klubą pasiklausyti šio dainininko. Kartą, jų nelaimei, salėje buvo skundikas, kuris ir įskundė juos Košmideriui. Dėl to pastarasis  ieškojo bet kokios priežasties išlieti ant vaikinų pyktį,- atsieit, už kontrakto sąlygų laužymą. Atkeršijo, suradęs menką kabliuką: vaikinai neatsargiai elgdamiesi su žvake (nes dažnai nebūdavo elektros) savo kambaryje padegė kažkokius senus rakandus. Valdžia reagavo žaibiškai ir po kelių dienų visą kompanija grįžo namo be penso – taip, kaip ir išvažiavo. Tačiau svarbiausia šioje istorijoje buvo tai, jog jų muzika neatpažįstamai pasikeitė ir tapo žymiai brandesnė.(…)

early beatles

(…) Vaikinai buvo suirzę ir labai pikti. Visas tas kvailas reikalas paliko nesmagius prisiminimus, juolab Hamburge „Bitlai“ jau tapo labai populiarūs. Po Hamburgo, kurį vaikinai pamilo, jo nepakartojamos atmosferos ir laisvės, Liverpulis atrodė kaip baisi skylė. Tačiau liverpuliečiai jų nepamiršo ir surengė jiems puikias sutiktuves: kur jie begrotų, buvo entuziastingai sutinkami šimtų fanų klubuose ir šokių salėse. Liverpulis dar nebuvo girdėjęs tokio brutalaus ir galingo muzikos skambėjimo, kuris dar labiau priartino šią ketveriukę prie būsimos šlovės. Mačiau, kad ir vaikinai pasiilgo gimtinės. Taip, jiems patiko Vokietijoje: tas klubinis gyvenimas, girtos, avantiūriškos naktys, alaus skardinės, kurias iš salės į sceną mėtydavo girti įtartini tipai, griežtai raginantys jas ištuštinti, dažnų muštynių metu skraidančios kėdės, skambant „Mackie Majcher“ melodijai… O taip, jie mylėjo Hamburgą! Kur daugiau jie galėjo patirti tiek nuostabių įspūdžių ir už tai dar gauti pinigų?

in the club

Bet kokia kaina norėjo ten sugrįžti ir patekti į „The Top Ten“ klubą, kuriam vadovavo Piteris Ekhornas – puikus ir sąžiningas žmogus.** Jis labai norėjo įdarbinti vaikinus pas save, bet policija juos išsiuntė namo. Eilinį kartą gelbėjo Alanas Viljamsas, kuris laišku kreipėsi į Vakarų Vokietijos konsulatą, aprašydamas tiesiog nuostabius muzikinius vaikinų talentus ir kaip negailestingai Košmideris juos išnaudojo (kas buvo teisybė). Pabaigoje Viljamsas paprašė išduoti vaikinams darbinę vizą, pažadėdamas sąžiningą darbą pas gerbiamą vokiečių biznesmeną Piterį Ekhorną. Pavyko.(…)

0242

Aš irgi turėjau priežastį džiaugsmui – gavau galimybę kartu su Dot aplankyti vaikinus Hamburge. Pirmą kartą gyvenime turėjom palikti Britų salas. Tolimiausias punktas, kuriame kadaise teko lankytis, buvo Londonas.(…) Džonas ir Polas baisiai apsidžiaugė, pamatę mus. Iki dviejų nakties grojo klube, tad buvo kiek nervingi, tačiau pareiškė, kad miego nenori. Milteliai ir alkoholis, kuriais save farširavo, neįtikėtinai užaštrino jų pojūčius, tad jie be perstojo plepėjo ir kvailai žvengė. Mes niekad nematėm jų tokiam stovyje, bet greitai supratom, kad be dirbtinų substancijų jie vargiai ar atlaikytų tą beprotišką gyvenimo tempą. Po dviejų savaičių Hamburge ir mes su Dot prie jų prisijungėm…

Kaip ir buvo sutarta, turėjau gyventi su Astrid ir jos mama Eims Buteller Strasse, o Dorotė su Polu – name ant vandens, kuris priklausė Rozai, klubo „klosett-frau“ ir vaikinų numylėtinei. Po vakarienes „Jūreivio Namuose“ mūsų porelės pasuko savais keliais. Labai baiminausi susitikimo su Astrid. Man atrodė, kad ji smarkiai lenkia mane visais aspektais: grožiu, talentu, išskirtinumu. Buvau nesava, kol neįėjau į jos namus: Astrid buvo labai graži mergina ne tik fiziškai – viskas joje buvo gražu. Rengėsi labai paprastai: džinsai, juodas megztinis ir juoda odinė striukė. Plaukai buvo trumpai pakirpti, putlios lūpos ir didelės akys, profesionaliai paryškintos makiažo. Iškarto ją pamilau, o kalbos barjero net nepajutau. Atrodė, kad mes esam daug metų pažįstamos.

1076

Tos dvi savaitės, praleistos Hamburge, atvėrė man akis.(…) Džonas man skyrė labai daug laiko. Labai mėgo vedžioti mane po miestą, verdantį gyvenimu uostą, šiek tiek primenantį Liverpulį. Vokiečių kalba ne taip smarkiai skyrėsi nuo mūsų „scouse“ dialekto ir aš pagalvodavau, kad liverpuliečiams nebūtų sunku išmokti jų kalbą. Manau, kad tas panašumas ir padėjo vaikinams taip greitai adaptuotis.(…) Džonas sumanė parodyti man kitus vietinio gyvenimo aspektus. Taigi, paėmęs manę už rankos, nuvedė į pačią vietinio Soho širdį kažkokioj siauroj „strasse“. Tai, ką ten pamačiau, mane tiesiog pribloškė! Kiekvienas namas turėjo tris aukštus, o pirmame aukšte buvo platūs langai, žiūrintys į siaurą gatvelę. Languose mačiau sėdinčias gatvės damas įvairaus laipsnio “negligee”, prekiaujančias savo grožybėmis ir taip profesionaliai, tarsi prekeiviai turguje. Einant pro šalį girdėjom, kaip jos garsiai kviečia potencialius klientus, kad šie įeitų ir įvertintų prekės kokybę. Šaukdamos jos glostė save įvairiose kūno vietose.(…) Džoną labai prajuokino mano veido išraiška, o mano reakcija į tuos vaizdelius buvo būtent tokia, kokios jis ir tikėjosi.(…) Kokia tai buvo patirtis! Gerai, kad mano mama nematė manęs tuo momentu! Tik pagalvok – dienos šviesoje!

crazy nights

* Iš pradžių Košmideris, žinodamas, kad „Bitlai“ planuoja pereiti į „Top Ten“ klubą, kaip spėja grupės biografai, parašė skundą dėl Džordžo Harisono. Policija deportavo jį iš Vokietijos dėl to, kad jam buvo tik 17 metų ir jis „buvo dar jaunas, kad grotų iki pusiaunakčio“. Džonas, Polas, Pitas Bestas ir Stju Satklifas tuomet perėjo į „Top Ten“, tačiau visi daiktai liko kambarėlyje už „Bambi“ kino salės ekrano, kuriame gyveno grodami Košmideriui. Kai po kelių dienų grįžo pasiimti savo daiktų, netikėtai sukėlė gaisrą. Visus areštavo, bet į Angliją deportavo tik Džordžą, Polą ir Pitą, kuris paliko savo būgnus Hamburge. Džonas ir Stju į Liverpulį grįžo patys,- pirmas keltu ir traukiniu, antras – lėktuvu, kurio bilietą nupirko Astrid šeima.

** Sintija neteisingai pateikia faktus, arba praleidžia svarbius įvykius, kaip pvz. gaisrą klube „Top Ten“ (29.11.1960), po kurio vaikinai liko „ant ledo“ ir puikią karjerą, kurią vaikinai padarė Pito Besto motinos klube. Ji nepaminėjo, kad 61-jų vasarį „Bitlai“ pirmą kartą grojo garsiame Liverpulio džiazo klube „The Cavern“ ir kad tuo metu jie gyveno labai vargingai. Kovo pabaigoje jie vėl grižo į Hamburgą,- kaip tik tuo metu labai pablogėjo santykiai tarp Polo ir Stiuarto, kuris norėjo tęsti studijas Vokietijoje ir vesti Astrid. Stju labai kentėjo nuo skausmų galvoje, kurį sukeldavo auglys (galvos traumos po muštynių pasekmės) ir nuo kurio jis vėliau mirė. Netrukus Stiuartas paliko „Bitlus“ ir Polas pradeda groti bosine gitara. Grupę tuo metu pastebėjo Bertas Kempfertas, vokiečių kompozitorius ir dirigentas, kuris pasiūlė vaikinams kontraktą su firma „Polydor“ – šioje kartu su Toni Šeridanu įrašė plokštelę „My Bonnie“.

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo vasario 23, 2013 Uncategorized

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: